Розробка уроку "Морські походи козаків"

Про матеріал
Матеріал містить конспект уроку. 8 клас. Історія України. Морські походи козаків. Гетмьан Петро Конашевич Сагайдачний
Перегляд файлу

Міністерство  освіти і науки України

Охтирська загальноосвітня школа  I-III ступенів №2

Охтирської міської ради Сумської області

 

 

 

 

 

Історія України.  8 клас

« Морські походи козаків. Гетьман Петро Конашевич- Сагайдачний»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель історії   Кочкарьова Т.А.

 

 

Тема: Морські походи козаків. Гетьман Петро Конашевич Сагайдачний

Мета: охарактеризувати морські походи козаків,  висвітлити діяльність 

            славетного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного;

            розвивати вміння працювати з атласом, складати семантичну карту;

            виховувати  повагу до історичного минулого українського народу

Основні поняття: морські походи, козацький ватажок,  державний діяч

Обладнання: підручник, атлас, портрет Сагайдачного, ілюстрації, зразки

                        семантичних карт

Тип уроку: вивчення нових знань

Завдання уроку:

1. Охарактеризувати морські походи козаків.

 2. Висвітлити діяльність славетного гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного

3. Дати відповідь на проблемне питання уроку і виявити ким же був Петро Конашевич Сагайдачний:  козацьким ватажком  чи видатним державним діячем?

.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Оголошення теми і завдань уроку

II. Актуалізація опорних знань

Проблемне питання уроку

Гетьман Петро Конашевич Сагайдачний  - козацький ватажок чи видатний державний діяч?

Бесіда за запитаннями

1. Як ви розумієте поняття «козацький ватажок»?  Назвіть відомих вам козацьких ватажків.

2. Хто такий державний діяч? Яких державних діячів ви знаєте?

III. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель зачитує  пісню «Зажурилась Україна»

Зажурилась Україна

Бо нічим прожити,

Витоптала орда кіньми

Маленькії  діти,

Котрі молодії –

У полон забрато.

Як зайняли, то й погнали

До пана, до хана

Бери шаблю гостру, довгу

Та йди воювати

Ой ти станеш на воротах,

А я в закоулку

Дамо тому стиха лиха

Та вражому турку.

 

 Про що йдеться в даній пісні?

Чи була  в Україні сила, що здатна була відбивати набіги турків і татар?

IV. Вивчення нового матеріалу

План

1. Морські походи козаків.

2. Діяльність гетьмана Петра Конашевича – Сагайдачного

Розповідь вчителя

Козаки не тільки відбивали напади турків і татар, більше того, вони почали самі   нападати на турецькі  володіння. В історії   початок XVII  століття ввійшов як «доба морських походів козаків».

Як ви гадаєте чому козаки нападали на татар і турків саме морським шляхом?

Давайте з Вами подивимося на які турецькі володіння  здійснювали  набіги козаки

Робота з атласом  С. 16-17

1. Назвіть турецькі міста - фортеці, на які здійснювали  свої морські походи українські козаки?

Складання  історичних  хронологічних сходів

Поставити турецькі  міста - фортеці, на  які здійснювали  напади  українські козаки  у  хронологічній послідовності

__Кілія, 1602 р.______

                      _Варна, 1606 р._____

                          __Аккерман, Кілія, 1609 р.___

                                               Трапезунд, Сіноп, 1614р._____

                                                                            Стамбул, 1615р._________

                                                                                                    Кафа, 1616р. _______

Ілюстрація  сучасного міста Кафа і взяття Кафи козаками у 1616 році

Запитання до учнів

Назвіть ім’я козацького ватажка,  який уславився походами проти татар і турків.

 

Демонстрація портрету Петра Конашевича- Сагайдачного

Повідомлення учня про Петра Сагайдачного

Робота  з підручником

С. 67-68

Складання  семантичної карти

(  зразки   семантичних карт  в учнів на партах і у вчителя на дошці)

 

 

                           Відстоював                                                  Організував….

 

       Реформував ...  Петро Сагайдачний                 Уславився…

 

 

              Вступив до…                     Опікувався … Взяв участь у … 

V. Закріплення нових знань і вмінь

Інтерактивний метод  «Мікрофон»

Відповідь на проблемне питання уроку за допомогою уявного мікрофона.

VI. Підсумки уроку. Оцінювання учнів.

VII. Домашнє завдання

Опрацювати параграф 10,

Виконати завдання на контурній карті № 2 на С. 3 ( Комплексний зошит для контролю знань, за редакцією О.Е. Святокума)

Група А ( достатній рівень) – охарактеризувати історичний документ на С. 66,

Група Б ( високий рівень)  -  виконати завдання 12 на С.  70

docx
Додано
31 січня 2023
Переглядів
140
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку