Розробка уроку з французької мови "Шкільне приладдя" 2. Дана розробка є продовженням вивчення теми шкільного приладдя у 5-му класі (І рік навчання, друга мова) за підручником Н.Чумак, Т.Кривошеєва. Метою уроку є навчити учнів застосовувати вивчену лексику в усному мовленні, а також пояснити різницю між означеним і неозначеним артиклем у французькій мові.
1
Тема: “Шкільне приладдя” (урок 2)
Мета:
Освітня: ввести НЛО теми;
закріпити та активізувати в усному мовленні вивчену лексику на попередньому уроці;
пояснити вживання означеного артикля у французькій мові ;
розвивати вміння навичок діалогу.
Ровивальна:
удосконалювати фонетику та артикуляцію звуків;
розвивати пам’ять.
Виховна: виховання бережливого ставлення до особистих речей та шкільного майна.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь
Обладнання: відео матеріали, малюнки, роздавальні картки, мультимедійне обладнання, презентація по темі уроку, картинки-фішки для оцінювання.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
1) Привітання вчителя: Bonjour, les enfants! Je suis très contente de vous voir! Comment ça va?
Quel jour est-ce? Quelle date sommes-nous aujourd’hui?
Commençons notre leçon.
2) Фонетична мовна зарядка.
Je vous propose de faire un exercice phonetic. Comment lit-on la letter G?
giraffe, tigre, plage,Oleg, Olga, Serge;
disque, risqué,bibliothèque, politique, casquette, jaquette;
ex.3 p.50
Quel était votre devoir pour aujourd’hui?
Donc, répétons les mots appris.
Vidéo 1
Учні розповідають, що у них є в рюкзаку, використовуючи лексику, вивчену на попередньому уроці.
Alors, nous continuons notre sujet “Les objets scolaires“
Наше завдання сьогодні опрацювати нову і повторити вивчену лексику на попердньому уроці. Ми повинні також навчитись застосовувати означений на неозначений артикль у реченнях.
Écoutez et répétez les mots nouveaux:
des feutres
un taille-crayon
une calculatrice
un classeur
un agenda
des crayons de couleur
des peintures
un pinceau
Слайд презентації з ілюстраціями.
Вчитель бере по черзі шкільне приладдя на партах учнів і запитує:
Учень, на чиє приладдя вказують, відповідає:
Вчитель уточнює: Oui, c’est le classeur de Christine.
Робота з підручником с.46 таблиця Article défini.
У1-У2-У3-У4…
Учень бере лінійку і передає її сусіду:
– C’est la règle de Pavlo.
• C’est des ciseaux.
• C’est une trousse de Pierre.
• Ce sont les crayons de couleur.
• Ce sont des livres de Sèrge.
• C’est une calculatrice de Nadia.
“Memory challenge “
Учні з кожного ряду по черзі записують на дошку слова шкільного приладдя, які вони вивчили за останні два уроки.
Ce sont les …. de … . Учні продовжують речення.
1) впр.5 (4-6) с.47 письмово
2) впр.6 с.47 усно
(підібрати правильний артикль, речення прочитати і перекласти)