Конспект уроку з математика у 6 класі
Тема: Коло і круг. Довжина кола
Мета: повторити і систематизувати знання учнів про коло, круг та їх елементи; вивести формули для знаходження довжини кола, формувати вміння і навички застосовувати їх при розв’язуванні задач.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Домашнє завдання: «За допомогою нитки і лінійки виміряти довжину та діаметр кола, знайти їх відношення».
Заповнюється заздалегідь накреслена таблиця
|
Довжина кола (С) |
Діаметр (d) |
|
|
|
І гр. |
|
|
|
|
ІІ гр. |
|
|
|
|
ІІІ гр. |
|
|
|
ІІ. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна гра «Випадкове колесо» (застосунок WordWall)
А) десяткові дроби
Б) звичайні дроби
В) нескінченні неперіодичні дроби
6. Знайти значення виразу
3,14*10;
; 3,14*4
ІІІ. Пояснення нового матеріалу
Назвати елементи кола
Назвати точки, що належать колу, не належать колу, належать кругу, не належать кругу.


r-? d-?
Лист від Незнайка
«Дорогі шестикласники! Маю дресерованих собак, склав циркову програму з їх участю. Виготовив пересувну арену діаметром 4 м. Потрібно її огородити. Допоможіть знайти довжину арени».
До теми «Коло і круг» дописують «Довжина кола».
Аналіз таблиці з домашнім завданням. З таблиці виводимо, що
. Вводиться поняття числа π. π≈3,14, π≈
,
Історичні відомості про число π
На екрані демонструю грецький алфавіт, число π, портрет Архімеда, Дата дня народження числа π, пам'ятники числу π.
Виведення формул
С= πd
C=2 πr
d=
Учні отримують опорні схеми
С= πd
C=2 πr
d=
d=2r
r=
π≈3.14
π≈22/7
ІV. Закріплення вивченого
V. Домашнє завдання
Виконати 2 вправи на вибір
№801, №803 або №801, №813. Зауважую, що №813 ускладненого рівня. Усно дати відповідь на запитання «Як можна виміряти глибину шкільного колодязя найлегшим способом»
VI. Підсумок уроку. Рефлексія
Що нового дізналися?
Задай запитання другу з теми
Впиши своє ім’я у круг: