Розробка уроку з математики "Вивчення понять "добуток", "частка". Задача на ділення на рівні частини.

Про матеріал
В уроці є цікаві матеріали на усний рахунок, є також посилання на вправу у Wordwall, цікаве самооцінювання учнів та різні завдання на вивчену тему.
Перегляд файлу

Тема: Вивчення понять «добуток», «частка». Задачі на ділення на рівні числа.

Мета: актуалізувати вміння обчислювати результати множенням і діленням, ознайомити учнів із назвами математичних виразів «добуток» і «частка»; учити читати математичні вирази, що містять дії множення та ділення, удосконалювати вміння працювати з таблицею, вчити розв’язувати задачі на ділення на рівні частини.

Хід уроку

І Вступна частина

  1. Організація класу

“Я - сонце”

Діти, давайте привітаємося із сонячним промінцями і перетворимося на маленькі сонечка.

«Я - маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно і урочисто.

Я - велика Куля. В мене є багато тепла і світла.

Я - велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я посміхаюся від щастя дарувати тепло.»

  1. Гра «Змійка»

Обведи або розфарбуй правильні відповіді на такі приклади:

8 збільшити у 2 рази

10 поділити на 2

4 збільшити утричі

6 поділити на 3

5 помножити на 2

14 поділити на 2

  1. Цікаве множення

Знайди значення виразів і обчисли малюнки

  1. Розв’язок задачі Відповідь запишіть на листочу і підніміть вверх.

Купили 3 ручки, а зошитів – у 5 раз більше. Скільки зошитів купили?

  1. Усні обчислення

-        Допоможіть цуцику дістатися смачненької їжі. Проведіть лінію, лічачи до 100.

-        А тепер 100 зменшіть на 95, а результат збільшіть удвічі. Отримали

10. Напишіть його каліграфічно.

 

ІІ Основна частина

  1. Актуалізація знань назв компонентів арифметичних дій

2х5=10 2-перший множник, 5-другий множник, 10-результат (добуток)

12:3=4 12-ділене, 3 – дільник, 4 - частка

  1. Актуалізація розуміння учнями понять «добуток», «частка»
  1. Повторення про добуток

-        Запис, у якому між числами записаний знак дії множення, називаємо добутком.

-        Прочитайте вирази 4х2, 11х3 (Добутки чисел..)

-        Одержаний результат множення – це значення добутку

  1. Повторення про частку

-        Запис у якому між числами записано знак дії ділення, називаємо часткою. Результатом ділення називається значення частки.

  1. Розрізнення понять «добуток» і «частка»

-        Розділіть вирази на дві групи.

Добуток

Частка

44:4

 

 

2х4

 

 

15:3

 

 

6Х2

 

 

10:2

https://wordwall.net/uk/resource/68830677

Фізкультхвилинка

  1. Ознайомлення з діленням на рівні частини. Практична робота.

-Викладіть 12 грибочків. Розділіть їх на 3 однакові групи.

-Запишіть арифметичною дією виконані дії.

Отримали приклад 12:3=4 Таке ділення називається на рівні частини.

  1. Ознайомлення із задачею на рівні частини.

У Маринки було 6 тістечок. Він розклав їх порівну на 3 тарілки. Скільки тістечок було на кожній тарілці?

Аналіз задачі

-Про що йдеться в задачі?

-Що відомо в задачі?

-Що потрібно дізнатися в задачі? Прочитайте запитання.

-Що ми робили? (Ділили)На скільки тарілок розкладали (ділили)?

-Скільки тістечок на кожній тарілці?

Діти це задача ділення на рівні частини.

  1. Закріплення вмінь розв’язувати задачі на ділення

-        Задача 1

В магазині купили 2 ручки і заплатили 10 грн. Скільки коштує 1 ручка?

-        Задача 2

У Оленки було 8 іграшок. Вона поклала їх у 2 коробки. Скільки іграшок в одній коробці?

ІІІ Заключна частина

-З яким видом задач ви сьогодні познайомилися?

-Який знак використовуємо, щоб записати добуток чисел?

-Який знак знадобиться для запису частки чисел?

2. Самооцінювання

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 лютого
Переглядів
740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку