Розробка уроку на тему: Розв’язуємо задачі на знаходження третього числа за сумою двох.

Про матеріал
Актуалізувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження третього числа за сумою двох чисел, поняття «стільки ж»; на прикладі цих задач формувати загальне вміння розв’язувати складені задачі даного виду , обчислювальні навички додавання і віднімання чисел, розвивати логічне мислення учнів, поповнювати словниковий запас учнів, стимулювати інтерес до вивчення математики, виховувати зацікавленість до вивчення життя тварин.
Перегляд файлу

УРОК МАТЕМАТИКИ У  2 КЛАСІ

Провела   Лупашко Т. М.

15.02.22

 

 

Тема. Розв’язуємо задачі на знаходження  третього числа за сумою двох.

Мета. Актуалізувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження третього числа за сумою двох чисел, поняття «стільки ж»; на прикладі цих задач формувати загальне вміння розв’язувати  складені задачі даного виду , обчислювальні навички додавання і віднімання чисел, розвивати логічне мислення учнів, поповнювати словниковий запас учнів, стимулювати інтерес до вивчення математики, виховувати зацікавленість до  вивчення життя тварин.

Обладнання: ілюстрований та роздавальний матеріал, цеглинки LECO,  довідка про кажанів, музична руханка, презентація уроку, карта подорожі.

Тип уроку : комбінований.

Форма проведення: урок подорож.

Освітня галузь: математична, природнича, історична.

                                                   Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організація класу.    Слайд 2 -3         2. Приготуйте без мороки

Всі зібрались на урок                                   Все, що треба до уроку.

Тож пора нам поспішити                           Книжку, зошит, ручку, олівці.

Кличе в подорож дзвінок.                        Приготувалися? Молодці!

- З яким настроєм починаємо урок-подорож? (смайлики)

Відгадайте загадку і дізнаєтесь , яким транспортом будемо подорожувати.

 

Будинок величезний по морю пливе -

Людей на собі через хвилі несе. (Корабель.)

(Малюнок  на дошці показую)

 

3. Мотивація навчального процесу.  Слайд  4-6

Математика – наука.

          Зараз, любі друзі, з вами   С-4

          Вирушаємо в далеку путь 

 

 

          Поспішаймо в ту країну,

          Ту що математикою всі звуть.

 

Математика – наука точна і серйозна        С-5

І  прожити без неї нам навіть дня не можна.

 «Вивчення математики подібне до Нілу, що починається   невеликим   струмком, а закінчується великою рікою»   (Ч.Л.Колтон)        С-6

Ніл, назва річки у Єгипті.

 

 

4. Історична довідка. 

Шлях до країни математики лежить через країну Історію, тому

давайте згадаємо ,який сьогодні день.( 15 лютого, вівторок)

- Яке сьогодні свято? (Стрітення Господнє)

- Що ви знаєте про це свято?   (малюнок  Зими і Лта)

Стрітення  у народі здавна сприймається, як зустріч зими з літом.

Казали, що в цей день зима літо  зустрічає, заморозити його   хоче та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє.

Стрітення – свято початку весни.

Зима  в народній уяві поставала літньою жінкою і зустрічалася з літом -  гарною рум’яною дівчиною.

Сьогодні ми з вами продовжуємо мандрувати країною Математика ,а також будемо перемагати  лінь і невдачі і нехай прийдуть  глибокі знання і стійкі вміння.

5. Повідомлення теми уроку. Слайд 7

Вузлик ще один сьогодні будемо в’язати. На уроці тему «Розв’язуємо задачі на знаходження третього числа за сумою двох чисел» будемо вивчати.

6. Гра «Очікування» Слайд 8

«Знаю – хочу дізнатися»

Що ви очікуєте від уроку?

Що вам відомо з теми?

Щоб ви хотіли  дізнатися?

 

7. Робота у зошитах.  Слайд 9-12

Запишемо

15 лютого

Класна робота          С- 9

 

Подорожуємо далі. Ми прибули до містечка Чисел.   С-10

 

-Каліграфічна  хвилинка (число 15)

Що ми знаємо про число 15? (двоцифрове, непарне, має 1 дес. І 5 од., утворюється 14+1, або 16-1, можна скласти 10 і5, 9і6,11і4…

-Утворити  нові числа (8,7,6,4)  (87,86,84,76,74,64,48,47,…)

 

-Математичний диктант    С-11

  • 8+ 49,77,59, 28, 57, 75, 64, 86, 39,43

Перевірка :57, 85, 67, 36, 65, 83, 72, 94, 47, 51.(підкреслити ті числа, що співпадають)        С-12

 

А що це за дивовижна країна?  Т а це ж країна віршованих задач.

(маршрутна карта на дошці)

 

Сімнадцять червачків було,

Курчатка десять з’їли,

А  мама квочка в них пита:

«А скільки мамі залишили?»(17-10=7)

 

У Лізи десять мармеладок

І Алінка має п’ять.

Допоможемо дівчаткам

Мармеладки порахувати.(10+5=15)

 

Дав дідусь нам сім бананів,

Яблук стільки ж та ще три.

Порахуйте скільки яблук

Дав дідусь для дітвори? (7+3=10)

 

 

ІІ Основна частина

Зверніть увагу, ми пропливаємо біля острова печер.

  1. Робота  з підручником ст.90. Розв’язуємо задачі. Слайд 13-17

Завдання 1.   С-13

Задача  1         С-14

  У першій печері живе 9 кажанів, у другій – 14 кажанів,а в третій стільки         ж, скільки у першій і другій разом. Скільки кажанів живе у третій печері?

 

Цікаве про кажанів.     С-15

Єдиним ссавцем, що пристосувався до тривалого польоту є кажан. Він належить до родини рукокрилих, яка налічує аж 950 видів. В Україні існує понад 25 видів кажанів – підковоніс, нічниця, вухань, вечірниця, широковух та інші.

 

           Аналіз задачі.

Прочитайте задачу та уявіть, про що в ній розповідається. Про що розповідається у задачі? ( У задачі розповідається про кажанів.)

Що у задачі відомо? (Відомо, що у першій печері було 9 кажанів ,у другій – 14 кажанів, а в третій стільки ж,скільки у першій і другій разом)

Що запитується у задачі ? (Скільки кажанів у третій печері?)

Що означає число 9?(9 кажанів у першій печері)

Що означає число 14?( 14 кажанів у другій печері)

Що означає слово стільки ж? (Скільки у першій і другій печері разом)

Яке число є шуканим? (Число кажані у третій печері)

Складаємо схему.  І – 9 к.

                                    ІІ – 14 к.  ІІІ - ?   (  на слайд 16)

 

Повтори питання задачі .(Скільки кажанів у ІІІ печері)

 - Що потрібно знати, щоб відповісти на нього?(Потрібно знати два числові значення:скільки у І печері і скільки у ІІ печері кажанів)

Якою арифметичною дією відповімо на запитання?(Дією додавання)

Запиши розв’язання задачі.(9+14=23(к.)       С-17

Запиши відповідь. Відповідь: 23 кажана.

(Після того як записали у зошит, вивести на слайд)

 

 

      Заглянемо в музичну студію.  

      Музична перерва « Фізхвилинка із ведмедиком Чарлі» Слайд 18

 

  • Задача  2.               Слайд 19-22

У першій печері живе 9 кажанів , а в другій – на 5 кажанів більше. У третій печері живе  кажанів стільки ж, скільки у першій і другій разом. Скільки кажанів у третій печері?         С -19

 

Аналіз задачі.

Прочитайте задачу та уявіть, про що вона.

Про що задача ? (Про кажанів.)

Що відомо у задачі? Що у І печері 9 кажанів, у ІІ печері = на 5 більше. А в третій стільки ж, скільки у І і в ІІ разом.)

Яке питання задачі? (Скільки кажанів у ІІІ печері?)

Що достатньо знати, щоб відповісти на запитання задачі? (Достатньо знати  два числові значення: скільки кажанів у І печері(відомо 9 і скільки  у ІІ печері(невідомо).

Якою дією відповімо на запитання задачі? (Дією додавання.)

Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? (Ні, оскільки ми не знаємо скільки кажанів у ІІ печері.)

Що для цього достатньо знати? (Скільки кажанів у І печері та на скільки більше у ІІ печері.)

Якою арифметичною дією відповімо на це запитання? (Дією додавання.)

Чи можна відразу відповісти на це запитання? (Так, оскільки відомі обидва числових значення.)

Складаємо схему

І -8 к.

ІІ - ?, на 5 б.           ІІІ - ?    (на слайд 20)

Визначте, якими трикутниками на схемі позначені прості задачі, та сформулюйте їх, показавши опорні схеми( робота з підручником).

 

То ж якою дією відповімо на перше запитання?(Першою дією.)

А на друге запитання? (Другою дією.)

Запишіть розв’язання задачі самостійно.    С-21

За планом розв’язування      С-22

1)  9+5=14(к.)                            С-23

2)  9+14=23(к.)

Запишіть відповідь задачі.

Відповідь: 23 кажана.

 

 

Завдання 2

З’ясуємо,як живеться на безлюдному острові. 

Обчислити вирази       (картки)

45+6,   53-7, 68+9, 74-5.

(жовті кружечки – всі приклади, зелені – 2)

Перевірка : 51, 46, 77, 69.

 

Познайомимося із незвичайними птахами (папуга, колібрі).

Завдання 3     Слайд 24

      Розв’язання виразів із буквеними даними.

      36+8-р, якщо р=22  (жовті кружечки)

            к+7-9,  якщо к=8  (зелені кружечки)

  Перевірка: правильна відповідь – малюнок птаха, неправильна  -               чорний квадрат.

 

 

ІІІ.  Заключна  частина.   Слайд 25-26

Повернення із подорожі додому.

1.Домашнє завдання: ст..90 другий вираз.   С-25

2. Підсумок уроку. Рефлексія.     С-26

    - Чи виникли у вас труднощі під час уроку?  Які саме?

    -  Чи вдалося їх подолати, як саме?

  3.  З яким настроєм закінчуємо урок-подорож? (цеглинки LECO)

  4. Про результати подорожі дізнаємося після перевірки  ваших щоденників    спостережень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Лупашко Тетяна
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 лютого 2022
Переглядів
599
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку