Тема: математичний квест для учнів 1 класу.
Мета: удосконалювати навички розв’язування прикладів у межах 20; вчити учнів відстоювати свою думку, розвивати творчу особистість, логіку та увагу дітей, виховувати вміння бути кмітливими і винахідливими; виховувати в учнів бажання працювати.
Обладнання: таблички з назвами команд «Солов’ятка», «Совенятка», роздатковий матеріал, конверти із завданнями,
Хід заняття
І. Організаційний момент
Вступне слово вчителя
Сьогодні, у нас незвичайний урок – урок КВК.
Сьогодні в нас цікава гра,
Змагатиметься наша дітвора
В умінні міркувати, а не хитрувати.
Уважним бути, не зівати
І правильно відповідати.
Згадайте все, що ви учили,
І в бій з суперником вступайте,
У чесній грі перемагайте.
А ви знаєте, що до нас завітали герої казки. Ось послухайте віршик про них:
Нас братів є рівно сім,
Дружимо ми вміло,
Білосніжну захищати
Наше святе діло.
- Чи упізнали ви їх? Гномики приготували різі цікаві завдання для нашого уроку і сподіваються, що вам сподобається наш незвичайний урок.
- Згадаємо правила уроку:
Не викрикуй, не крутись,
На учителя дивись.
Якщо хочеш щось сказати –
Треба руку піднімати.
Девіз КВК – це дотепність і сміх.
Хай будуть веселі обличчя у всіх.
І це значить, що ми проведемо змагання у дотепності, кмітливості, знанні математики, перевіримо як ви умієте швидко обчислювати приклади, розв’язувати задачі, логічно мислити у межах 20.
В нашому КВК приймають участь дві команди: це – «Солов’ята» та «Совенята». А оцінювати відповіді команд будуть наші гості – вони і є наше журі. Представлення журі.
І конкурс ( за кожну правильну відповідь – 1 бал)
«Хто перший підніметься сходами»
Перший гном Задумчик просить одного гравця від кожної команди для виконання першого завдання. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
Перевірка правильності виконання завдань.
Другий гномик Чхунчик дуже хоче, щоб весна скоріше прийшла, тому приніс вам весняні квітки з прикладами і просить вас виконати все правильно. У кожної команди на парті лежить листочок, на якому і потрібно записати приклади. За кожний правильний приклад – 1 бал.
Перевірка правильності завдання
Третій гномик Буркунчик пропонує розв'язати цікаві задачі. Зосередьтеся, будьте уважними.
Логічні задачі: за кожну правильну відповідь по 1 балу.
Метушились цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Одне чорне - скільки всіх? (3)
Оселилися жуки:
Син і донька, батько й мати,
Спробуй всіх порахувати? ( 4 )
3. - Васю, ти чому сердитий?
- Слив не можу полічити.
Дев'ять було, одну з'їв.
Скільки мамі залишив? (8)
Під сосною їх чотири.
Скільки разом, полічи.(9)
Посварились дві сороки.
На їх шум ще п'ять примчало,
Скільки разом птахів стало? ( 7 )
Он летять до годівниці.
Скільки птахів підкажіть,
Будуть вдячні за обід? (4)
Стільки ж з'їла і Мальвіна.
Нумо, швидко поміркуємо
Скільки - разом порахуємо? (6)
Сім ягід малини.
Шість ягідок з'їла,
А скільки лишила? (1)
- В мене 5 синочків і 4 дочки.
Скільки ж діточок у квочки? ( 9 )
І три мала Оленка.
Друзі, ви б не полічили,
Скільки діти птахів зробили? ( 10 )
Четвертий гномик Веселунчик пропонує нам трішечки відпочити та зробити зарядку.
П'ятий гномик - Мудрунчик. Він хоче ще дечому навчитися, а тому по дорозі зазирнув до нас на урок. Отож, покажемо йому, що нового дізнаємося на уроці. Сьогодні ми з вами повинні закріпити навички обчислення виразів у межах 20.
Мудрунчик просить 1 гравця з кожної команди, для того, щоб порівняти вирази.
За кожну правильну відповідь – 1 бал
15 – 10 3 10 + 5 11
19 – 1 10 15 + 5 20
13 – 1 9 17 – 7 6
Шостий гномик Дрімунчик приніс нам гру, яка називається «Ланцюжок». За виконане завдання – 3 бали.
5 + 4 – 6 + 7 + 9 – 10 + 1 + 8 – 8 + 2 = 12
9 – 4 + 5 + 7 – 10 + 3 + 8 – 10 + 2 + 6 = 16
Також у Дрімунчика є конверт із завданням для кожної команди.
За поданим малюнком треба скласти та розв’язати задачу. За кожну правильно складену і розв’язану задачу – 2 бали.
Конкурс «Геометричний»
Сьомий гномик Стидунчик пропонує попрацювати з геометричним матеріалом
На дошці накреслено два прямокутники.
За допомогою однієї додаткової лінії потрібно поділити прямокутники:
Команді "Солов’ятка ": щоб утворилося два однакові квадрати;
Команді "Совенятка": щоб утворилося два однакові трикутники.
VІІ. Підсумок уроку
Жюрі підбиває підсумки, визначає команду переможця.
Спасибі за старання,
Адже головне – бажання.
Учіться новому щодня –
і отримуйте похвалу зрання.