розробка уроку на тему:"Дорожнє обладнання"

Про матеріал
дана розробка уроку допоможе здобувачам освіти краще зрозуміти, що таке дорожнє обладнання, його види, місце встановлення, а також , як за допомогою дорожнього обладнання можна регулювати дорожній рух
Перегляд файлу

Урок №21

 

Тема:  Дорожнє обладнання.

Мета:

Навчальна - ознайомити учнів із видами дорожнього обладнання, пояснити для чого воно використовується, розглянути яке з дорожнього обладнання використовується для регулювання швидкості руху.

Розвивальна - розвивати критичне і логічне мислення та пам’ять учнів.

Виховна - формувати усвідомлення цінності власного життя та життя інших учасників руху.

Очікувані результати: учні повинні ознайомитись з видом і призначенням дорожнього обладнання.

Обладнання:  плакати, стенди,дошка, підручники.

Тип уроку:  комбінований

Хід уроку.

І. Організаційний момент

1. Перевірка класного приміщення до уроку.

2. Перевірка учнів на готовність до уроку.

3. Перевірка наявності учнів.

ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Бесіда:

- Які види дорожньої розмітки ви знаєте?

- Які групи дорожніх знаків ви знаєте?

- Якого кольору буває дорожня розмітка?

IV. Мотивація навчальної діяльності

Мотиваційні питання:

- чи ви маєте бажання знати що таке дорожнє обладнання?

- чи вам згодяться знання в майбутньому?

- хто хоче бути водієм транспортного засобу?

V. Засвоєння нового матеріалу

План засвоєння нового матеріалу

1.Дорожнє обладнання.

2.Види дорожнього обладнання.

 

Дорожнє обладнання застосовується як допоміжний засіб регулювання дорожнього руху.

До нього належать:

a)

огородження і світлове сигнальне обладнання в місцях будівництва, реконструкції та ремонту доріг;

б)

попереджувальні світлові круглі тумби, що встановлюються на розділювальних смугах або острівцях безпеки;

в)

напрямні стовпчики, що призначені для забезпечення видимості зовнішнього краю узбіч і небезпечних перешкод в умовах недостатньої видимості. Позначаються вертикальною розміткою і повинні бути обладнані світлоповертачами: праворуч — червоного кольору, ліворуч — білого;

г)

опуклі дзеркала для розширення оглядовості водіям транспортних засобів, які проїжджають перехрестя чи інше небезпечне місце з недостатньою оглядовістю;

ґ)

дорожні огородження на мостах, шляхопроводах, естакадах, насипах та інших небезпечних ділянках доріг;

д)

пішохідні огородження в небезпечних для переходу проїзної частини місцях;

е)

вставки розмічувальні дорожні для поліпшення зорового орієнтування водіїв на проїзній частині;

є)

пристрої примусового зниження швидкості транспортних засобів;

ж)

шумові смуги для підвищення уваги учасників дорожнього руху на небезпечних ділянках доріг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI. Узагальнення і закріплення знань

Рефлексія

- Що нового я дізнався на уроці?

- Чи в мене є бажання отримати більше інформації з предмету ПДР?

 

VII. Інформування учнів про домашнє завдання

ПДР п.8

 

https://vodiy.ua/pdr/34/

 

docx
Пов’язані теми
Технології, Розробки уроків
Додано
26 вересня
Переглядів
25
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку