Розробка уроку з геометрії у 5 класі для дітей з ООП

Про матеріал

Тема: Ламана лінія. Її позначення буквами.

Мета: Надання знань про ламані лінії, замкнені і незамкнені, їх побудову, позначення; розвивати просторові уявлення, вміння аналізувати, порівнювати, діяти за аналогією, розвивати дрібну моторику.

Перегляд файлу

Розробка уроку з геометрії у 5 класі для дітей з ООП

Тема: Ламана лінія. Її позначення буквами.

Мета: Надання знань про ламані лінії, замкнені і незамкнені, їх побудову, позначення; розвивати просторові уявлення, вміння аналізувати, порівнювати, діяти за аналогією, розвивати дрібну моторику.

Хід уроку

  1. Організація учнів на урок. Перевірка наявності підручника, зошита, ручки, лінійки та олівця у дітей.
  2. Актуалізація опорних знань.
    Із давніх-давен основою зображень є точка і лінія. Що таке точка?
    Як зобразити точку?

    Точка – зірочка у млі,
    Точка – крапелька на склі,
    На носі – веснянка,
    А на скелі – плямка.

    а) Намалюйте у зошиті дві точки.
    З’єднайте їх хвилястою лінією.
    Яку отримали лінію?

    б) Намалюйте дві точки.
    З’єднайте їх прямою лінією.
    Що нам потрібно, щоб провести пряму?(Лінійка)

    Історична довідка
    Давні люди виконували креслення за допомогою дерев’яних дощечок. Німецькі монахи для розмітки ліній використовували свинцеві пластинки.
    Дерев’яні лінійки з поділками спочатку мали тільки академіки. Потім їх стали виготовляти для студентів. А у звичайні шкільні класи лінійка перешла на початку 20 століття.

    Гумореска
    Світланці мама купила лінійку і олівець.
    «Ой,- каже Світланка,- гратимусь!»
    Чи права Світланка?
    Для чого призначенні ці речі?

    в) Погляньте на дріт.
    Зігнемо його у декількох місцях. Яку отримали лінію? (Ламану)
    - Намалюйте у зошиті три точки, з’єднайте їх ламаною лінією.
    - Ця лінія замкнена чи незамкнена?
    - З’єднаємо кінці дроту і отримаємо замкнену ламану лінію.
  3. Повідомлення теми і мети уроку.
    Послухайте казку, яку придумав ваш одноліток.
    Жив – був відрізок. Одного разу він пішов прогулятися зі своєю тростиною, адже він був англійцем. Коли відрізок йшов безлюдною алеєю, до нього підбігли хлопці – бешкетники та зламали тростину. А остільки тростина була лінією, то хлопці одразу закричали: «Зламана лінія!».
    Минули віки. Слово «зламана» перейшло у слово «ламана».

    Ламана лінія складається з відрізків – ланок. Дві ланки, які мають спільну точку, називають кутом. Ламані лінії бувають замкнені та незамкнені.
  4. Фізхвилинка для очей.
  5. Первинне сприйняття матеріалу.
    а) Накреслити ламані лінії за зразком (роздатковий матеріал).
    - Позначити їх буквами латинського алфавіту.
    - Скільки відрізків у кожній ламаній?
    - Ці лінії замкнені?(незамкнені)
    - Побудувати за зразком замкнені ламані лінії трикутної, квадратної, прямокутної форми.
    б) Накреслити незамкнені ламані лінії
    - З двох відрізків, де АВ=1 см, ВС=6 см.
    - З трьох відрізків, де АВ=2 см, ВС=4 см, CD=3 см.
    - З чотирьох відрізків, де АВ=3 см, ВС=2 см, CD=4 см, DE=5 см.
    - З п’яти відрізків будь-якої довжини. Виміряй довжини відрізків і запиши виміри.
  6. Фізхвилинка. Комплекс вправ для хребта.
  7. Закріплення матеріалу.
    Робота з підручником(Математика, 5 клас, В.В.Чекурда, О.Д.Чекурда)
    - с.167 №55
    - с.167 №57
    - с.167 №62
  8. Домашнє завдання
    - с.168 №61
  9. Підсумок уроку.
    - Яку тему вивчали?
    - З чого складається ламана?
    - Як позначають ламану?
    - Які бувають ламані?
    - Оцінки за урок.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 5 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
18 лютого 2021
Переглядів
707
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку