Розробка уроку "НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДОДАВАННІ І ВІДНІМАННІ. ЧИСЛОВІ РІВНОСТІ І НЕРІВНОСТІ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ. "

Про матеріал
Розробка уроку з математики "НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДОДАВАННІ І ВІДНІМАННІ. ЧИСЛОВІ РІВНОСТІ І НЕРІВНОСТІ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ".
Перегляд файлу

Тема. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДОДАВАННІ І ВІДНІМАННІ. ЧИСЛОВІ РІВНОСТІ  І НЕРІВНОСТІ.  ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ.

Мета: повторити назви компонентів дій додавання і віднімання, таблиці додавання і віднімання; формувати вміння розв'язувати задачі на різницеве порівняння; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

 1.Розумова розминка.

Тарас і Юрко вийшли на прогулянку. Вони пограли з товаришами у фу­тбол. Коли всі стомилися, то вирішили влаштувати розумову розминку — порозв'язувати цікаві задачі.

1. На лаві сіли Андрій, Іван, Руслан і Сергій.

На однім з країв — Андрій,

Біля нього — не Сергій.

В окулярах — то Іван.

Де на лаві сів Руслан?

Відповідь. Руслан може сидіти де завгодно.

2. Вадим та Ігор навчаються у другому класі. їхні прізвища Карпенко і Дрозденко. Яке прізвище має кожний з хлопчиків, якщо Вадим вищий від Дрозденка?

Відповідь. Вадим Карпенко та Ігор Дрозденко.

3. Богдан, Максим і Руслан — брати. Богдан не старший, а Руслан не молодший від Максима. Хто з них найстарший?

Відповідь. Найстарший із братів — Руслан.

2. Гра «День і ніч».

— Коли я кажу «ніч», ви заплющуєте очі й починаєте обчислення. Коли я кажу «день», розплющуєте очі й називаєте відповідь.

3 + 1 + 2 – 4 + 5 + 1 – 4 + 6

6 + 3 – 7 + 6 + 2 – 5 + 4 – 8

3. Гра «Істинне — хибне».

— Які рівності істинні (правильні), а які — хибні (неправильні)?

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics2/mathematics2.files/image006.jpg

4. Хвилинка каліграфії.

— Напишіть цифру 6 та 7.

5. Математичний диктант.

1) Збільшити на 2 числа: 22, 64, 27, 11.

2) Зменшити на 3 числа: 19, 87, 53, 78.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

— Сьогодні ми повторимо назви компонентів дій додавання і віднімання.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Робота за підручником (с. 6-7).

Завдання 1. Усне виконання.

— Складіть задачі за малюнками на додавання і віднімання.

Завдання 2. Повторення за таблицею компонентів дій додавання і віднімання.

Завдання 3. Письмове виконання.

Фізкультхвилинка.

Ого! Ого! Ого! Не боюсь нічого!

По секрету вам скажу:

З фізкультурою дружу!

Вмію гарно потягатись.

Низько-низько нахилятись,

Вліво-вправо повернусь,

Знов присяду, нахилюсь.

Розім'ятись я не проти...

І скоріше до роботи!

 

Завдання 4.

Завдання 5.

— Накресліть відрізок.

Завдання 6 з логічним навантаженням.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1. Гра «Відновіть ланцюжки».

1) Доданок, ... , сума.

2) ..., від’ємник, ... .

2. Обчислити ланцюжок.

У зошитах учні пишуть тільки відповідь.

16 – 6 + 5 – 4 + 8 – 9 + 10 + 16

— Якщо ви одержали 36, то обчислили правильно.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.

— Як називаються числа при додаванні? Як називаються числа при відніманні?

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 жовтня
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку