План-конспект інтегрованого уроку
з предмету Я у світі
проведеного у 4 - Д класі
Богутою Наталією Олександрівною
Тема: Будьте дружелюбними
Мета: пояснити учням сутність дружелюбності; вчити наводити приклади поведінки, де виявляється ця чеснота; учити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; виховувати колективізм, дружелюбність, бажання жити у мирі зі всіма.
Обладнання: Біблійний вірш, картки для роботи в групах, пісня «Ісус Ти найкращий друг».
Біблійна істина: «Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом» (Приповісті 17:17)
Хід уроку:
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Що ви відчуваєте, коли зустрічаєте друзів? Чи радісно вам?
- Чи до всіх людей ви ставитеся дружньо? А вони до вас?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.
1. Бесіда
- Сьогодні на уроці ми більше дізнаємося про дружелюбність. Разом спробуємо дати визначення цього поняття, охарактеризуємо цю рису характеру та дослідимо, що ж говорить Бог стосовно цього.
2. Вправа «Знаю. Хочу знати. Дізнався»
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Читання й обговорення притчі
1 Коли ж Він по кількох днях прийшов знов до Капернауму, то чутка пішла, що Він удома.
2 І зібралось багато, аж вони не вміщалися навіть при дверях. А Він їм виголошував слово. 3 І прийшли ось до Нього, несучи розслабленого, якого несли четверо. 4 А що через народ до Нього наблизитися не могли, то стелю розкрили, де Він був, і пробравши, звісили ложе, що на ньому лежав розслаблений. 5 А Ісус, віру їхню побачивши, каже розслабленому: Відпускаються, сину, гріхи тобі! 6 Там же сиділи дехто з книжників, і в серцях своїх думали: 7 Чого Він говорить отак? Зневажає Він Бога... Хто може прощати гріхи, окрім Бога Самого? 8 І зараз Ісус відчув Духом Своїм, що вони так міркують собі, і сказав їм: Що таке ви в серцях своїх думаєте? 9 Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати: Уставай, візьми ложе своє та й ходи? 10 Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі, каже розслабленому: 11 Тобі Я наказую: Уставай, візьми ложе своє, та й іди у свій дім! 12 І той устав, і негайно взяв ложе, і вийшов перед усіма, так що всі дивувались і славили Бога, й казали: Ніколи такого не бачили ми! 13 І вийшов над море Він знов. А ввесь натовп до Нього приходив, і Він їх навчав (Від Марка 2:1-13)
2.Вправа «Мікрофон»
- Що зробили друзі?
- Чи можна назвати цих людей справжніми друзями? Чому?
- То що таке дружелюбність?
Дружелюбність — дружні стосунки, прихильність, доброзичливе ставлення; приязнь.
Дружні відносини виникають не на порожньому місці, а в результаті добрих справ і слів, звернених до інших. Іноді дружелюбність виявляти нелегко, особливо до тих, хто, як нам здається, не подібний до нас.
V. Узагальнення й систематизація знань
Птах сильний крилами |
а хто має друзів справжніх |
Дружба міцна не лестощами |
а гартується в труді |
Щасливий не той, хто має друзів заможних |
а людина дружбою |
Дружба родиться в біді |
а правдою та честю |
2. Робота в групах
Об’єднання в групи за буквами Д, Р, У, Г
Картки зі словами слід розподілити на 2 групи: «Погано» та «Добре».
Слова: пожалів, обманув, захистив, образив, посварився, злякав, відремонтував, допоміг, ударив, штовхнув, поділився, провідав, схитрив, зруйнував, прочитав, подарував, похвалив.
— Запишіть до кожної літери слова «дружба» позитивні риси характеру.
3. Робота над Біблійним віршем
- Жоден з нас не хоче, щоб його друг мав якісь недобрі риси характеру, не ділився чи ображав вас. Але чи є такими ми самі? Ось що Бог говорить нам про дружбу:
«Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом» (Приповісті 17:17)
4. Розповідь з елементами бесіди
Будь-яка людина, і ви, і я, завжди хочемо мати багато друзів, мати підтримку від них. Але якими б хорошими наші друзі не були, інколи трапляються моменти, коли нас вони підводять. І не дивуйтесь, якщо і з вами таке трапиться. Усі люди мають грішну природу і здатні заподіяти біль іншим. І лише Один, у цілому світі не здатен на таке. Як ви вважаєте, про кого йде мова?
Кожен, можливо, на мить задумався, що я говорю саме про нього. Але таким другом є Ісус. Тому, якщо поруч, у вашому житті немає багато вірних друзів, але вашим другом є Ісус – ви надзвичайно багаті. Тому, якщо ви з Ним ще не подружились, запрошуйте Його у своє життя.
5. Пісня «Ісус – ти найкращий друг»
VІ. Підсумок уроку
1. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.