Розробка уроку основ здоровя на тему "Безпечне спілкування в Інтернеті (соціальні мережі)."

Про матеріал
Мета уроку. Сформувати поняття про небезпеки, які існують в соціальних мережах та про шляхи їх подолання. Сприяти формуванню в учнів стійких переконань щодо дотримання правил безпечного спілкування в соціальних мережах. Розвивати навички аналізу інформаційного потоку, вміння узагальнювати та робити висновки. Виховувати інформаційну культуру учнів та вміння цінувати своє життя та здоров’я.
Перегляд файлу

6 клас

Основи здоровя

Тема уроку. Безпечне спілкування в Інтернеті (соціальні мережі).

Мета уроку. Сформувати поняття про небезпеки, які існують в соціальних мережах та про шляхи їх подолання. Сприяти формуванню в учнів стійких переконань щодо дотримання правил безпечного спілкування в соціальних мережах. Розвивати навички аналізу інформаційного потоку, вміння узагальнювати та робити висновки. Виховувати інформаційну культуру учнів та вміння цінувати своє життя та здоров’я.

Обладнання. Підручник, роздатковий матеріал, мультимедійний комплекс.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент

  1. Привітання, створення позитивного настрою.
  • Якою була перерва?
  • З яким настроєм ви завітали на урок?
  1. Організація робочих місць.

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Ребус.

rebus_z_informatiku_ukr5

(Інтернет)

   Двадцять перше століття – століття комп’ютерних технологій та новинок. Ми не уявляємо своє життя без Інтернету.

Асоціативний кущ.

 Соціальні мережі

 Інтернет

 

  • Які соціальні мережі ви використовуєте?
  • Що вам подобається в соцмережах?
  • Для чого створені соціальні мережі?

Випереджальне домашнє завдання.  Коли з’явилися соціальні мережі та хто був їх засновником?

  • Як ви думаєте, чи можуть соціальні мережі нашкодити Вашому здоров’ю?

Оголошення теми та мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота в группах «Плюси та мінуси Інтернету».

- Давайте тепер визначимо, яким є  позитивний і негативний вплив Інтернету». Об’єднати учнів у 2 групи («плюс»,«мінус»). Завдання: команда «плюс» наводить приклади позитивного впливу Інтернету.  А команда «мінус» -  розповідає про негативний вплив Інтернету. Кожна група 2–3 хвилини працює над презентацією свого завдання.

   ЗА

Швидкий доступ до інформації

Користування електронною поштою

Спілкування з друзями

Нові знайомства

Необмежений доступ до розваг (ігри, фільми)

Можливість відпочивати, не виходячи з дому

Можливість щось купити он-лайн

                 ПРОТИ

Інформація не завжди є достовірною

Шахрайство

Інтернет-залежність

Негативний вплив на здоров’я

 (якщо довго сидіти за комп’ютером)

Доступ сторонніх до особистої інформації

Спам і віруси

2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

  1. Як обрати «правильну» соціальну мережу?
  2. Одна чи кілька?
  3. Як правильно заповнити профіль в мережі?
  4. Хто твої друзі?
  5. Я є тим, що я їм пишу?
  6. Сміттєвий бак не працює
  7. Сім разів відміряй – один раз відріж (формування поняття «золоте правило моралі для соціальних мереж)
  8. Перегляд відеоролику. https://www.youtube.com/watch?v=mJKs3yDHFUc

Якщо таке сталося?

  1. Перегляд та аналіз кількох сторінок із різних соціальних мереж.

ІV. Закріплення нового матеріалу.

Руханка «Голосуй ногами»

Розкласти  картки «Міф» і «Факт» у різних місцях класу так, щоб між

ними не було столів та стільців. Зачитати твердження і запропонувати учням зайняти позицію відповідно до їхнього ставлення. Запропонувати 1–2 бажаючим пояснити свою позицію. Після цього зачитати правильну відповідь.

ТВЕРДЖЕННЯ

1. У булінгу та кібербулінгу немає нічого серйозного. Це просто дражнилки.

2. Якщо над кимось знущаються, він сам винен у цьому.

3. Дехто з тих, над ким знущалися, може почати ображати інших.

4. Коли ти бачиш, що з когось знущаються, найкраще вдати, ніби нічого не

помічаєш.

5. Не варто використовувати назви міст, імена, номери телефонів та дату народження як надійны паролі.

6. Якщо ви збираєтесь поширити інформацію, фотографії своїх знайомих, не

треба запитувати їхнього дозволу.

7. Все, що ви публікуєте он-лайн, може бути розповсюджене набагато

ширше.

ВІДПОВІДІ

1. Міф. Жертви булінгу переживають важкі емоції — почуття приниження

та сором, страх, розпач і злість. Інколи така ситуація може заподіяти лю-

дині непоправну шкоду.

2. Міф. Ні з кого не можна знущатися! Кривдник несе повну відповідаль-

ність за свої дії.

3. Факт. На жаль, деякі люди, які зазнали приниження, згодом так само зга-

няють свою злість на інших.

4. Міф. Не існує поняття «невинний спостерігач». Якщо ти бачиш, що над ки-

мось знущаються, і нічого нікому про це не кажеш, то не розв’язуєш пробле-

му, а певною мірою стаєш співучасником булінгу. Ви можете: 1) виступити

проти булера (дати йому зрозуміти, що такі його дії оцінюєте негативно),

2) підтримати жертву (особисто чи в публічному віртуальному просторі

висловити думку про те, що кібербулінг — це погано; цим Ви надаєте емо-

ційну підтримку, що дуже потрібно жертві); 3) повідомити близьким до-

рослим та адміністрації сайту про факт некоректної поведінки в Інтернеті.

5. Факт. Існують спеціальні програмивідмички, які послідовно перебира-

ють всі слова у словнику та цифри, і в такий спосіб можуть розкрити про-

стий пароль.

6. Міф. Обов’язково спершу спитайте у них дозволу. Можливо, комусь буде

неприємно, що ви поширили інформацію про нього.

7. Факт. Майже кожен користувач може роздрукувати фотографії, відео та

інші ваші приватні дані. Не забувайте про налаштування конфіденційності:

обмежте читацьку аудиторію своїми друзями. Втім, майте на увазі, що

вони можуть переслати вашу інформацію іншим користувачам.

Запитання для обговорення:

  • Як можна протидіяти тим, хто принижує інших?

Підсумок: «Слід пам’ятати, що ні з кого не можна знущатися — ні в реальному, ні у віртуальному світі».

 

V. Підсумок уроку.

    Інтернет — цікавий і корисний засіб для навчання, відпочинку чи спілкування з друзями. Водночас світова комп’ютерна мережа містить багато небезпек для психічного та фізичного здоров’я користувачів.

    Щодо Інтернету діють такі ж норми і закони, як щодо всього в реальному

житті. Кожен має право на повагу і доброзичливе ставлення в Інтернеті.

 

VІ. Домашнє завдання.

  1. Опрацювати пам’ятку.
  2. Ознайомитися із сайтом Онляндія.

 

 

 

Пам’ятка

Правила користування соціальними мережами

  1. Не повідомляйте про себе і батьків приватну інформацію (домашню адресу, номер телефону, назву та адресу школи та іншу приватну інформацію).
  2. Не вір всьому що кажуть про себе віртуальні знайомі.
  3. Не висилай незнайомим людям фото.
  4. Не погоджуйся на зустріч з випадковими знайомими по Інтернет-спілкуванню, або роби це в людних місцях та за участю батьків.
  5. Обмежуй свій час перебування в соціальній мережі.
  6. Завжди будьте ввічливими в електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
  7. Батьки мають знати, сим ти займаєшся, коли сидиш біля комп’ютера.
  8. Не ображай інших, не лайся, будь чемним.
  9. Тримай пароль комп’ютера в таємниці (за виключенням дорослих вашої родини (за виключенням дорослих вашої родини)
  10. Ніколи не робіть того, що можу коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
  11. Якщо опиняєшся в складній ситуації поговори з батьками.
  12. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
3.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Коцан Галина Іванівна
    Дуже цікава розробка уроку, АЛЕ НА ЖАЛЬ ПРИКРО ВРАЗИЛО ПОКЛИКАННЯ НА РОСІЙСЬКОМОВНИЙ РОЛИК ПРО КИБЕРБУЛИНГ ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ РОСІЙСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА !!!
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
13 лютого 2019
Переглядів
7309
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку