Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Порівняння виразів“

Про матеріал
Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Порівняння виразів“. Метою уроку є: ознайомити учнів з письмовою нумерацією чисел першої сотні; формувати вміння читати числа, записані в нумераційній таблиці, порівнювати вирази і числа, знаходити значення виразів на дві дії; закріпити додавання і віднімання круглих десятків; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць в непрямій формі; розвивати спостережливість, кмітливість, логічне мислення; виховувати уважність.
Перегляд файлу

Математика

Тема: Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Порівняння виразів

Мета: ознайомити учнів з письмовою нумерацією чисел першої сотні; формувати вміння читати числа, записані в нумераційній таблиці, порівнювати вирази і числа, знаходити значення виразів на дві дії; закріпити додавання і віднімання круглих десятків; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць в непрямій формі; розвивати спостережливість, кмітливість, логічне мислення; виховувати уважність.

Обладнання: нумераційна таблиця, предметні малюнки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний момент


Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Щоб урок минув цікаво,

Всі беремося до справи.


ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Весела лічба


Йдуть стежинкою малята.
Леся йде сорок дев’ята,
А за нею — тільки Влад.
Скільки всіх іде малят? (П’ятдесят.)

Біжить ватага поросят.
їх трохи менше ніж п’ятдесят,
але більше ніж сорок вісім.
Скільки ж точно поросят? (Сорок дев’ять.)


2. Називання чисел у прямому і зворотному порядку з переходом через кругле число

1) 37; 38; 39; 40; 41... і т. ін.

2) 73; 72; 71; 70; 69... і т. ін.

3. Гра „Скільки десятків у кожному з чисел?“

Десять — дес.   Сімдесят — дес.  Сорок — дес.

Тридцять — дес.  Вісімдесят — дес.  Сто — дес.

4. Усне розв’язування задач

• У першому конверті 7 листівок, в другому 10. Скільки всього листівок у цих двох конвертах?

• У конверті було 30 листівок, 10 узяли. Що можна дізнатися?

• У конверті були листівки. Коли взяли 10, залишилося 20 листівок. Що тепер можна дізнатися? Якою дією?

• В іншому конверті було 20 листівок, декілька листівок узяли, залишилося 7 листівок. Скільки листівок узяли?

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням (в зошиті)

— Розбити числа на дві групи. Записати їх в два рядки. (одноцифрові, двоцифрові)

5; 7; 1; 15; 20; 13; 6; 9; 8; 10; 16; 11.

— Скільки цифр потрібно для запису двоцифрового числа?

— Що показує перша цифра праворуч?

— Як називається другий праворуч розряд у двоцифрового числа?

— Назвіть круглі числа.

6. Математичний диктант (підручник, с. 109, завдання 1)

Яке число при лічбі йде за числом 39, 70, 99?

— Яке число при лічбі передує числу 20, 45, 61?

Яке число знаходиться між числами 34 і 36?

— Запишіть «сусідів» числа: 40, 75, 99

(Відповіді: 40; 71; 100; 19; 44; 60; 35; 39; 41; 74; 76; 98; 100)

Запам’ятайте, найменше двоцифрове число – 10, а найбільше – 99.

7. Розв’язування прикладів. (Робота на індивідуальних картках)

Обчисліть тільки ті приклади, що записані у многокутниках з числом сторін, меншим від 5.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні на уроці ми ознайомимось з письмовою нумерацією чисел першої сотні, будемо вчитись читати числа, записані в нумераційній таблиці, порівнювати вирази і числа, знаходити значення виразів на дві дії, розв’язуватимемо приклади і задачі, а також будемо виконувати багато цікавих завдань.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

— Назвіть числа, зображені за допомогою пучків-десятків та окремих паличок.

Учитель показує 2 пуч. 6 окр.; 1 пуч. 3 окр.; 5 пуч. 6 окр.; 3 пуч. 8 окр.

2. Робота за таблицею

Одиниці пишуть на першому місці праворуч, десятки — на другому. Що ж до нуля, то для нього немає особливого місця: він пишеться на місці одиниць або на місці десятків (число 100), якщо їх немає в цьому числі.

Прочитайте записані числа.

3. Робота за підручником (с. 109)

Завдання 2

Запишіть п’ять одноцифрових і п’ять двоцифрових чисел. (Варіанти можуть бути різні: 9, 1, 4, 2, 6; 12, 25, 50, 63, 99).

Завдання 3

Яке число утвориться, якщо взяти 2 дес. 3 од., 4 дес. 1 од., 7 дес. 7 од. (23, 41, 77)

Завдання 4

Скільки десятків і одиниць у кожному з чисел: 18, 81, 80, 19, 46, 55, 94, 69, 37, 29, 33.

Завдання 5. Робота за нумераційною таблицею

Прочитайте числа в таблиці.

На що вказує цифра 7; 2; 0; 3?

Яке число найбільше? А яке найменше?

Порівняйте числа. Запишіть кілька нерівностей.

72 > 27; 20 < 27; 33 > 20; 20 < 72

Завдання 6

Прочитайте задачу. Складемо коротку умову.

У горах більше чи менше, ніж на полі? Якою дією розв’яжемо задачу? (20 + 50 = 70 (р.))

Фізкультхвилинка


Раз, два, три, чотири —

У лісок ми ходили,

Зайця сірого зустріли.

Зайчик прудко так стрибає,

Пташка весело літає,

Швидко лис десь пробіжить,

Їжачок в кущах сидить.

Посиділи і ми трішки,

Щоб спочили руки, ніжки.

Всі веселі, от чудово!

У лісок підемо знову.


V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Порівняння чисел і виразів (під керівництвом учителя)

80 + 10 100  12 – 2 8

30 + 20 50   18 – 8 11

19 – 6 14   60 – 10 30

2. Знаходження значення виразів на дві дії

6 + 10 5 =   5 + 10 + 3 =   13 + (15 – 10) =

6 + 2 – 8 =   15 – 5 + 2 =   13 – (15 – 5) =

Учні записують на дошці вирази і пояснюють порядок дій у виразах з дужками і без дужок.

3. Творча робота над задачею

Складіть за малюнком задачі, щоб вони розв’язувались так: 5 + 5; 10 – 3.

Офтальмологічна пауза

4.  «Цікаві віконечка»

Вставте потрібні знаки дій: «+», «–».

14 4 6 = 16 (-, +)  12 2 6 = 16 (-, +) 18 8 5 = 5 (-, -) 

7 3 10 = 0 (+, -)  12 8 4 = 24 (+, +) 20 1 9 = 10 (-, -)

5. Робота з геометричним матеріалом

Катя накреслила відрізок завдовжки 11 см. Накресліть відрізок:

1 варіант    2 варіант

На 1 см коротший   На 1 см довший

6. Розв’язування логічних задач

• Вітя, Сашко й Андрійко змайстрували з паперу кораблик, змія і лелеку. Яку іграшку зробив кожен хлопчик, якщо Вітя не робив кораблика і змія, а Сашко не робив кораблика? (Сашко змія, Вітя лелеку, Андрійко кораблик)

• Виберіть необхідну фігуру з шести пронумерованих.

VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Яке завдання найбільше сподобалося?

Які завдання хотіли б виконати ще?

— Як ви вважаєте, чи вдалим був наш урок?

doc
Додано
1 червня 2020
Переглядів
2491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку