Розробка уроку на тему "Густина речовини."

Про матеріал
Мета: Освітня . Формувати поняття густини речовини і навичок розрахунку густини, маси і об’єму. Розвиваюча. Розвивати уявлення про будову речовини. Виховна . Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.
Перегляд файлу

Урок 31/2. Густина речовини.

Мета:

              Освітня . Формувати поняття густини речовини і навичок розрахунку густини, маси і об’єму.

             Розвиваюча.  Розвивати уявлення про будову речовини.

           Виховна .  Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.

Тип уроку. Комбінований урок.

Прилади та матеріали: терези, брусок, лінійка, мензурка, колба з водою, тіла однакової маси та однакового об’єму, картки з завданнями задач.

Презентація  Урок 31.2

    Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

                                                                                                                                                С. Джонсон

                                                                       Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Перевірка домашнього завдання.

    Три учні біля дошки розв’язують задачі:

Задача 1. Перебуваючи в нерухомій байдарці, турист у напрямку берега кинув

зі швидкістю 2м/с важкий рюкзак. Унаслідок кидка байдарка набула швидкості

20см/с. Якою є маса байдарки з туристом, якщо маса рюкзака 10кг?

Задача 2. Куля масою 10г, що летить горизонтально, потрапила в дерев’яний

брусок масою 500г, що лежить на гладкій горизонтальній поверхні, і застрягає в

ньому. Якою була швидкість кулі, якщо брусок після пострілу набув швидкості

10 м/с?  

Задача 3.  Лисиця, тікаючи від собаки, що її переслідує, часто рятується тим,

що робить різкі раптові рухи убік саме в той момент, коли собака готовий

схопити її зубами. Чому собака при цьому промахується?

    Фронтальне опитування:

  1. Дайте визначення інерції. Що таке інертність тіла?
  2. Дайте визначення маси тіла, позначення, одиниці вимірювання, прилад для вимірювання.
  3. Від чого залежить маса тіла?
  4. Який звязок між масою тіла і швидкістю?

Вчитель аналізує розвязані задачі біля дошки і оцінює роботу учнів.

3.Актуалізація опорних знань.

        Бесіда за запитаннями:

  1. З чого складається речовина?

  2. З чого складаються молекули?

  3.  Чи однакові молекули води в гарячому чаї та в арктичній кризі?

   4. Основні положення атомно молекулярного вчення про будову речовини.

4.Мотивація навчальної діяльності.

    Учням демонструємо тіла однакової маси, а потім тіла однакового об’єму.

     Запитання учням: 

-  Чи всі тіла однакової маси мають однаковий об’єм?

-  Чи всі тіла однакового об’єму мають однакову масу?

Учні відповідають, вчитель  аналізує  їх відповіді  і

оголошує тему та мету     уроку.

Тема: Густина речовини.

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

 Дослід . Тіла рівного об’єму, але різної маси і навпаки. 

Маса суцільного тіла залежить не тільки від його об’єму, але й від речовини, з

якої складається це тіло. 

C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\11.jpg  

            Густина речовини – фізична величина, що показує, яку масу

                      має дана речовина  в одиниці об’єму (1 м3) .

     Наприклад: густина води 1000 кг/м3. Це означає, що маса одного кубічного

метра води – 1000 кг.

     Густина льоду 900 кг/м3. Це означає, що маса одного кубічного метра льоду

900 кг.

 

    Чарівний трикутник: закриваючи позначення шуканої величини, можна

  просто прочитати потрібну формулу.

                

   Аби  щоразу не підраховувати відношення маси до об’єму тіл, вченими були

створені таблиці густин різних речовин для твердих тіл, рідин і газів. 

    Для вимірювання густини газів, рідин та твердих тіл   використовують      ареометр.

                          C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\33.jpgC:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\444.jpg

 

 

 

Густина сплаву визначається за формулою

                                          

6.Осмислення об’єктивних зв’язків.

    Вчимося розв’язувати задачі:

Задача 1. Кубик із ребром, що дорівнює 2 см, має масу 20 г. Із якого

матеріалу виготовлений кубик?

Задача 2. Свинцева куля об’ємом 60 см³ має масу 0,565 кг. Визначте,

суцільна ця куля чи порожниста. Якщо куля порожниста, то визначте об’єм

порожнини (ρ = 11,3 г/см³).

Задача 3. Олов'яний брусок об'ємом 100 см3 і свинцевий брусок об'ємом 

300 см3 розплавили та виготовили сплав. Яка густина сплаву?

Задача 4. Посудина об'ємом 0,0002 м3 вміщує 180 г масла. Яка густина масла?

Задача 5.  Об'єм свинцевого важка дорівнює 89 см3. Який об'єм матиме мідний

важок такої самої маси?

Задача 6. Знайдіть густину сплаву з 445 г міді та 730 г олова. 

 Задача 7. У скільки разів відрізняються маси суцільного кубика з довжиною

ребра 8 см та порожнистого кубика таких самих розмірів, який виготовлено з

того самого матеріалу, з товщиною стінок 2 см?

 Запитання на закріплення (продовжити речення):

          густина речовини – це …

           густина позначається літерою …

           одиницею густини є …

           густину деяких речовин можна знайти в …

           щоб г/см3  перетворити в кг/м3, треба …

7.Підсумок уроку.

        Метод  «Мікрофон»

  •   Що ми робили на уроці?
  • Чи досягли ми мети уроку?

Оцінювання вчителем роботи учнів на уроці.

 8.Домашнє завдання.

  

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
16 березня 2020
Переглядів
1926
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку