Математика 2 клас
Тема. Розв`язуємо задачі.
Мета: Формувати вміння розв`язувати задачі. Закріпити обчислювальні навички додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 20; формувати вміння розв’язувати задачі економічно-логічного, життєво-практичного та логічного змісту складанням виразу; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення; виховувати уважність, почуття відповідальності, уміння працювати в команді; стимулювати інтерес до математики.
Обладнання: презентація, індивідуальні картки з виразами, індивідуальні картки оцінювання, сигнальні картки, цеглинки LEGO.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок!
ІI. Основна частина
1. Актуалізація опорних знань.
Зараз пора року - зима. Вона несе нам багато сюрпризів, подарунків. Адже взимку дуже багато свят, які полюбляють не лише діти, але і дорослі. А де можна їх придбати? (У магазині.) (Слайд 3)
2. Повідомлення теми уроку
- МИ ЙДЕМО ЗА ПОКУПКАМИ В МАГАЗИН!
78 |
32 |
45 |
21 |
14 |
8 |
12 |
Я |
С |
І |
А |
Д |
Ч |
У |
магазину і перевірити наскільки добре ви навчилися рахувати. Чи дійсно вас можна відпускати в магазин і довіряти гроші?
3. Формування обчислювальних навичок
12 + 3 = 6 + 5 = 11 - 3 = |
14 + 6 = 12 – 4 = 10 + ( 8 – 2 ) = |
12 - 3 = 11 - ( 6 + 3 ) = 18 + ( 7 - 3 ) = |
Потрібно за схемою скласти задачу та розв`язати її. (Слайд 7)
Гра «Обери позицію» (Слайд 8)
- Від магазину «Чудасія» несподіванка – нам передали кошик з акційними товарами.
Отже, акція! (Завдання на слайдах)
- Скільки можна зекономити грошей, якщо купити іграшки під час акції?
- Якщо купити телефон?
- Якщо купити бубон та пірамідку?
- Якщо купити машинку?
Гра «Так чи ні» (Слайд 9)
Використовуючи сигнальні картки, покажіть чи згодні ви з твердженням.
- Ракета та ведмедик разом коштують 98 грн (Ні)
- М`яч та гітара разом коштують 94 грн (Так)
- Ракета та гітара разом – 82 грн (Ні)
- Візьміть ще одну цеглинку до башти знань, якщо ви легко впорались із завданням.
Фізкультхвилинка
4. Каліграфічна хвилинка (Слайд 10)
Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на одну хвилину пізніше.
5. Формування вмінь розв’язувати задачі (Слайд 11)
Задача 1. Богдан купив 19 ялинкових іграшок,
а Оля на 5 іграшок менше. Скільки іграшок купила Оля?
Задача 2. Богдан купив 19 ялинкових іграшок,
а Оля - 14 ялинкових іграшок. Скільки всього ялинкових іграшок купили діти?
(Задача. Богдан купив 19 ялинкових іграшок, а Оля на 5 іграшок менше. Скільки всього ялинкових іграшок купили діти?)
6. Робота в командах
Задача В магазин привезли цитрусові фрукти. Мандаринів – 18 кілограмів, а лимонів – на 13 кілограмів більше. Скільки всього кілограмів цитрусових фруктів привезли в магазин?
Дані:
М. - кг
Л. - кг більше
Схема:
Розв’язання:
Презентація відповідей команд.
- Хто добре працював в командах – додайте ще одну цеглинку на башту знань.
ІІІ Заключна частина
1. Рефлексія. (Слайд 15)
- Дайте відповідь на питання (індивідуальні картки оцінювання) :
Я можу скласти задачу за схемою |
|
Я можу скласти вираз та розв’язати просту задачу |
|
Я можу розв’язати складену задачу |
|
Мені було цікаво на уроці |
|
2. Оцінювання (Слайд 16)
- Покажіть свої башти з цеглинок. Дякую за щирість.
- Оцініть свою роботу: якщо ваша башта складається з 5 цеглинок, то це «Справжній успіх!»; якщо з 4 – «Близько до успіху!»; якщо з 3 і менше – «Я вірю в тебе, але треба ще попрацювати!»
Ви сьогодні молодці! Вмієте рахувати гроші і вас можна пускати в магазин за покупками. Ви пройшли випробування.
1