Урок № ____ Дата _________________
Тема: Письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд (два
переходи). Задачі на дві дії, які включають порівнян¬ня результату першої дії із
даних чисел.
Мета: Ознайомити учнів із прийомом письмового віднімання трицифрових чисел, коли є два переходи через розряд; розвивати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці та задачі на порівняння; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; виховувати активність.
Обладнання: картки, матеріал до гри, демонстраційний матеріаль
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвоник знов дзвенить для нас,
Розпочати урок час.
Попрацюємо на славу,
Щоб сказали у кінці.
І дівчата і хлоп´ята –
Всі ви просто молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
3.1Самостійна робота.
Розв’язування прикладів раніше вивчених типів.
3.2 Усні обчислення.
Гра «Пошта»
Вкласти листи у конверти.
3.3 Робота за картками.
Варіант 1
У шкільній бібліотеці в одній шафі 160 книжок, у другій – на 70 книжок менше, а в третій стільки, скільки в першій та другій разом. Скільки книжок у третій шафі?
Варіант 2
Маса лисиці 9 кг, а кабана у 8 разів більша. На скільки маса кабана більша від маси лисиці?
3.4 Математичний диктант.
Каліграфічна хвилинка.
Фізкультхвилинка.
IV. Вивчення нового матеріалу.
4.1 Підготовча робота.
56 – 39
95 – 28
4.2 Пояснення нового матеріалу.
4.3 Коментоване розв’язування прикладів № 724.
V. Розвиток математичних знань.
5.1 Робота над задачею.
- Про що задача?
5.2 Повторення геометричного матеріалу.
Накреслити такі квадрат і прямокутник, щоб в сумі периметр кожного дорівнював 16 см. (№ 728)
VI. Підсумок уроку.
Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
С. 109 № 730, 731.