Розробка уроку образотворчого мистецтва у 7 класі "Дизайн ювелірних виробів"

Про матеріал
Розробка уроку образотворчого мистецтва у 7 класі "Дизайн ювелірних виробів"
Перегляд файлу

Урок № _____. 7 клас

Тема уроку: Арт-дизайн. Ювелірні вироби.

Мета уроку: поглибити знання учнів про дизайн, види дизайну, ознайомити учнів з поняттям створення ескізу ювелірної прикраси; сформувати уміння учнів самостійно інтерпретувати сучасну моду в єдності традицій і новаторства, розуміти їх зв’язки з соціальним і культурним середовищами, розвивати вміння розробляти ескізи ювелірного виробу з урахуванням сучасної моди; виховувати інтерес до мистецтва та дизайнерської справи

Тип уроку: комбінований.

Оснащення уроку: кольорові олівці, гумка, підстругачка; для вчителя: зразки дитячих робіт з теми даного уроку.

ХІД УРОКУ

1. Організаційна частина

 - перевірка наявності учнів.

 - перевірка готовності до уроку. (альбом, кольорові олівці, простий олівець, гумка).

 - релаксація.

А зараз налаштуйтеся на роботу. На вулиці прекрасна погода. У вас і в мене чудовий настрій, ми з вами гарно виглядаємо. Сьогодні чудовий день, який принесе нам успіх. Отже, приступимо до роботи.

 2. Актуалізація набутого навчального матеріалу

Асоціативний кущ

Що таке мода? Які асоціації виникають у вас?

 - дизайн (словникова робота);

 - дизайнер, художник-модельєр(словникова робота);

- щось нове;

- індивідуальність;

- fashion.

Мо́да – нетривале панування певного смаку в певній сфері життя чи культури.

 Випереджувальне завдання

Яких художників-модельєрів ви знаєте?

- Коко Шанель, Карл Лагерфельд, Андре Тан, Катя Сільченко (The Coat by), Оксана Муха, Олексій Залєвський, Сергій Єрмаков, Оксана Караванська.

3. Мотивація навчальної діяльності та проголошення теми уроку

Сьогодні на уроці ми створимо ескіз ювелірної прикраси з урахуванням сучасної моди. А також виступимо в ролі людей, які професійно займаються розробленням прикрас. Ви будите дизайнерами, художниками-модельєрами.

4. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

Ви уже назвали відомих вам дизайнерів і всі вони являються спеціалістами у сфері одягу. І це не дивно, адже відомих дизайнерів ювелірних прикрас є зовсім мало. Це пов'язано з тим, що у даному напрямку моди більш відомими є бренди та компанії, зокрема всесвітньо відома PANDORA ювелірний дім заснований в Данії в 1982 році подружжям Пером та Вінні Еніволдсен. В Україні найвідомішими ювелірними брендами є «Укрзолото», «Столична Ювелірна Фабрика», «Золотий Вік», ювелірний дім «SOVA» та ін.

Дизайнери ювелірних виробів створюють різноманітні прикраси, керуючись індивідуальним сприйняттям краси та образності. Але їх роботи об'єднують спільні стильові напрямки. Сучасний ювелірний світ сповнений протилежностей: геометрія популярна поряд з реалістичними дорогоцінностями у вигляді комах або квітів.

Унікальна дизайнерська прикраса подібна компліменту, вона виділяє з натовпу, підкреслює неповторність і надихає. Саме тому попит народжує пропозицію, все більше талановитих ювелірів займаються створенням ексклюзивних коштовностей.

 Варто розглянути найпопулярніші стилі, в яких працюють сучасні майстри створення прикрас.

Геометрія

Новомодна течія, яка максимально відповідає стилю життя сучасного мегаполіса. Такі прикраси лаконічні, але не позбавлені привабливості. Іноді вони здаються занадто лаконічними. Але варто згадати Чорний Квадрат Малевича, щоб зрозуміти, що простота виконання приваблює до себе не менше уваги, ніж химерність.

Класика

Канонічність вигляду ювелірних виробів в класичному стилі обмежує фантазію дизайнерів. Але вони не відмовляються від роботи в цьому напрямку, намагаючись додати до нього ноти авторської індивідуальності. Класика не здає позицій в ювелірному світі завдяки тому, що прикраси, створені у цьому стилі універсальні, їх одягають у поєднанні з офісним та святковим вбранням. Ознакою гарного тону вважається використання в якості матеріалу для прикрас виключно дорогоцінних металів.

Володіння унікальною цінністю – мрія не тільки жінок, а й чоловіків, не варто відмовлятися від неї. Великий вибір ексклюзивних прикрас від провідних українських дизайнерів представлений на сайті Злато, серед них є філігранно виконані моделі в різних стилях, в тому числі в класичному.

Бароко – пишність і надмірність. Прикраси, які немов вкрадені з королівської скриньки досі популярні. Саме в них сяє у повній красі рідкісне дорогоцінне каміння і демонструється майстерність автора. Дизайнери створюють такі ексклюзивні вироби для тих, хто впевнений у собі, не боїться бути в центрі уваги і заявляє про свій високий статус.

Природа

Все більшу популярність знаходять дизайнерські прикраси, які передають красу природи. Ювеліри, натхненні навколишнім світом, намагаються створити максимально реалістичні копії рослин, квітів, комах або тварин.

Ідея виготовлення натуралістичних квітів з дорогоцінних металів не випадкова. Деякі дизайнери аргументують її тим, що саме квіти були одними з перших прикрас наших предків. Іноді митці-ювеліри передають своє бачення навколишньої дійсності, створюючи сюрреалістичні прикраси, але при цьому не відступаючи від рослинної тематики.

Прикраси і релігія

Раніше хрест не сприймався як ювелірна прикраса, а був в першу чергу символом віри і створювався в класичному стилі, за канонами заданими церквою. Тепер він став не тільки знаком приналежності до християнської віри, а й модним аксесуаром. Тому ювелірні дизайнери залюбки стилізують його, перетворюючи на яскравий акцент в образі.

Ексклюзивна прикраса - дихання натхнення, втілене в дорогоцінному металі. Це шлях до самовираження як дизайнерів, так і тих, хто обирає нестандартні ювелірні вироби.

5. Самостійна практична робота учнів

Ваше завдання: створити ескіз власної ювелірної прикраси. Малюнок повинен бути на весь аркуш.

6. Підсумки уроку

Рефлексія

 - Чи справилися ви із творчою роботою?

 - Чи цікавий був урок?

 - Про що нове дізналися на уроці?

- Чи виникали труднощі у виконанні роботи?

Оцінювання учнівських робіт

Домашнє завдання: взяти альбом, простий олівець, гумку, кольорові олівці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові ювелірні тренди* | ВолиньPost Золоте кільце в виді квітки

Природа

 

 

 

Золоте кільце с золотим каменем 22. Кочові народи Північного Причорномор`я І тисячоліття до н. е. |  Інтегральний курс з Історії України та Всесвітньої історії, 6 клас

Бароко

Геометрія в ювелірних прикрасах!Ювелірні прикраси в класичному стилі: поза модою і часомКласічні сережки   Ювелірні золоті прикраси в магазині Злато: купити з золота, срібла  прикраси, коштовності Київ, Україна  Класика

Геометричний стиль прикрас: простота і елегантність - Золотий СтандартКільце с бриліантом  

 

 

 

 

 

 

 

Геометрія

 

docx
Додано
31 березня 2021
Переглядів
1628
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку