Розробка уроку з дизайну і технологій у 3 класі за підручником В. Вдовенко на тему "Робота з волокнами та нитками. Виготовлення помпонів".

Про матеріал
На даному уроці діти ознайомляться з різними видами ниток та волокон, із поняттям помпон, його застосуванням, різними способами виготовлення помпона. Навчаться виготовляти помпон одним із способів.
Перегляд файлу

Розробка уроку дизайну і технологій в 3 класі за підручником Вікторії Вдовенко

Тема. Робота з волокнами та нитками. Виготовлення помпона.

Мета.  Ознайомити учнів з різними способами виготовлення помпонів, навчити технології виготовлення помпона за допомогою картонних кілець, формувати вміння працювати з нитками та ножицями. Розвивати дрібну моторику рук, окомір, творче мислення та просторову уяву, прагнення доводити справу до завершення. Виховувати естетичний смак, акуратність у роботі, терпіння, бажання створювати красиві речі своїми руками.

Обладнання: картон, предмети з круглим денцем, ножиці, нитки для в’язання.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання вчителя.

 Добрий день, діти.

 День сьогодні насправді чудовий! Гляньте у віконце. Сонечко вам посміхається і ніби говорить: “Всім доброго настрою!” Я також бажаю всім чудового настрою!

Пам‘ятайте, що добрий настрій допомагає бути активним, уважним і чуйним на уроці.

Не бійтеся помилятись під час роботи. Не помиляється той, хто нічого не робить!

    2. Перевірка готовності дітей до уроку.

3. Повторення правил техніки безпеки при роботі з ножицями.

Перегляд відео.

https://www.youtube.com/watch?v=5bN9RclD2dY

 ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Розповідь учителя про прикраси на дитячому одязі, іграшках, які виготовляються з ниток.
  2. Бесіда з дітьми.
  3. Розгадування ребуса.

C:\Users\user\Downloads\rebus.png

      ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

      ІV. Виконання поставлених завдань.

  1. Ознайомлення з волокнами та нитками.

А. Розповідь учителя.

Волокна – це тонкі, гнучкі та міцні нитки. Волокна, які використовують для виготовлення ниток і тканин називають текстильними волокнами.

Волокна відрізняються за складом, будовою та властивостями. Найважливішими властивостями текстильних волокон є товщина, довжина, міцність, здатність розтягуватися, звивистість, стійкість до дії води, світла та температури.

Б. Робота за підручником. Розглядання ілюстрацій.

  1. Розповідь учителя про помпон.

Помпон – це куляста прикраса з ниток.  Англійське слово “pom pon”  означає маленьку пухнасту собачку породи Шпіц. Англійці дуже дбайливо відносяться до своїх домашніх улюбленців. Так вони ласкаво кличуть всіх пухнастих маленьких собачок.

Помпони можуть бути різних розмірів та кольорів, виготовлені з різних матеріалів: лляної, бавовняної, вовняної пряжі, навіть з паперу.

З помпонів можна виготовити фігурки людей, тваринок, пташок, різноманітні прикраси, подарункові сувеніри та багато інших, цікавих речей.

  1. Перегляд зразків у підручнику.
  2. Повідомлення вчителя про іншу технологію виготовлення помпона.
  3. Технологія виготовлення помпона. Перегляд відео.

https://m.youtube.com/watch?v=CmYQKM4qzMk

    

    V. Фізкультхвилинка.

 https://www.youtube.com/watch?v=OkVC5K6yIdQ

     

     ІV. Практична робота.

 

  1. Виготовлення виробів дітьми із застосуванням повторного перегляду відео.
  2. Нагадування правил безпечної поведінки при роботі з ножицями.
  3. Індивідуальна допомога вчителя.

   

   V. Підсумок уроку.

 

 1. Що ми сьогодні робили на уроці?

 2. Із яких матеріалів можна виготовити помпон?

 3. Із яких матеріалів ми сьогодні робили помпон?

 4. Які текстильні вироби виготовляють із волокон?

 5. Які вироби можна оздобити помпонами?

 6. Де ви застосуєте помпон, який виготовили сьогодні на уроці?

 

docx
Додано
31 жовтня
Переглядів
105
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку