Розробка уроку з інформатики для 6 класу на тему: «Поняття презентації. Комп'ютерна презентація та її об'єкти». До уроку є посилання на презентацію, додаткові матеріали, відео для мотивації.
Тарасівський навчально-виховний комплекс
І-ІІІ ступенів
Розробка уроку з інформатики для 6 класу
на тему: «Поняття презентації. Комп’ютерна презентація та її об’єкти»
Підготувала:
Літвінова Ірина Леонідівна,
вчитель інформатики
2018рік
2. Пояснювальна записка
Урок-подорож
Тема: ПОНЯТТЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ. КОМП'ЮТЕРНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ, ЇЇ ОБ'ЄКТИ.
Актуальність. Зараз у суспільстві відбувається стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій і тому більшість учнів ознайомлюються з комп’ютером на побутовому
рівні з раннього дитинства; здійснюється перехід на профільне навчання старшої ланки школи; відбувається зміна орієнтації освіти на європейські стандарти навчання та перехід вищої школи на Болонську систему освіти.
Усе це дає розуміння необхідності формування інформаційної компетентності, а її формування дає учням змогу бути мобільними в сучасному просторі.
Метою навчання курсу «Інформатика» в 6 класі є формування і розвиток предметної ІКТ-компетентності та ключових компетентностей для реалізації творчого потенціалу учнів і їх соціалізації у суспільстві.
Одним із видів робіт на уроці є вивчення про те, як створити власну презентацію. Учень повинен:
Мета:
Тип уроку: урок-подорож, засвоєння нових знань, формування навичок та вмінь.
Обладнання уроку: Персональні комп'ютери із встановленою операційною системою Windows; підручник, робочий зошит, проектор, екран для демонстрації мультимедійної презентації; мультимедійна презентація до уроку; завдання та файли–заготовки, карта мандрівника
На дошці написано: тема, мета, план уроку.
«Подорож до країни нових знань».
Хід уроку
«Карта мандрівника»
(у кожного учня є своя карта мандрівника)
Етап уроку |
Назва |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
І. Організаційний етап
|
Акція «Подаруй посмішку» Станьте рівно, посміхніться, До сусіда поверніться. Долоньками привітайте. І за парти всі сідайте.
|
Мій емоційний запас енергії |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Барометр мого настрою (учні визначають свій настрій на початку уроку) Смайли.
Учитель: «Чи готові ви ще більше покращити свій настрій, вирушивши у подорож до Країни Знань? Якщо цікаво, плесніть у долоні двічі.
|
Який мій настрій на даний момент? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІІ. Актуалізація опорних знань
|
(повторення вивченого матеріалу)
|
Що я вже знаю? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тема: «Графічний редактор» Вибрати твердження: так або ні
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оцінка моїх знань |
Оцінка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІII. Мотивація навчальної діяльності
|
|
Що нового я дізнаюсь?
Чого навчуся? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- Таємничий ребус
«Щоб дізнатися тему нашого сьогоднішнього уроку-подорожі, необхідно розгадати ребус та ключове слово (увага на екран)
Учитель: «Отже, ключове слово: ПРЕЗЕНТАЦІЯ» (Відповіді учнів) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(оголошення теми уроку, мети уроку) Запис теми в зошити.
|
Записую |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Учитель: Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ «Редактор презентацій», яка розрахована на 9 уроків.(Підручник, с.131)
(Демонстрація презентації, підготовленою ученицею Желябовською Ольгою)
Основна наша мета – ознайомитися з поняттям презентації, навчитись створювати та використовувати в житті комп’ютерні презентації.
Ви дізнаєтесь:
Під час вивчення цієї теми ми виконаємо дві практичні роботи. І, як ви вже звикли, в кінці теми — підсумковий урок.
На наступних уроках ми працюватимемо з програмою, яка дозволяє створювати презентації. Це програма для підготовки презентацій з пакету Microsoft Office — PowerPoint.
|
Слухаю
Дивлюсь приклад |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Доволі часто виникає потреба у поданні чогось нового: ідей, проектів, продукції, товару. Захід, на якому відбувається таке подання, називають презентацією (від англ. presentation — подання, представлення). Презентація – це представлення чогось новогоДля покращення сприйняття інформації використовують ілюстративний матеріал. Раніше це були схеми, плакати, таблиці, графіки, діаграми, карти тощо. Мабуть, і зараз багато вчителів нашої школи на уроках використовують ці методи.
З широким розповсюдженням комп’ютерів люди почали створювати спеціальні електронні документи, які містили матеріали рекламного або інформаційного характеру і були підготовлені для показу на екрані комп’ютера. Такі документи називають комп’ютерними презентаціями. Комп’ютерні презентації можна демонструвати на моніторах комп’ютерів, демонстраційних моніторах великих розмірів, на сенсорних екранах, мультимедійних (інтерактивних) дошках за допомогою мультимедійних проекторів тощо.
- це варіант презентації, що передбачає наявність матеріалу різного типу: текстових даних, графічних об’єктів, схем, діаграм, фото, зображень, аудіо- та відеоматеріалів.
|
Уважно слухаю, запам’ятовую |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Основними об’єктами комп’ютерних презентацій є СЛАЙДИ. На слайдах можуть розміщуватися текстові, графічні, звукові та відеооб’єкти.
Слайди мають такі властивості:
Перший слайд називають титульним.
Компютерні презентації, остаточно підготовлені для показу (без редагування), часто зберігаються у файлах із розширенням імені ppsx. Відповідний значок Такі файли мають тип демонстрація PowerPoint. Треба натиснути лівою кнопкою миші на значку . Після цього відкриється титульний слайд у повноекранному режимі.
Натискаємо Пуск —> Усі програми —> Microsoft Office —> Microsoft Office PowerPoint 2007. (Демонстрування на екрані.)(записати у зошит)
|
Записую у зошит |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Якщо у вас на комп’ютері вже є будь-яка готова презентація і вам потрібно її відкрити, то треба знайти її (наприклад, у Провіднику), клацнути по ній двічі мишею. Це також призведе до запуску PowerPoint 2007. При цьому в ньому буде відкрита сама презентація.
Праворуч від Рядка стану розміщені кнопки перемикання режимів роботи з презентацією.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
V. Фізхвилинка
|
6.Фізична руханка Фізкультхвилинка «Дві половинки» |
Запас фізичної енергії |
VІ. Застосування нових знань |
|
Я дію |
|||||||||||||||||||||||||||||
Учитель: Діти, для того, щоб подорож наша булла безпечна, потрібно згадати правила поведінки із компютерною технікою. Див. в підручнику ( обкладинка)
|
Робота за комп'ютером |
||||||||||||||||||||||||||||||
(підручник Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.- с.136) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Оцінка. Виконання маршруту у карті мандрівника. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Робота в зошитах
1)метод «Сенкан» Учитель: виконаємо завдання. Складемо вірш у вільній формі з п’яти рядків. Умова складання вірша:
2) Порівняйте інтерфейси PowerPoint 2007 і Paint. Опишіть спільне і відмінне.
|
Розвиваю мислення, пам'ять, увагу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
VІІ. Підсумки уроку
|
8.Підсумки подорожі мандрівників Сьогодні ми розпочали вивчення редактора презентацій. Узагальнимо вивчене. Уявіть собі, що ви на конференції юних мандрівників. Репортери хочуть дізнатися, що нового ви дізналися, чого навчилися? Питання в підручнику с.137
|
Підсумовую |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оцінювання за урок |
Оцінюю свою роботу на уроці |
|||||||||||||||||||||||||||||
VІІ.Домашнє завдання |
9.Домашня скарбничка мандрівника
Опрацювати відповідний параграф 4.1. (с.132-138), с.138 (№4) Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
|
Записую домашнє завдання. |
|||||||||||||||||||||||||||||
ІХ. Рефлексія
|
Визначення настрою в кінці уроку «Барометр настрою»
|
|
Додатки:
Карта мандрівника https://drive.google.com/open?id=19JD1eriAO4XPMyLrDk4r7YqdAtJRClEP
Презентація уроку
https://drive.google.com/open?id=1qIZdkHj3ch3wiqxW2OKMvkvjMforjVW1
Повторення «Графічний редактор»
https://drive.google.com/open?id=1Qv7ZiYy2A6kYH9jsNDXxVKKTlMYKtanz
Мотивація навчальної діяльності.
Демонстрація презентації, підготовленою ученицею 6 класу Желябовською Ольгою)
https://youtu.be/sk22ieEoSpg (You Tube)
На Google диску відеопрезентація https://drive.google.com/open?id=111zxBLhJ1pAmFWhl_CyFtO5HeMZkHaj2
Фізкультхвилинка
https://drive.google.com/open?id=1m7Xzs5Z-mX-z7jgg5W1J6SgEWbvRjUZb
Файли-заготовки до підручника Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.(5 кл.)
https://drive.google.com/open?id=1cUTr1BVe9c5lxDNfozX-RHHFUE-hwZ8u
Вікно презентації
1