Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Утворення і назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Утворення чисел від 90 до 100. Лічба в межах 100. Розв'язування задач“

Про матеріал
Розробка уроку з математики для 1 класу на тему: "Утворення і назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Утворення чисел від 90 до 100. Лічба в межах 100. Розв'язування задач“. Метою уроку є: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел від 40 до 100, їх послідовністю; вправляти в лічбі в межах 100; формувати вміння складати вирази на дві дії; вправляти в знаходженні значень виразів, які містять дужки; удосконалювати вміння розв’язувати задачі.
Перегляд файлу

Математика

Тема: Утворення і назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Утворення чисел від 90 до 100. Лічба в межах 100. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел від 40 до 100, їх послідовністю; вправляти в лічбі в межах 100; формувати вміння складати вирази на дві дії; вправляти в знаходженні значень виразів, які містять дужки; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати уважність.

Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти — просто молодці!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба

• Більш ніж тридцять три в компот
Кинув яблук бегемот,
Але менш ніж тридцять п’ять.
Скільки ж, зможеш відгадать? (34)

• Порося Хвостом-не-руш
З’їло більш ніж тридцять груш,
Але менш ніж тридцять дві.
Чи є відгадка в голові? (31)

• Три коти у холодочку

Сірих мишок їли,

Проти кожного кота

Два коти сиділи.

Це задача, а не сміх,

Полічіть котів усіх. (3)

2. Гра «Хто швидше?»

3. Вправа-гра «Відновіть числовий ряд».

15 * * 17 * * 20 * 22 23 * 25 26 * * * 30.

Назвіть непарні числа з цього ряду.

Назвіть найбільше число (найменше число).

Назвіть число, у якому однакова кількість десятків і одиниць.

Назвіть сусідів числа 25, 17.

4. Математичний диктант (усно)

• Назвіть число, у якому 1 десяток 7 одиниць; 3 десятки 6 одиниць; 3 десятки.

• Число 15 зменшити на 15.

• Число 14 збільшити на 1.

• Знайдіть різницю чисел 11 і 1.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні на уроці ми познайомимось з утворенням і назвами чисел від 40 до 100, їх послідовністю, будемо вчитись рахувати в межах 100, розв’язувати приклади і задачі, а також виконувати інші цікаві завдання.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

— Покладіть три десятки паличок. Додайте ще 9 паличок. Скільки стало?

— До 39 додамо ще 1 паличку. Скільки стане?

2. Пояснення нового матеріалу

— 3 десятки паличок і ще 10 паличок складають 4 десятки, або сорок. Продовжуємо утворювати числа. Додамо ще одну паличку. Стане 4 десятки й 1 паличка, або сорок одна паличка. Яким буде наступне число?

— Як утворити числа 91, 92, 93?

— Число 100 часто використовується в розмові, коли хочуть підкреслити, що чогось багато. Наприклад, сто доріг, сто шляхів, сто разів говориться, сто слів на хвилину і так далі.

— Подивіться на пучки-десятки паличок, полічіть їх. Ви отримали 10 десятків. 10 десятків утворюють 1 сотню. Можна записати: 1 сотня = 10 десятків. У записі числа 100 нулі показують, що немає окремих одиниць і окремих десятків, а цифра 1 показує, що в числі 1 сотня.

619253429619253429619253429619253429

3. Первинне закріплення

— Назвіть усі числа від 60 до 70; від 58 до 68 тощо.

— Назвіть число, що складається з...

5 дес. 4 од.  7 дес. 6 од.  6 дес. 9 од. 8 дес. 4 од.  6 дес. 3 од.  7 дес. 2 од.

— Назвати всі числа від 89 до 100.

Фізкультхвилинка

Раз, два — усі пірнають,

Три, чотири — виринають,

П’ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім — що є сили всі до берега поплили.

Дев’ять, десять — розгорнулись, обсушились, потягнулись.

4. Робота за підручником (с. 106)

Завдання 1

— Розгляньте малюнок. Яке число наступне до числа 40?

Завдання 2

— Скільки ґудзиків на кожному малюнку?

Завдання 3

— Розгляньте малюнок. Як утворилось число 50?

Завдання 4

— Назвіть всі числа від 30 до 40.

— Назвіть числа від 41 до 50.

— Назвіть числа від 65 до 85.

— Назвіть числа від 89 до 98.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в зошиті з друкованою основою (с. 62)

2. Розв’язування прикладів

— Запам’ятайте вираз в дужках слід розв’язати першим.

10 – (4 + 2) =   7 + (9 – 6) =  (7 + 2) – 6 =   (2 + 8) – 5 =

3. Складання й обчислення виразів на дві дії

1) 19 зменшити на різницю чисел 15 і 5.

2) 7 збільшити на суму чисел 8 і 2.

4. Робота над задачею

В одному акваріумі 10 рибок, а у другому — на 3 рибки більше. Скільки рибок в другому акваріумі?

— Прочитайте задачу. Яке питання? Складіть коротку умову.

— Розв’яжіть задачу. (10 + 3 = 13 (р.))

Офтальмологічна пауза

Капітан відважний!

Шлях твій дуже важний!

У підзорну трубу дивися,

І уважніше наводь

Управо, вліво і вперед.

Тебе далекий берег чекає!

Міцніше за штурвал тримайся

Подивися і вгору, і вниз!

Навколо острова пливи!

(Відповідні рухи очима праворуч і ліворуч.)

(Переводимо погляд з близької точки на найвіддаленішу.)

(Супроводжуємо рухами очей угору і вниз.)

(Описуємо очима великі кола за годинниковою стрілкою і назад.)

5. Розв’язування задачі

У каністрі було 15 л бензину. Із неї спочатку відлили 5 л, а потім долили 6 л. Скільки літрів бензину стало в каністрі? (15 – 5 + 6 = 16 (л))

6. Порівняння чисел (індивідуальна робота на картках)

10 15  31 30  40 45 90 99  16 19  53 60

7. Робота з геометричним матеріалом.

— Скільки чотирикутників на малюнку? (7)

8. Розв’язування логічних завдань

— Яка фігура відрізняється?

— Катя виліпила з пластиліну слона, зайця і верблюда. Яку фігуру Катя виліпила раніше, якщо слон з’явився пізніше за всіх, а верблюд не раніше зайця? (Зайця)

VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Що на уроці було найцікавішим?

— Що на уроці було найважчим?

— Перед вами — драбинка. На якій сходинці знань, на вашу думку, ви зараз знаходитеся?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Товкус Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
30 квітня 2020
Переглядів
1248
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку