Розробка уроку з математики на тему: "Обчислення виразів виду 40-5"

Про матеріал
Метою уроку є формування вміння застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до окремих випадків, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати текстові задачі складанням виразу, порівнювати вираз і число; розвивати творчу уяву, пам’ять, логічне мислення, вміння грамотно, логічно давати повні відповіді на запитання, доводити, аргументувати власну думку; виховувати інтерес до предмета.
Перегляд файлу

Автор розробки уроку з математики

вчитель початкових класів 

                                                                        комунального закладу освіти

                                          "ПЕРШОТРАВЕНСЬКИЙ     БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ

                                                          НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ

                                                                         ЦЕНТР "БЕРЕГИНЯ"

                                         ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ  ОБЛАСНОЇ РАДИ"

                                                                                Олена ЖЕРЕБІЛОВА

 

 

Математика

Тема: Обчислення виразів виду 40-5

 

Мета:формувати вміння застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до окремих випадків, вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати текстові задачі складанням виразу, порівнювати вираз і число; розвивати творчу уяву, пам’ять, логічне мислення, вміння грамотно, логічно давати повні відповіді на запитання, доводити, аргументувати власну думку; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: предметні малюнки, лічильний матеріал.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

 

-     Усний рахунок: круглими десятками;

-  Усний рахунок від задоного числа;

 -   Числа при додаванні називаються?

-     Щоб збільшити одне число на кілька одиниць, треба?(треба до нього додати)

-  Щоб зменшити одне число на кілька одиниць, треба?(треба від нього відняти)

- Числа при відніманні називаються?

-Додаючи двоцифрові числа, треба?(десятки додати до десятків,одиниці-до одиниць.)

-Віднімаючи двоцифрові числа, треба?(десятки відняти від десятків, одиниці-від одиниць.)

 

-       Гра «Назви сусідів» чисел: 24, 67, 76,40,55,45…..

-       Гра «Рахуємо швидко»

-        Гра «Виправ помилку»

   -      Упіймай пропущене число10 40 90 50 20 70

  •          Розмісти у порядку зростання10 40 60 50 20 30

-   Назвіть число, яке складається з 3 дес.; 6 дес.; 2 дес.- Назвіть числа, у яких більше 4 дес.- Назвіть числа, у яких менше 6 дес.

 

  •           Назвіть усі числа п’ятого  десятка; шостого десятка; восьмого десятка.

 

- Тема нашого уроку : Обчислення виразів виду 40-5

 

 

РОБОТА В ЗОШИТАХ.

         Каліграфічна хвилинка

                   24 жовтня

                  Класна робота.

100 90 80 70 60 50 40 30 20 10

Математичний диктант:

1) Сума чисел 9 і 2

2) Зменшуване 10, від’ємник 5. Знайти різницю.

3) Записати попереднє число до числа 60

4) Записати сусідів числа 59

5)На скільки число 60 більше  від 40

6) Різниця чисел 37і 7.

7) Число 10 збільшити на 40

№1 Обчисли приклади з коментуванням.

40-5=              50-5=

60-4=              70-6=

90-9=               40-3=

30-6=                90-7=

 

      Задача №2

Куртка коштує 53 грн, сорочка – 45 грн, а черевики – на 15 грн менше, ніж куртка і сорочка разом. Скільки коштують черевики? Роз’яжи задачу, склавши вираз.

Умову задачі.питання та розв’язання записати у зошит.

-     Накреслити гострий кут.

Домашнє завдання.

Виріши приклади

44+35=         89-64=

57+10=         78-30=

29-8=            67-30=

24+20=          80-5=

90-8=             22+33=

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
19 жовтня
Переглядів
50
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку