Розробка уроку .Тема: «Суцільна колективізація України»

Про матеріал

Тема: «Суцільна колективізація України»

Мета:

- розширити знання учнів про суцільну колективізацію, про роки Голодомору 1932-1933 років в Україні і його наслідки;

  • -Творити умови для розвитку уміння чітко висловлювати свої думки, використовувати різні історичні джерела;
  • -Сприяти вихованню в учнів поваги до історичного минулого свого народу, своїх земляків, які вистраждали і пережили роки геноциду; почуття патріотизму та громадської свідомості. 10 клас
Перегляд файлу

Тема: «Суцільна колективізація України»

Мета: 

      -  розширити знання учнів про суцільну колективізацію, про роки Голодомору 1932-1933 років в Україні і його наслідки;

  • Творити умови для розвитку уміння чітко висловлювати свої думки, використовувати різні історичні джерела;
  • Сприяти вихованню в учнів поваги до історичного минулого свого народу, своїх земляків, які вистраждали і пережили роки геноциду; почуття патріотизму та громадської свідомості.

Тип. Вивчення нового матеріалу

Обладнання: - відео обладнання;

  • Ментальна карта;
  • Підручник.

   Хід уроку

І Актуалізація опорних знань

  1. О.Білозір «Свіча»
  • Як ви вважаєте, яка тема нашого уроку?
    1. Засвіти віконце
  1. Тема уроку (на початку)
    1. Перевірка Домашнього завдання (Опорна схема)

Мета

Термін проведення

Джерела

Наслідки

Подолання економічної відсталості

1927 - 1928

Доходи державного сектору економіки

Позитивні

Негативні

Забезпечення економічної незалежності

Кінець 1930-х

Націоналізація промисловості

Досягнення економічної незалежності

Зменшення розвитку виробництва товарів повсякденного вжитку

Створення економічної бази побудови комунізму

Продовження робочого дня

Укріплення обороноздатності країни

Формування політики суцільної колективізації

Примусові державні позики

Розвиток нових галузей промисловості

Створення замкненої економіки

Економічні

Соціальні

 

Перекачування коштів із села в місто

Укріплення соціальної бази сталінської диктатури

Ліквідація куркульства

Масова втеча селян із місць постійного проживання

 

     ІІ Вивчення нового матеріалу

2.1 «Засвіти віконце»

2. Асоціація до теми (малюнок, слово- символ)

2.2 План уроку

1. Хлібозаготовельні кризи 1927-1928, 1928-1929 роки.

2. Розкуркулення та насильницька колективізація. Опір селянства.

3. Причини і перебіг Голодомору 1932-1933 років- геноциду українського народу.

4. «Закон про 5 колосків». Примус ові хлібозаготівлі, «Чорні дошки».

5. Масштаби та наслідки голоду.

2.3 «Засвіти віконце»

3. Дати, основні події, причини. (По ходу уроку).

2.4 Розповідь вчителя.

Хлібозаготівельні кризи

Роки

Шляхи виходу з кризи

Наслідки дій уряду

 

Збільшення закупівельних цін на хліб

Відновлення хлібозаготівлі

1928-1929

Відновлення воєнно – комуністичних методів, насильницька експропріація хліба в селян, початок колективізації

Згортання Непу, початок суцільної колективізації

 

2.5 Робота з історичними термінами

- Колективізація -  створення колективних селянських господарств, яке на практиці призвело до відчуження селян від власності на землю і від результатів своєї праці.

2.6 Робота в трійках

Заповнення ментальної карти

І трійка – мета

ІІ трійка – основні заходи

ІІІ трійка – результат.

2.7 Розповідь вчителя

Розкуркулення

Опір селянства

2.8 Ольга Щепаняк

«Смерть стукала в кожну хату, скреготала ненависними зубами. Вона просочувалась крізь стіни, вилізала з-під підлоги. Від неї було неможливо сховатися. Людей прирекли на смерть, заперли в клітці під відкритим небом, яке і саме відверталося не зносячи благальних поглядів».

2.9 Розповідь вчителя

Причини Голодомору

2.10 Ментальна карта

2.11 Самостійна робота

Розгрупування Причини голоду та голодомору

Голод                                                                                                                                          

  • Великий експорт хліба, з метою одержати валюту   щоб оплатити замовлене за рубежем устаткування   для новобудови важкої індустрії.
  • Встановлення нереальних хлібозаготівельних  планів.
  • Реалізація закону «Про охорону майна державних  підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення   громадської власності

Голодомор

  • Запровадження законодавства про натуральні штрафи з боржників по хлібозаготівля.
  • Вимога Слаліна від 01.01.1933 року українському селянству здати прихований хліб
  • Заборона на інформацію про голод.
  • Директива Сталіна про попередження масового виїзду голодуючих селян

2.11 Робота з історичними термінами

Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду  поти українського народу організований керівництвом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення масового штучного голоду.

Чорні дошки -  адміністративно-репресивний засіб колективного покарання сільського населення, занесення на так звані «чорні дошки», означало бло­кування їх спецзагонами та військами, недопущення виїзду населення за межі цих територій, вилучення всіх продуктів харчування, заборону торгівлі.

2.12 Перегляд відео «Закон про 5 колосків»

2.13  робота з ментальною картою

- Вироки по Закону

-  Історичний термін

- «Закон про 5 колосків» - народна назва репресивного радянського закону часів Голодомору. Повна назва:«Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 року.

2.14 Колективна робота

Коли голод 1932-1933 років було визнано геноцидом українського народу.

(28.11.2006 року ВР України ухвалила Закон «Про Голодомор 1932-1933 років», яким голодомор визнано геноцидом українського народу.)

Геноцид – цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення або цілих народів.

2.15 Повідомлення учня

- Мої враження від опрацьованих мемуарів Д. Гойченка, Роберта Конквеста.

2.16 Розповідь вчителя

Наслідки голоду

2.17 Заповнення ментальної карти

2.18 Повідомлення учня

Голод в селі Мелені

ІІІ Рефлексія

3.1 Засвіти віконце

4.Що взяли для себе

3.2  Метод ПРЕС

1. Я вважаю, що….

2. Тому , що…………

3. Наприклад……………

4. Таким чином…………….

ІV Домашнє завдання

4.1 Вивчити параграф

4.2 Ессе «Голодомор – знаємо, пам’ятаємо »

 

doc
Додано
19 липня 2018
Переглядів
2164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку