Тема: Звук [к], позначення його буквами «К», «к» (ка).
Мета: Познайомити зі звуком [к] та буквами, які його позначають – К, к (ка); формувати навички свідомого читання слів і речень з вивченими буквами; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати фонематичний слух та вміння прогнозувати розвиток подій за малюнком. Виховувати любов до тварин.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності:
До нас на урок завітали незвичайні гості. Чи впізнали ви їх?
Світило сонечко. Був чудовий день, але раптом…
Злякалися букви, схопили парасольки, а кому куди ховатися не знають.
Червона парасолька для букв, які позначають голосні звуки, а синя – для букв, які позначають приголосні звуки. Допоможіть буквам сховатися від дощу.
Але це ще не всі гості. Відгадайте загадку і дізнаєтеся хто ще завітав до нас на урок.
Наче сонячні клубочки
Хтось розсипав біля квочки.
Хто це там пищіть, малята?
Здогадалися?.. (курчата)
ІІІ. Фізкультхвилинка
ІV. Вивчення нового матеріалу:
– Який перший звук? Послухайте його і дайте йому характеристику.
- Придумайте слова з цим звуком. На допомогу вам хай буде малюнок.
- Встаньте діти у яких в імені є звук [к].
- Позначимо знайомі нам звуки буквами.
- Який звук ми не можемо ще позначити буквою?
прочитаємо склади луною.
V. Робота за Букварем
1. Читання стовпчиків слів ( луною + 1 уч.)
- Який склад повторюється?
- Поясніть значення слів КОКОС, ЛіК
2. Читання слів з променевих таблиць.
3. Творчі завдання тітоньки Сови.
- Прочитайте слово, назвіть букви в іншому порядку який показують цифри і прочитайте нове слово. СОКіЛ КУЛОН
ЛіСОК КЛОУН
Їв він букви на обід.
Встав букви і прочитай слово. Допоможуть стрілочки.
VІ . Фізкультхвилинка
VІІ Робота з текстом за Н. Забілою.
ЗОЗУЛЯСТА КВОЧКА
ЗНЕНАЦЬКА
ШУГОНУЛО
ШУЛіКА
ЛЮТИЙ, ХИЖИЙ.
VІІІ. Підсумок уроку. Вправа «Репортер».
Тема: Написання рядкової букви к,
складів і слів з нею.
Мета: Вчити учнів писати малу букву к,
склади і слова з нею,
розвивати зв’язне мовлення й
мислення учнів, виховувати
акуратність під час роботи в зошиті.
Ход роботи:
І. Повторення вивченого.
А) Гра «Знайди пару».
Б) Штриховка грибочків. Де знаходиться звук [к] в цьому слові?
Люблять нас усі збирати
Після дощику в ліску.
ІІ. Вивчення нового матеріалу:
КИЛИМ -
Зверніть увагу: При написанні цього слова руку відриваємо лише 1 раз – при написанні букви К
КОЛО, КОСА.
Запалили в чистім полі
Гарні квіти, всі червоні.
То палає влітку так
Польовий, червоний… (МАК)
СОКІЛ -
ІІІ. Підсумок уроку.