Розробка уроку з інформатики для 10 класу на тему: "Аналіз даних з використанням функцій табличного процесора"
Мета.
Навчальна:
- застосування умінь і навичок роботи в даній програмі на практиці;
- узагальнити знання з теми діаграми, їх створення та налаштування;
- узагальнити знання та вміння використовувати функції для обчислення;
- навчитися використовувати дану програму у творчій роботі;
Розвивальна:
- розвивати інтерес до предмета;
- стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність;
- сприяти профорієнтації;
Виховна:
- формування особливої відповідальності за власний результат та результат групи;
- формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність;
- сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків.
Тема. Аналіз даних з використанням функцій табличного процесора.
Мета.
Навчальна:
- застосування умінь і навичок роботи в даній програмі на практиці;
- узагальнити знання з теми діаграми, їх створення та налаштування;
- узагальнити знання та вміння використовувати функції для обчислення;
- навчитися використовувати дану програму у творчій роботі;
Розвивальна:
- розвивати інтерес до предмета;
- стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність;
- сприяти профорієнтації;
Виховна:
- формування особливої відповідальності за власний результат та результат групи;
- формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність;
- сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків
Апаратне, програмне та методичне забезпечення:
- комп'ютерний клас;
- мультимедійне обладнання класу;
- локальна мережа класу;
- програма Microsoft Excel;
- інструктивна картка до практичної роботи;
Тип уроку: практичне застосування знань, умінь та навичок
План уроку:
І. Організація класу до заняття.
II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
ІІІ. Організація учнів до практичної роботи.
ІV. Виконання практичної роботи.
V. Підсумок уроку.
VІ. Повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку:
І. Організація класу до заняття.
1. Привітання вчителя.
2. Перевірка, чи всі присутні на уроці.
3. Перевірка домашнього завдання.
II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
Щоб виконання практичної роботи було зрозумілим, учням необхідно нагадати попередній вивчений матеріал, на базі якого виконуватимуться завдання:
IІI. Організація учнів до практичної роботи.
1. Оголошення теми і завдань уроку.
2. Роздаю учням інструктивні картки до практичної роботи, ознайомлюю їх із завданнями, звертаю увагу на складні завдання.
ІV. Виконання практичної роботи.
Зміст практичної роботи:
Практична робота №9
Тема. Аналіз даних з використанням функцій табличного процесора
Мета. формування практичних навичок виконання операцій опрацювання табличної
інформації в середовищі табличного процесора, виконання обчислень за
формулами та функціями, побудова діаграм
Хід роботи.
Інструктаж із правил техніки безпеки.
Через 15 хв., після початку виконання практичного завдання, учні виконують комплекс вправ для зняття зорової втоми.
Практичне завдання 1
D:\10…клас\Електронні таблиці\Практичні завдання.xls,
(замість три крапки має бути буквене позначення вашого класу)
Графічний аналіз даних |
||||||||||||
Товар |
Місяці |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
Масло, кг |
236 |
254 |
215 |
45 |
145 |
187 |
198 |
587 |
458 |
698 |
658 |
548 |
Сир, кг |
125 |
54 |
125 |
145 |
236 |
523 |
547 |
584 |
458 |
562 |
214 |
456 |
Печиво, кг |
235 |
254 |
356 |
652 |
654 |
546 |
584 |
521 |
450 |
520 |
587 |
689 |
V. Підсумок уроку.
1. Підводжу підсумки виконаної практичної роботи, звертаю увагу на допущені помилки, труднощі, які виникали під час виконання роботи.
VI. Повідомлення домашнього завдання.
Повторити вивчений раніше матеріал.