Для всебічного розвитку особистості дитини навчальний матеріал необхідно
організовувати таким чином, щоб він розвивав всі 7 типів інтелекту .
Проведення уроків з урахуванням 7 типів інтелекту повністю відповідає
ідеям стандартів нового покоління в сучасній освіті. Вправи , що враховують
різні типи інтелекту допомагають мотивувати, сприяють більш ефективному
запам'ятовуванню матеріалу та розвитку дітей. Для ефективного застосування
теорії Гарднера в навчанні бажано знати, які типи інтелекту є переважаючими
в учнів даної групи.
Ірина Олексіївна Гамаргаєва
Вступ
Для всебічного розвитку особистості дитини навчальний матеріал необхідно організовувати таким чином, щоб він розвивав всі 7 типів інтелекту . Проведення уроків з урахуванням 7 типів інтелекту повністю відповідає ідеям стандартів нового покоління в сучасній освіті. Вправи , що враховують різні типи інтелекту допомагають мотивувати, сприяють більш ефективному запам'ятовуванню матеріалу та розвитку дітей. Для ефективного застосування теорії Гарднера в навчанні бажано знати, які типи інтелекту є переважаючими в учнів даної групи.
У моїй групі 18 учнів. За результатами проведеного тестування виявилося :
1. Вербально - лінгвістичний -2
2. Логіко - математичний - 2
3. Візуально - просторовий - 3
4. Тілесно - кінестатичний - 3
5. Музично – ритмічний - 3
6. Міжособистісний - 3
7. Інтраперсональний - 2
англійської мови в 6 класі на тему «School Life» із застосуванням теорії Гаварда Гарднера про множинність типів інтелекту
План уроку Тема: Шкільні предмети Тип учбового заняття:
– урок розвитку мовних навиків з урахуванням теорії множинності типів інтелекту
Практична мета уроку:
- вчити учнів вести діалог про шкільні предмети за ситуацією з використанням опор;
- систематизувати вживання ГС Present Simple і вчити правильно використовувати їх у мовленні.
Освітня мета:
- активізувати та удосконалити актуальний словарний запас учнів
Виховна мета:
- виховувати уміння спілкуватися з однокласникамиРозвиваюча мета:
- розвивати та підтримувати високий рівень мотивації завдяки задіянню різних типів інтелекту учнів;
- розвивати здібність до рефлексії, як найважливішої складової вміння вчитися
Обладнання: (Мультимедійна дошка), картки (слайди) з малюнками шкільних предметів, картки із завданнями, схема утворення ГС, аудіо запис пісень, магнітофон
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Greeting 1. Привітання.
W arming-up
Aims:
A: to introduce the topic of the lesson and activate Ss` background knowledge
Т: Good morning, everyone.
I am glad to see you. How are you? I hope, you are fine.
2. Повідомлення теми та мети уроку, введення в іншомовну атмосферу
Активний тип інтелекту: аудиально-музичний, лінгвістичний, внутрішньо особистісний.
Звучить легка музика
А. T: Listen to the verse and try to guess what the lesson will be about
School
The school has doors that open wide, And friendly teachers wait inside.
Hurry, hurry, let`s go in.
For soon the lesson will begin.
B: to present the learning objectives of the lesson
Books and pencils you will need, When you start to write and read.
Lots to learn and lots to do.
You like to go to school, don`t you?
Ss`: …….
B. T: You are right. Today we are going to speak about school. And by the end of the lesson you will be able to speak about your favourite school subject, about your
Vocabulary
Aims:
A: to present vocabulary related to school subjects
B: to give the opportunity to transfer from verbal to visual information
С: to give Ss` practice in using vocabulary through matching and doing puzzles.
time table and about your favourite school days.
3. Подання лексичного матеріалу
Активний тип інтелекту: вербально-лінгвістичний, візуально-просторовий, кінестатичний.
T: To begin with let us see how you remember the names of the school subjects
A. На дошці картки з назвами шкільних предметів. Учитель читає назви шкільних предметів, учні хором повторюють.
Mathematics, Ukrainian, World Literature, Biology, Physical Education (PE), Music, Computer Studies, Geography, History, Art, English, Handicrafts.
Учитель роздає учням картки з малюнками шкільних предметів (додаток 1). Учні з’єднують картки з малюнками.
T: Now match the pictures with the names of the school subjects.
C. Work in pairs. “Guess the word”.
1.Listening comprehension
Aims:
to give Ss practice in listening and using vocabulary through a guessing game , to prepare them for speaking activity
2.Speaking
Aims:
A: to give Ss practice in using vocabulary through group work
B: to give Ss
1. Аудіювання
Активізується інтраперсональний, вербальнолінгвістичний, логіко-математичний, аудіальний інтелект
T: Listen and say at which lessons you do these activities
1. We learn about continents, mountains and rivers and colour the maps (Geography).
2. We learn about the life of people in the parts.
(History)
3. We run, jump and play basketball.(PE) 4. We learn how to use computer.(Computer Studies)
5. We learn new words and dialogs, read and white.
(English)
6. We learn about plants and animals and do experiments (Biology).
7. We learn to draw and paint (Art).
8. We learn to sing and play musical instruments
(Music).
9. We do different mathematical calculations (Mathematics).
Group Survey
Активізується міжособистісний, просторововізуальний, кінестатичний інтелект. Учні працюють у групах по чотири. Учитель роздає картки для заповнення.
A. Т: Talk in groups of four. Ask each other questions and complete the table.
Are you good at…?
you Pupil 1 Pupil 3 Pupil 3
Geography
Maths
History
Aim:
to give Ss the opportunity to relax
5. Grammar practice and writing Aim:
а) T: Now answer some comprehension questions:
1. What is the last school day of the week?
2. Where does Olia`s grandmother live?
3. What lessons does Olia have on Friday?
4. What`s here favourite school day? Why?
b) T: Say if the following sentences are T (True) or F (False). (ex.4, p. 161). Refer to the text to find the information which confirms the answer. First work individually, then in pairs to check your answers.
c) T: 1.What is Olia`s timetable for Friday?
2. What is your timetable for Friday?
Активізується просторово-візуальний, логікоматематичний і міжособистісний інтелект
Одній групі видається карточка з індивідуальним завданням
Friday
Olia`s timetable Your timetable
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
Report your group`s answer to the class
4. Музична пауза
Активізується музично-ритмічний та кінестатичний інтелект.
T: You may move your body and step your feet while singing.
Активізується вербально – лінгвістичний, кінестатичний та міжособистісний інтелект. T: Work in pairs. Read and complete the dialogue. Then act it out. (ex.5, p 162)
1. Етап підготовки до мовленнєвої діяльності. Учні працюють в парах, заповнюючи пропуски, використовуючи дієслова у відповідній формі.
2. Етап мовлення. По закінченні роботи учні інсценують діалог перед класом ІІІ. Заключна частина уроку
1. Homework 1. Домашнє завдання
2. Reflection Впр. 6, ст.162 (заповнити пропуски)
T: -Tell me please, if our lesson will help you to do your homework.
- What have you learnt today?
- Did you like the lesson?
- What did you like (dislike) best of all?
3. Summarising 3. Підведення підсумків уроку
T: Today we spoke about school subjects, your opinion about them, about your favourite school days and we revised the Present Simple Tense.
Mathematics Ukrainian World
Biology
Literature Physical
Music
Education (PE) Computer
Geography
Studies
History Art