Розробка уроку математики до підручника Логачевської 3 клас.
Тема: Урок закріплення знань. С.32
Мета: Закріпити навички усних способів обчислень у межах 1000; удосконалити вміння розв'язувати задачі на 2-3 дії;розвивати критичне мисленя,уяву,пам’ять;виховувати інтерес до математики,старанність.
Хід уроку
I Організаційний момент. Емоційне налаштування.
Вітаю Вас на нашому уроці.Бажаю вам натхнення,уважності,активності,старанності.
Подивіться,будь ласка,на вашого сусіда по парті і побажайте йому гарного уроку.
II Актуалізація опорних знань.
Математичний диктант
Запишіть числа в яких: 6сот.4ес.1од.;5сот.3дес.7од..
Запишіть числа цифрами:чотириста два,сімсот вісімдесят два,шістсот п’ятдесят вісім.
Запишіть відповіді виразів:350+200,600-390.
Перевірка (вчитель відкриває на дошці або на слайді правильні результати диктанту):641,537,402,782,658,750,210.
III Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми з вами на уроці будемо закріплювати раніше вивчений матеріал.
VI Закріплення вивченого матеріалу
Виконання завдання 1
Учні читають завдання до вправи.
Перш ніж виконувати цей номер,давайте з вами згадаємо,як ми можемо визначити загальну кількість десятків у числі? (Відкинути розряд одиниць)
Переходимо до виконання вправи. Обговорюємо зразок та перші три приклади розв’язуємо разом. Всі інші учні розв’язують самостійно.
Завдання 2,3. Обговорюємо зразок. Учні виконують завдання самостійно (перші 2 стовпчики)
Фізкульт хвилинка
Переходимо до розв’язання задачі 5.
Учні мовчки читають умову задачі самостійно.
Обговорюємо умову і розв’язання.
-Про що іде мова у задачі?
- Що нам відомо?
-Що потрібно знайти?
-Які числові дані має задача та що кожне число означає?
-Чи можемо ми одразу дати відповідь на головне питання?
-Скільки дій має розв’язання задачі?
-Якою буде перша дія? Що дізнались?
-Яка друга дія? Що дізнались?
-Чи можемо ми тепер дати відповідь на головне питання?
-Як?
Переходимо до запису короткої умови задачі та розв’язання. Один учень пише умову і розв’язання біля дошки на закритій стороні.
Перевірка.
Обговорення другого способу розв’язання задачі.
V Підведення підсумків уроку.
VI Домашнє завдання.