3 клас
ЯПС
Тема: Повторення. Що ми знаємо про Херсонську та Миколаївську області.
Мета: формувати ключові компетентності: вміння вчитися; загальнокультурну компетентність (бережливе ставлення до природи); соціальну – (продуктивно співпрацювати з партнерами у парі, проявляти ініціативу); формувати предметні компетентності: допомогти учням узагальнити і систематизувати знання про Херсонську та Миколаївську області; виховувати патріотичні почуття.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
-
Привітання
-
Дорогі діти, до нас на урок ЯПС завітали гості. Тож, привітайтеся та подаріть щиру посмішку.
-
Мотивація до уроку
-
Про що піде мова на уроці, ви дізнаєтеся, відгадавши анаграму. (Мандрівка Україною)
-
Чому саме мандрівка Україною?
-
Проблемне завдання
-
Я пропоную налаштуватися на плідну роботу, поринувши у захоплюючий світ рідної країни, пригадати найдивовижніші куточки нашої малої Батьківщини. І сказати, про саме куточки піде сьогодні мова на уроці, переглянувши відеофрагмент з піснею «Мандрівка Україною». (медія)
-
То про які області згадаємо на уроці?
-
Налаштування. Афірмації
-
Для цього сядемо рівно й налаштуємося на роботу за допомогою афірмацій. (медія)
ІІ. Оголошення теми уроку.
-
А тепер розгорнімо посібники на ст. 19 і прочитаймо тему уроку.
-
Візьміть олівець, підкресліть у темі уроку орфограми.
-
Назвіть слова, у яких літер менше, ніж звуків (що, знаємо).
-
Назвіть слова, у яких літер більше, аніж звуків (повторення, Херсонську).
-
- Назвіть номер уроку (185).
-
Що ви можете сказати про це число?
ІІІ. Повторення вивченого.
-
Молодці! Знання з укр.мови та математики маєте добрі. А чи такі ж саме чудові маєте ще й з географії? Повторюючи вивчений матеріал, ми готуватимемося до участі в «Перегонах на гідроциклах».
-
Завдання 2.
- Охарактеризуємо Херсонську та Миколаївську області, уставивши пропущене. (колективно) Перевірка – на слайдах ( медія)
-
Завдання 3.
-
Продовжуємо. А якої області стосуються географічні об’єкти у завданні 3? Встановлюємо відповідності у цьому завдання, граючись у лего. ( медія)
-
Завдання 4.
-
А зараз зіграємо в гру «Коробочки», згадуючи географічні об’єкти наших областей.
( медія)
-
Танцювальна хвилинка з піснею «Барви рідної землі».
-
Завдання 5.
-
Скажіть, будь ласка, які заповідники є на території Херсонської та Миколаївської областей?
-
Що в них є особливого?
-
Нещодавно ми створили лепбук про один із заповідників. І Юрченко Карина нам його зараз презентує.
-
Повертаємося до посібника, завдання 5. Оберіть тепер, будь ласка, світлини, які б розповіли про Чорноморський біосферний заповідник і зафарбуйте кружечки зеленим кольором.
-
Завдання 6.
-
Згадайте і позначте у 6-му завданні ендемік, який росте тільки в заповіднику «Асканія Нова».
-
Завдання 7. (В парах)
-
А чи згадаємо ми пам’ятки областей у наступному завданні? Працюємо в парах. На виконання 1 хв. Біля дошки працюватимуть Літвіненко М. та Острянський Кирило.
-
Завдання 8.
-
Ну, що ж. Згадували, відтворювали і, нарешті, підійшли до «Перегонів на гідроциклах». Працюємо, пам’ятаємо – самостійно, виносячи зіркові літери, збираючи зашифроване слово і виставляючи час. На виконання у вас є 2 хв.
(Перевірка за презентацією)
-
Молодці! Можете розфарбувати кубок переможця.
-
Зорова гімнастика.
-
Завдання 9.
-
Сьогодні, мандруючи нашою Україною, ми багато згадали, повторили про Батьківщину, Херсонську та Миколаївську області. А тепер давайте ще й намалюємо їхні контури. Тож, вправа «Мандрівник» на ст. 23.
-
Презентуйте з місця свої роботи гостям та посміхніться.
-
Завдання 10.
-
Тепер попрацюємо як справжні мовознавці у групах. Ви маєте прочитати сполучення слів, що описують природу наших областей, підкреслити прикметники, які вжито в чоловічому роді.
-
За чим визначаємо рід прикметника? (за іменником)
-
Що маємо пам’ятати про множину? (рід не визначається)
-
Завдання 11.
-
Попрацюємо з картою на ст. 39. Визначимо і напишемо, скільки областей України ми уже вивчили.
-
Релаксація з «Пісенькою про мільйони»
-
Завдання 12. Нейробіка від Аі.
-
З пісенькою пригадали лічбу мільйонами, а тепер «Нейробіка від Аї».
ІV. Підсумок уроку.
-
Самооцінювання.
-
Ви усі плідно працювали, а зараз поставте кожний собі оцінку на лінійці самооцінювання.
-
Гра «Мікрофон»
-
Що було складного на уроці?
-
А що цікавого?
-
Мікрофон у нас не звичайний, а мікрофон поради. Тож, скажіть, що потрібно повторити, аби цеглинки сьогоднішнього уроку міцно закарбувалися у пам’яті надовго?
-
Д/з.
-
Яким буде д/з?
-
Дякую за урок. Ви були неперевершені і ви самі зазначили, що необхідно повторити.