Корекційна мета: уточнити розуміння поняття «протяжність», коригувати орієнтацію у мікропросторі (зошит, робоче місце, дошка) і макропросторі (клас), розширити і коригувати знання про види транспорту (літак), речі, якими відома Україна, її фізичні характеристики. Тип уроку: урок – закріплення знань, умінь та навичок. Обладнання: ноутбук, телевізор, презентація, роздатковий матеріал. Мета: удосконалити обчислювальні навики, повторити правила знаходження швидкості і відстані, вчити розв҆ язувати задачі на рух на знаходження невідомих за двома різницями, удосконалювати знання про територію Україну, ознайомити із літаком -легендою «Мрія», виховувати любов до України, до усього рідного.
Хід урокуІ. Організаційні моменти. Вчитель: Встало сонечко давно,Зазирнуло у вікно. На урок час поспішати, Математику вивчати. Вчитель: Сьогодні на урок до нас завітали гості. Привітайтесь із вчителями. Учні: Добрий день. В добрий день і в добрий час. Завітали ви до нас. Всіх гостей ми в нас вітаємо,Подивіться, що ми знаємо. Сьогодні вівторок нас вітає,Вдалого дня всім нам бажає!Вівторок – вмілий трудівник,Лінуватися не звик,То й ми не лінуємось,До навчання ретельно готуємось!
ІІ. Активізація опорних знань 1. Вправа « Незакінчене речення»Поділіться своїми сподіваннями від сьогоднішнього уроку.2. Повторення таблички множення Суму чисел 20 і 4 поділити на 6 Сума чисел 44 і 12 поділити на 9 Різниця чисел 100 і 50 поділити на 10 Різницю чисел 48 і 30 поділити на 63. Змагання у командах (завдання написані на дошці)1*0= 10*0=10*10= 10*100=20*100= 30*10=1000:10= 100:10=12000:30= 15000:30=На уроці я буду…Я постараюсь…Я прагну повторити…Я очікую від уроку…Я хочу навчитися…Від себе я очікую…3 помножити на 85 помножити на 64 помножити на 9
ІІІ. Основна частина уроку. Оголошення теми і мети уроку. На сьогоднішньому уроці ми будемо продовжувати вчитися письмово ділити і множити; розв҆ язувати задачі на рух. А допоможе нам подорож по карті України. Вірш-загадка. На ріднім полі шепчуть колоски,Я рад би знати їх думки. Я слухав, чув як кожна колосина. Шептала тихо слово : (Україна)
Вчитель: Погляньте, діти на карту України. Ви бачите межі української землі, де з давніх-давен жив і живе український народ. Величезні простори займає наша країна. Якби ми задумали пройти пішки із заходу на схід, то для цього б знадобилось близько 100 днів, бо простір цей простягнувся (а щоб дізнатися на скільки кілометрів - потрібно виконати ділення)(Учні виконують дію)158028:12=13169(км) - це протяжність із заходу на схід
Пригадайте план розв’язання задач на знаходження невідомих за двома різницями. Пригадайте формулу знаходження відстані, часу.5-3=2 (год) – різниця часу 1700км – різниця відстані2) 1700:2=850(км/год) - швидкість літака3) 850*5=4250(км) – пролетів літак «Мрія»4) 850*3=2550(км) – пролетів літак «Боїнг 747»Відповідь: літак «Мрія» пролетів 4 250 км, літак «Боїнг 747» - 2 550 км.
3. Домашнє завдання: виконати приклади 139 Мій дім – моя міць, оберіг і родина,Мені наймиліша моя сторона. Мій дім – це мій край на ім’я Україна. Вона в моїм серці назавжди одна. Ви усі були молодці. Гарно працювали. Дякую всім. Урок закінчено.ІІІ. Заключна частина уроку. Намалюй свій настрій. У вас є модель смайлика намалюйте свій настрій.2. Підсумок уроку. Чи сподобався вам урок?Про що цікаве ви довідались?Що вам сподобалось?А що не сподобалось?
