Розробка уроку "Спосіб групування"

Про матеріал

Спосіб групування — один із ключових методів розкладання многочленів на множники. Учні часто використовують його надалі в темах:

спрощення виразів;

розв'язування рівнянь та нерівностей;

перетворення раціональних виразів;

підготовка до тестів та ЗНО/НМТ.

На сайті розміщено презентацію до уроку.

Перегляд файлу

Тема уроку: Спосіб групування

 Мета уроку: 

Навчальна складова мети (формування математичної компетенції):

  • Формувати в учнів уміння розкладати многочлен на множники способом групування;
  • Уміти виділити групи доданків, які мають спільний множник, розкладати на множники кожну групу доданків та подати многочлен у вигляді добутку;
  • Застосовувати отримані знання до розв’язування вправ

Розвивальна складова мети (розвивати навички мислення високого рівня): розуміння, використання, аналіз, синтез, оцінювання.

Виховна складова мети ( формування поведінкової  компетенції): формування самостійності, активності, толерантності

                                                           Хід уроку

І.Організаційний етап.

--Доброго дня, діти. Сьогодні я запрошую вас скористатися вашим життєвим досвідом і уявити себе в ролі працівників редакційної газети «Факти», вірніше, її спеціального випуску «Математичні факти та коментарі», що буде присвячено темі «Спосіб групування». Епіграфом нашого уроку будуть слова Наполеона «Процвітання та інтереси держави тісно пов’язані з математикою і добробутом».

ІІ.Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань

--Перша наша рубрика: «Актуальне інтерв’ю»                                                             

--Що таке многочлен?                                                                                                            

--Що означає «розкласти многочлен на множники»?                                                      Діти зачитують виконання №530                                                                                   

а)

б)

в)

г)

Учні біля дошки розв’язують рівняння:

                                     1)                                                                                                                                                                                                                                                                              

                                  Відповідь: 0; 3.

2)

  

Відповідь: 0; 2,5.

3)

--Таке рівняння ми ще не вміємо розв’язати. І от сьогодні на уроці ми ставимо собі за мету: вивчити ще один спосіб розкладання на множники, який називається спосіб групування. Записали тему уроку.

 

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

--Наступна рубрика в нашій газеті буде  «Навчальна»

Подивіться на картку алгоритм розкладання многочлена на множники способом групування.  

  Рубрика «Вибори».  ( Слайд )

-- Виберіть у кожному многочлені групи одночленів, які мають спільний множник, та назвіть цей множник.

D:\Мои документи\Фото мо\DSCN9892.JPG

ІV.Закріплення вивченого матеріалу

Рубрика «Ми маємо таланти»

а)

б)

в)

 

D:\Мои документи\Фото мо\DSCN9896.JPG

 

Наступна рубрика “Розслідування»  (Історична довідка)

Рубрика «Влучний стрілець»

                                     

                                    

                                         

                                                                             

 

--Я думаю, ми вже і з рубрикою “Конфлікт» справимось

І учень

ІІ учень

--Діти, давайте допоможемо розібратися, хто з хлопців має рацію, а хто помиляється.

D:\Мои документи\Фото мо\DSCN9900.JPG

--Тепер ми можемо вже і з нашою проблемою справитись. Розв’яжемо рівняння  

                    

                    

                    

                     

                     

                      Відповідь: 1.

Слайд

Відповідь: 5.

Рубрика «Усміхніться».

Рубрика «Математичне лото»

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\Мои документи\Фото мо\DSCN9913.JPG

 

          --Подивіться на дошку, чи у вас такий самий малюнок, як у мене?

 

          Рубрика «Новини із-за кордону» (Завдання від Кенгуру)  Слайд

 

          --Який із запропонованих числових виразів набуває найбільшого значення?

                     44·777      55·666      77·444     88·333     99·222

         Рубрика «Нестандартна ситуація»

 

         V.Підсумок уроку.

          --А тепер ми з вами редактори. Встановимо послідовність дій розкладання многочленів на множники способом групування.  Слайд

  2)  4)  1)  3)

         Домашнє завдання §15, №561, 562, (579(е)).

 

 

Історична довідка

Для позначення дії множення деякі з європейських математиків XVI століття вживали букву «М», що була першою в латинському слові, яке означало збільшення, множення – мультиплікація (до речі, саме від цього слова походить відоме слово «мультфільм»).

У XVII столітті деякі математики почали позначати множення косим хрестиком, а решта вживали для цього крапку. В XVI-XVII століттях у вживанні символів не було однаковості. Лише наприкінці XVIII століття більшість математиків стали вживати для цього «», але часом використовували також косий хрестик «».

Знаки множення стали загальновідомими завдяки авторитету Готфріда Вільгельма Лейбніца, видатного німецького математика.

Довгий час у Європі добуток називали сумою множення.

Назва «множник» згадується в роботах XI століття, а «множене» -- у XIII столітті.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 грудня 2025
Переглядів
102
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку