Розробка уроку з інформатики для 9 класу на тему " Інформатика як наука та галузь діяльності людини. Основні інформаційні процеси, їх характеристика та моделі"

Про матеріал
Розробка уроку з інформатики для 9 класу на тему "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Інформатика як наука та галузь діяльності людини. Основні інформаційні процеси, їх характеристика та моделі. Інформаційні технології. Класи-фікація інформаційних технологій. Етапи становлення інформаційних технологій. Інформаційні технології в освіті"
Перегляд файлу

Тема. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Інформатика як наука та галузь діяльності людини. Основні інформаційні процеси, їх характеристика та моделі. Інформаційні технології. Класифікація інформаційних технологій. Етапи становлення інформаційних технологій. Інформаційні технології в освіті.

Мета.

Навчальна:

  • сформувати уявлення  про інформаційну технологію як сукупність методів роботи з інформацією;
  • формувати вміння виокремлювати головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти;
  • формувати вміння належно розуміти висловлене іноземною мовою через слухання та говоріння;
  • формувати вміння застосовувати ІКТ для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією у публічному просторі та приватному спілкуванні;
  • формувати вміння  добирати, аналізувати, оцінювати й систематизувати інформацію;
  • формувати уміння використовувати джерела інформації для  власного розвитку;
  • установити зв’язки між уже опанованими та новими знаннями

Розвивальна:

  • розвивати в учнів уміння логічно викладати свої думки;
  • розвивати в учнів прагнення самостійно здобувати знання;
  • розвивати творчі здібності та пізнавальну активність;

Виховна:

  • формувати інтерес до вивчення нових інформаційних технологій;
  • формувати здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових умінь і навичок через ефективне керування ресурсами й інформаційними потоками;
  • формувати здатність оцінювати власні результати навчання та навчатися впродовж життя;
  • сприяти естетичному вихованню учнів;

Апаратне, програмне та методичне забезпечення:

  • комп'ютерний клас;
  • мультимедійне обладнання класу;
  • глобальна та локальна мережа класу;
  • програма My Test;
  • Інтернет-ресурс: http://learningapps.org/watch?v=p29e2gysk;
  • навчальна презентація до уроку;

Тип уроку: засвоєння нових знань

План уроку:

  1. Організація класу до заняття.
  2. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь та навичок.
  3. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і завдань уроку.
  4. Вивчення нового навчального матеріалу.
  5. Узагальнення та систематизація знань.
  6. Підсумок уроку.
  7. Повідомлення домашнього завдання.

 

 

Хід уроку:

І. Організація класу до заняття.

1. Привітання вчителя.

2. Перевірка, чи всі присутні на уроці.

3. Повторення техніки безпеки та правил поведінки в кабінеті інформатики та ІКТ.

 Метод "Велике коло" (Усі сидять у колі й по черзі за бажанням висловлюються щодо певного питання. Обговорення триває, поки є охочі. Учитель підбиває підсумки після обговорення).

 

II. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь та навичок.

  1. Метод: "Мікрофон" (Дає змогу кожному учневі швидко і лаконічно висловити свою думку) Обговорення понять: апаратне забезпечення комп’ютера, програмне забезпечення комп’ютера.
  2. Метод "Тестування" (Використання  програми My Test). Перевірка навчальних досягнень учнів за 8 клас.

 

III.  Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку.

IV. Вивчення нового навчального матеріалу.

1. Метод "Мудрі сови" (Запропонувати учням самостійно опрацювати текст підручника – індивідуально або в групах. Потім учні отримують картку з конкретними запитаннями й завданнями з метою обробляння розміщеної в тексті інформації)

2. Метод "Демонстраційний" (Інформація подається з використанням мультимедійної дошки та проектора. Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації.

 Запис у зошити.

V.   Узагальнення та систематизація знань.

1.  Виконання інтерактивної вправи http://learningapps.org/watch?v=p29e2gysk

2. Робота з підручником ст. 15

 

VI. Підсумок уроку.

Мотивація наступних напрямів роботи.

VII. Повідомлення домашнього завдання.

Опрацювати § 1.1 ст. 6-15, виконати №3

 

docx
Додано
14 жовтня 2019
Переглядів
827
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку