урок 46 (3)
Підтема: У бібліотеці.
Мета: Повторити й активізувати ЛО теми.
Ознайомити учнів із новим лексичним матеріалом. ^Ьоскоиаловати техніку читання. Продовжувати формувати навички аудіювання. Навчати слідкування за темою. Розвивати ерудицію учнів. Прищеплювати любов до читання. Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах (Н0Х), для індивідуальної роботи (НО,), (НО.)
▼ ХІД УРОКУ
ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ І. Привітання.
Т: Hello, children! How are you today? Pa: We are fine, thank you!
Аж 2. Повідомлення тема та мети уроку.
Т: Today we are going to speak about libraries and library rules. You'll learn some new words and revise the vocabulary on the previous topic. But let's check on your home¬work first.
Check m 3. Перевірка домашнього завдання.
nwiJl,L 1) Вар. 5 (c. 79).
Двое-трое учнів читають свої відповіді на кожне із запитань. 2і РЗ, впр. 1 (с. 41).
Учні ланцюжком читають твердження до тексту вправи і пояснюють, чому саме вважають їх правильними або неправильними.
Шмшйщ щ 4. Уведення в ішиомовну атмосферу.
Учитель роздає учням картки для роботи в парах (НО,).
1 Start 2 3 4 5 6
nr
7 8 9 10 11 12
13 Start 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
Key:
I) I; 2) am; 3) to; 4) read; 5) in; 6) comic; 7) usually; 8) take; 9) books; 10) myths;
II) the; 12) library; 13) friend; 14) is; 15) the; 16) novels; 17) most; 18) does; 19) My; 20) interested; 21) in; 22) historic; 23) of; 24) all.
Учні повинні, рухаючись по черзі по клітинах «сітки» й застосовуючи поданий ключ, скласти речення. Починають учні рух із клітин, позначених як Start, а закінчують на клітинах 6, 12, 18 або 24. Речення можна скласти, тільки обравши правильну клітинку з відповідним словом. Перемагає учень, який першим правильно складе речення. Речення слід скласти такі:
II.
Listening Comprehension
I usually take books to read in the library. (1—7—8—9—3—4—5—11—12). Або: My friend is interested in historic novels most of all. (19—13—14—20—21—22—23— 17—23—24).
ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Аудіювання.
Учитель роздає учням картки для самостійної роботи із варіантами відповіді на запитання. Потім двічі читає кожне запитання, а учні повинні позначити правильний варіант відповіді. Для перевірки завдання учитель ще раз читає кожне запитання, а учні по черзі відповідають.
Т: Listen to the questions and tick the box next to the correct answer.
Question 1. Does your friend like reading?
Question 2. Who usually recommends you a book to read?
Questiop 3. When did you go to the library last?
Question 4. Have you finished reading the novel?
HO,:
Question 5. What do you prefer — fairy tales or history books?
Listen to the questions and tick the box next to the correct answer.
1) □ a) Yes, I do. LD b) Yes, he does.
□ c) He likes science fiction.
2) 0 a) My teacher.
□ b) I have.
Тема: Світ книжок
НО,:
Make up a sentence.
D c) Stories about animals. •
Закінчення завданні
3) □ a) Next Friday.
U b) I usually go on Saturday.
LJ c) Yesterday.
4) □ a) I did.
□ b) I liked the book!
□ c) Not yet.
5) О a) History books.
LJ b) I don't like adventure stories.
□ c) Yes, I do.
2. Розвиток умінь мовлення. Впр. 1 (с. 80).
Кожний учень проводить опитування однокласників: звертається до них із за¬питаннями, поданими у вправі. Потім складає повідомлення про літературні вподобання однокласників.
3. Подання тексту для читання. Впр. 2а (с. 80). X) Етап підготовки до читання.
а) Бесіда в режимі
Т: Look at the picture on page 80 of your textbook. Who can we see there? How many boys/girls? Where are the children? What are they doing?
6) Подання нового лексичного матеріалу.
Т: The new words in the text are rather simple. Maybe you have already met them. Try
to guess their meaning and match the words with their translation.
Учні з контексту здогадуються про значення виділених слів і добирають до них
переклад.
Match the words with their Ukrainian equivalents. magic- забувати
nickel^
forget
talisman*"
і талісман -монета -справжній
5 центів
2) Етап читання.
7: Let's read the text in parts now.
Учні читають текст за ролями: один учень читає слова автора, другий — слова Барнабі, третій — слова Сьюзан, четвертий — слова Джона.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
а) Впр. 2Ь (с. 81).
Учні в парах відповідають на запитання вправи.
б) Бесіда в режимі
Speaking
Reading
Учитель починає речення з тексту вправи 2а (с. 80), а учні вголос закінчують його. [
Т: The best kind of book is... P : ... a magic book. T: The children were at... PH: ... the library.
T: The best kind of magic book is a book about». Pg: ... real people like us. T: Like when you find a coin and you think... P8: ... it's a nickel.
T: The best kind of magic book is a book where... Pg: ... the magic has rules. T: If you remember the rules, you can make... P8: ... a magic work by yourself.
Vocabulary 4. Активізація мовленнєвих зразків. Practice і) Впр. З (с. 81).
Учні по черзі читають правила бібліотеки, потім повідомляють, чи слідують вони цим правилам.
2) РЗ, впр. 1 (с. 42).
Учні самостійно поєднують частини речень — бібліотечних правил, потім ланцюжком читають повні речення.
3) Впр. 4 (с. 81).
Учні працюють у парах. Кожна пара отримує завдання № 1 або № 2). Учні усно складають діалоги за умовами, описаними в завданні, потім учитель просить дві- чотири пари учнів розповісти свої діалоги класові.
ІП. ІНШНШ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
1) РЗ, впр. 2 (с. 42), письмово.
2) РЗ, впр. З (с. 42), письмово.
3) Впр. 5 (с. 81), письмово.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі 7T->P/->PJ->PJ.
Т: What did we do at the lesson today? What text have you read? What task did you
like most? Now Let's remember as many library rules a a possible.
Учні намагаються пригадати якомога більше правил поведінки в бібліотеці.