Розробка уроку "Модуль дійсного числа"

Про матеріал
Розробка уроку + презентація + відео для учнів 6 класу Темя уроку: МОДУЛЬ ЧИСЛА Мета: сформувати уявлення учнів про геометричний зміст поняття «модуль числа»; виробити вміння читати, записувати вирази, що містять модуль, а також знаходити значення виразів, що містять числа під знаком модуля. Розвивати увагу, математичну мову, логічне мислення. Виховувати культуру спілкування на уроці.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок з математики для учнів 6 класу. Підготувала вчитель Дадіжа М. Г.

Номер слайду 2

Чекайте на цікаві завдання вже на цьому уроці

Номер слайду 3

1. Продовжіть речення1). Натуральні числа – це числа…2). Раціональні числа – це числа …3). Протилежні числа – це числа …4). Протилежного числа не має число…5). Координатна пряма – це пряма ….6). Ліворуч від початку відліку відкладають…7). Праворуч від початку відліку відкладають8). Назвіть число протилежне числу -159). Назвіть число протилежне числу 2210). Назвіть число протилежне13 числу 0

Номер слайду 4

Випишіть додатні, від’ємні та протилежні числа 1,5; −𝟑𝟏𝟒; -6; 0; - 𝟏𝟏𝟐 ; -5; 𝟏𝟑𝟒 ; -1,5; -𝟑𝟏𝟒 ; 6; −𝟏𝟏𝟐 ; 5; -𝟏𝟑𝟒 

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Модуль числа – це відстань від цього числа до початку відліку. Модуль – число невід’ємне. Модуль додатного числа є це саме число. Модуль нуля дорівнює нулю. Модуль від’ємного числа є число, протилежне до даного. Протилежні числа мають однаковий модуль.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Усні вправи. Чи може одне й те саме число мати два різних модулі?Чи можуть різні числа мати рівні модулі? Наведіть приклади різних чисел, модулі яких рівні.

Номер слайду 10

Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя1. Дані числа: 8 і - 8; 60 і - 60; - 55 і 55 Знайти модуль кожного з чисел.|8|=8  і |-8|=8|60|=60  і|-60|=60|-55|=55 і |55|=55 Порівняйте ці модулі. Який висновок можна зробити?|-а| = |a| - записати в зошит!

Номер слайду 11

1 . Запишіть модулі координат позначених точок Д С 0 А В 1 А(0,1); В( 0,7 ); С(-0,3); Д(-0,6)3. Проаналізуйте малюнок і зробіть висновки щодо модулів протилежних чисел. -4 0 4 х -8 0 8 х |-4|=___ |4|=__ |-8|=___ |0|=___ |8|=___

Номер слайду 12

4. Запишіть числа в порядку зростання їх модулей: 6,4; -5,8; 3,9; -7,1; 0 0; 3,9; -5,8; 6,4; -7,1 Самостійно запишіть числа в порядку спадання їх модулей: 7,3; -4,5; 5,9; -8,1; 0 -8,1 ; 7,3; 5,9; -4,5; 0

Номер слайду 13

Попрацюєм в Інтернеті Виконайте перші 4 тести за посиланням та запишіть в зошит ваш результат: https://learning.ua/matematyka/shostyi-klas/znakhodymo-modul-chyslahttps://learning.ua/matematyka/shostyi-klas/znakhodymo-modul-chysla

Номер слайду 14

Домашнє завдання1. Вправи з підручника _________________.2. Запишіть приклади, де поняття модуля числа зустрічається вжитті

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

Перегляд файлу

Темя уроку: МОДУЛЬ ЧИСЛА

 

Мета: сформувати уявлення учнів про геометричний зміст поняття «мо­дуль числа»; виробити вміння читати, записувати вирази, що містять модуль, а також знаходити значення виразів, що містять числа під знаком модуля. Розвивати увагу, математичну мову, логічне мислення. Виховувати культуру спілкування на уроці.

 

Очікувані результати

Учень(-ця) має уявлення:

Учень(-ця) набуває досвіду:

  •     про модуль числа;
  •     про властивості модуля
  •     знаходження модуля числа;
  •     знаходження відстані від початку координат до точки на координатній прямій;
  •     знаходження відстані між точками на координатній прямій;
  •     знаходження значення виразу, що містить модулі;
  •     розв’язування найпростіших рівнянь із модулем;

. • використання дослідницьких методів: вимірювання, спостереження, порівняння, аналізу;

  •     узагальнення і систематизації здобутих знань,
  •     знаходження і виправлення помилок;
  •     формулювання припущень і висновків

 

Тип уроку: урок засвоєнняновихзнань

Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація, відеофільм.

Математика – наука молодих. Інакше й не

                                                 може бути. Заняття математикою – це така

                                                 гімнастика розуму, для якої потрібна вся

                                                 гнучкість і вся витривалість молодості.

(Н. Вінер)                                                                     

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель вітаєучнів, перевіряєїхготовністьдо уроку, організовуєувагуучнів, забезпечуєсприятливийнастрій на роботу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Продовжіть речення

1). Натуральні числа – це числа…

2). Раціональні числа – це числа …

3). Протилежні числа – це числа …

4). Протилежного числа не має число…

5). Координатна пряма – це пряма ….

6). Ліворуч від початку відліку відкладають…

7). Праворуч від початку відліку відкладають

8). Назвіть число протилежне числу -15

9). Назвіть число протилежне числу 22

10). Назвіть число протилежне13 числу 0 (не існує)

 

2. Випишітьдодатні, від’ємні та протилежні числа

1,5; ; -6; 0; -   ; -5; ; -1,5; -  ; 6;   ; 5; -

3.Розгляньте малюнок й напишіть, яку відстань від початку координат пролетіла чайка у кожному випадку.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Відео « Модуль числа» ( до 1хв 30 с.).

https://www.youtube.com/watch?v=oghMVGVMaYM

Картинки по запросу відео про модуль числа

ІV. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні на занятті ми дізнаємось багато нового про одну математичну величину, яку згадують драглоїди. Для розшифровки теми подивимося МАТтрейлер.

(перегляд відео)

Зашифроване слово –  «модуль». Отже, тема уроку – «Модуль числа». В перекладі з латинської  modulus – «міра».

 

Інформація учня                                                       Історична довідка вчителя                         

 

Термін «модуль» вперше використав у 1806 р. французький математик Жорж Аргон. Німецький математик Гофрід Вільгельм Лейбніц позначав його mol x. Сучасне позначення модуля існує з 1841 р. і вперше трапляється у працях Карла Вейєрштраса.Сьогодні це полняття використовують в алгебрі, геометрії, вищій математиці , програмуванні

 

V.Вивчення нового матеріалу

Запам’ятай!

Модуль числа а  - цевідстаньвід початку відліку до точки з координатоюа. 

Для позначення модуля числа використовують дві вертикальні риски .

Читають «модуль числа а або модуль а.

Наприклад, модуль числа сім дорівнює семи, модуль числа мінус сімнадцять дорівнює сімнадцяти.

Геометрично, модуль числа а – цевідстань (в одиничнихвідрізках) від початку координат до точки А(а).

 Модулем числа 5 буде 5, т. к. точка В(5) відстоїтьвід початку відліку на 5 одиничнихвідрізків. Записують так: |5| = 5.

 Відстань точки М(-6) від початку відліку Про відповідає 6 одиничнимвідрізкам. Число 6 є модуль числа -6. Записують так: |-6| = 6.

Числа. Модуль числа.

 

Переглянувшивизначення модуля числа можназробитивисновок, що модуль числа відповідає числу під знаком модуля, не враховуючи знак. Цетвердженняпояснюєчому модуль числа інодівживаєтьсяпідзначеннямабсолютноївеличини числа. Таким чином, модуль числа та абсолютна величина числа – цетежсаме.

 

Запамятайте!

Будь-яке додатне число завжди більше від будь-якого від’ємного числа.

Із двох додатних чисел більшим є те число, модуль якого більший.

Із двох від’ємних чисел більшим є те число, модуль якого менший.

 

Коротко означення модулязаписують:

D:\загружено.png

 

VII. Закріплення, систематизація та узагальнення

Усні вправи

  1. Чи миоже одне й те саме число мати два різних модулі?
  2. Чи можуть різні числа мати рівні модулі? Наведітьприклади різних чисел, модулі яких рівні.

 

Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя

1.Дані числа: 5 и - 5; 90 и - 90; - 32 и 32

Знайти модуль кожного з чисел.

|5|=5 і |-5|=5

|90|=90 и |-90|=90

|-32|=32 и |32|=32

Порівняйтецімодулі.

Якийвисновокможназробити?

|-а| = |a| - записати в зошит!

 

2.Запишіть модулі координат позначених точок.

                  Д              С                0    А                                  В               1                                                                                                                                Х

А(  ;  ), В(  ;  ). С(  ;  ), Д(  ;  )

 

3.Проаналізуйте  малюнок і зробіть висновки щодо модулів протилежних чисел.

    -4          0           4             х              -8                       0                       8             х

 

|-4|=___               |4|=____              |-8|=___             |0|=___             |8|=___

 

Поставте знаки і запишіть  висновок

 

Модуль числа

Модулі протилежних чисел

|а|   … 0

|а|     |-а|

 

 

 

4. Запишіть числа в порядку зростання їх модулей:

6,4; -5,8; 3,9; -7,1; 0

Самостійно запишіть числа в порядку спадання їх модулей:

7,3; -4,5; 5,9; -8,1; 0

 

4.Виконайте перші 4 тести за посиланням та запишітьв зошит ваш результат:

https://learning.ua/matematyka/shostyi-klas/znakhodymo-modul-chysla

(Здобувати нові знання легше, якщо навчання подається як гра. Кожна вправа сайту являє собою рівень цієї гри, долаючи який дитина отримує винагороди – цікаві міні-ігри, які дають змогу відволіктись і відпочити..)

 

V.Підсумок уроку

Перевіримо вивчене на цьому уроці.

https://matematikatests.in.ua/modul-chysla-test-36-6-klas/

(тест середньої складності, приблизно відповідає по складності першій частині завдань НМТ (ЗНО) з математики;

тест разрахований на 5-15 хв часу, в залежності від рівня підготовленості;

тест найкраще використовувати для актуалізації знань на початку уроку, або для підведення підсумків в кінці уроку.)

 

Домашнє завдання

1.Вправи з підручника.

2. Запишіть приклади, де поняття модуля числа зустрічається в житті.

zip
Додано
8 серпня
Переглядів
143
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку