Додаток 5
Тема: Додавання раціональних чисел.
Мета: засвоїти правила додавання чисел з однаковими і різними знаками; розвивати вміння передавати інформацію, навчити, слухати.
Тип уроку: урок здобуття нових знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Вступне слово вчителя. Нову тему ми будемо вивчати методом “Ажурна пилка”.
В “ домашніх” групах ми підготували такі теми:
В “ домашній” групі опрацюйте матеріал 1 – 2 хв. І прошу формувати
“експертні групи” за номерами.
У певному порядку діти почергово пояснюють матеріал.
Обмін інформацією (15 хв.)
Учні знову повертаються в “домашні” групи. 1 – 2 хв. обмінюються інформацією.
ІV. Підсумок вивчення нового матеріалу.
Об’єднавши ці два означення, складемо одне спільне для додавання чисел з однаковими знаками.
На дошці записано правила:
Щоб додати два числа з однаковими знаками, треба додати їхні модулі і поставити знак доданків.
Наприклад: 4+205= 209
-7+(-13) = -20
Щоб додати два числа з різними знаками, треба від більшого модуля відняти менший і поставити знак більшого модуля.
Наприклад: -9 + 3 = -6
4 + (-18) = -14
V. Розв’язування вправ.
-4 + (-5) 2+3 -4+6
Продемонструвати на моделі координатної прямої.
№ 735 ( ІІ ст. ) - з поясненням.
Усно з таблиці.
№ 736 ( ІІ ст. ) – самостійно .
№ 737 ( б, г ).
VІ. Підсумок уроку.
VII. Математична стежка.
|
Гра, яку граємо на уроках |
|
Ворона робить … |
X |
Він уміє повести за собою клас |
Ч И С Л О Т О Ч К А Р І К С Л І Д Е Р А
|
Арифметика наука про … |
Її координати шукаємо на прямі і площині |
Одиниця часу |
Піфагор залишив за собою … у математиці |
Проміжок часу в історії |
VIII. Домашнє завдання.