Розробка уроку з основ здоров'я на тему «Сім'я як чинник здоров'я» у 3-му класі, мета якого – учити правильно спілкуватися в сім'ї; формувати відповідальність за їх здоров'я; виховувати доброзичливе ставлення до всіх членів родини.
Робота на уроці побудована з урахуванням вікових особливостей учнів.
Використані педагогічні технології: інтерактивні.
Форми роботи: колективна, групова, індивідуальна.
Урок має значну освітню та виховну значимість.
УКРАЇН А
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
«ПЕРШОТРАВНЕВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ» ПЕРШОТРАВНЕВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НІКОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Розробка уроку
з основ здоров’я на тему:
«Сім’я як чинник здоров’я»
Підготувала:
учитель початкових класів
Калєйнік Маpина Микoлаївна
2018 p.
АНОТАЦІЯ
Розробка уроку з основ здоров’я на тему «Сім’я як чинник здоров’я» у 3-му класі, мета якого – учити правильно спілкуватися в сім’ї; формувати відповідальність за їх здоров’я; виховувати доброзичливе ставлення до всіх членів родини.
Робота на уроці побудована з урахуванням вікових особливостей учнів.
Використані педагогічні технології: інтерактивні.
Форми роботи: колективна, групова, індивідуальна.
Урок має значну освітню та виховну значимість.
НАЗВА РОБОТИ
Конспект уроку з основ здоров’я на тему «Сім’я як чинник здоров’я» у 3-му класі.
Урок-тренінг
з основ здоров’я
у 3 класі
Тема: Сім’я як чинник здоров’я.
Мета: формувати уявлення про сім’ю як про найближчих і найрідніших людей, захисників і мудрих порадників; розвивати вміння і навички турбуватися про членів сім’ї, зміцнення здоров’я в родині; виховувати любов та повагу до рідних і близьких.
Тип уроку: комбінований.
Результати навчання:
Наприкінці заняття учні повинні:
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання.
Встаньте, діти, підтягніться,
Один одному всміхніться.
На урок старання не забудьте взяти.
Сіли всі рівненько, будемо працювати.
2. Нагадування правил.
Вчитель: «Яке з правил ви почули в привітанні?»
(На уроці треба старатися)
Вчитель: «Пригадайте правила, які вам допоможуть засвоїти матеріал на уроці.»
ІІ. Актуалізація знань учнів
1. Зворотний зв’язок (мікрофон)
Вчитель: «Продовжити речення: «На здоров’я людини впливає…»
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку уроку
Загадка (На дошці плакат з малюнком великого будинку) .
Ось перед вами, друзі, хата.
У ній чотири кімнати.
А ось вам загадка моя:
Як тут розміститься 7 Я? (СІМ’Я)
Вчитель: «На вашу думку, чи впливає сім’я на здоров’я людини? Якщо ви згодні з цією думкою: ТАК – силуети людей («Бінго») прикріпіть у будинку, НІ – на подвір’ї».
ІV. Вивчення нового матеріалу
Вчитель у ролі ведучого задає у мікрофон запитання, учні дають повні відповіді.
Запитання:
Вчитель: «У кожного з вас на парті лежить малюнок. Ваше завдання на зелене поле рогзмістити малюнки, де зображено справжню взаємодопомогу та турботу про здоров’я в родині, а на червоне – навпаки і прокоментуйте зображену ситуацію».
Рольова гра «Батьки і діти». Об’єднання дітей в 3-и групи (мама, тато, бабуся).
Завдання:
Вчитель: «Скласти з поданих слів прислів’я і пояснити його значення.»
Завдання групам написані на пепері різного кольору. Діти вибирають завдання за кольорами і інсценізують його.
1 група – прибирання кімнати;
2 група – хвороба одного з членів сім’ї;
3 група – родинне свято.
Інсценізація завдань.
Вчитель: «Зараз я буду зачитувати твердження, а ви відповідатимете картками «ТАК» чи «НІ», сигналізуючи згідні ви з ним чи ні».
Вчитель: «Отже, у кожній сім’ї дбають про здоров’я. Наш клас – теж велика і дружна сім’я. Тому давайте потурбуємось і наше здоров’я».
Вчитель: «Ляжте на парту. Закрийте очі і уявіть, щось приємне».
Танок.
На дошці малюнок сонця.
Вчитель: «На промінцях запишіть, як сім’я впливає на здоров’я людини і прикріпіть до сонечка.»
Твої дії:
а) ображаєшся на маму;
б) кричу у відповідь: «Я вам не Попелюшка!»
в) чекаєш терпляче, поки скінчить лаятися, а потім показуєш виконану роботу і говориш: «Може потрібно ще щось зробити, я готовий».
2. Бабуся в присутності твоїх товаришів назвала тебе котиком чи зайчиком.
а) дивишся на бабусю сердитим поглядом;
б) «нявкаєш» у відповідь: «Я вже дорослий»;
в) жартуєш: «Якщо я котик, то голодній , як тигр».
10. Гра «Добавляночки».
Вчитель читає частину речення, учні на одному диханні продовжують його.
11. Поетична хвилинка.
Вчитель: «Розташуйте рядочки вірша у правильній послідовності».
Весела робота
(6) Наша родина дружна така
(3) Бабуся прасує Катрусині плаття
(5) Брат для всіх змайстрував літака
(2) Мама бабусі допомагає
(4) Катруся попрала панамку для брата
V. Підсумок уроку
1. Аналіз плаката з проблемним запитанням.
Вчитель: «Якщо ви змінили свою думку щодо впливу сім’ї на здоров’я людини, перемістіть свого чоловічка «Бінго».
2. Побажання (проговорення разом з вчителем).
Хай біда і горе обмина ваш дім,
Доброго здоров’я зичим вам усім.
3. Гра «Побажання для дітей»
Вчитель: «А це, діти, побажання для вас. Прочитайте побажання, без літери «ка».
Букдьте кзавкжди кздорокві!
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ