Розробка уроку за темою:"Уникнення конфліктів з іншими людьми"

Про матеріал

Розробка уроку для 3го класу. Людина і світ. Містить у собі:план уроку та безпосередньо розпис кожного пункту.

Перегляд файлу

План – конспект

уроку для 3 класу

на тему : «Уникнення конфліктів з іншими людьми»

Тема. Уникнення конфліктів з іншими людьми

Мета: сформувати поняття «конфлікт», «конфліктологія»; вчити дітей знаходити способи уникнення конфліктів та їх розв'язання; виховувати розуміння один до одного; виховувати любов та повагу до батьків і близьких людей; розвивати мову учнів, уміння та навички культурної поведінки.

Завдання :

  • Сформулювати у дітей поняття «конфлікт», «конфліктологія»
  • Вчити аналізувати конфлікти;
  • Показ способів уникнення та вирішення конфліктів;
  • Розвиток уміння працювати в парах та групах;

Тип уроку: комбінований

Основні поняття і терміни: «конфлікт», «конфліктологія» «конфліктна ситуація», «Вирішення конфлікту»

Обладнання: ілюстрації до вірша, картка зі словом, зображення гномів,зелені кола,проектор та комп’ютер.

Методи і методичні прийоми: словесні ( розповідь, бесіда); наочні( ілюстрації); інтерактивні(гусениця, гноми,мультфільм).

Структура уроку:

1. Організаційний момент

2. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

3. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

4. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

5. Осмислення, узагальнення і систематизація знань учнів.

6. Підбиття підсумків уроку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.

ІI. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

Слухання і обговорення вірша « Хіба це клас?»  С. Махотіна

     

Нема ні миру, ні любові —

Розтанули і зчезли вмить.

Розбив Віталик носа Вові,

І той заплаканий стоїть

Замазали весь зошит Галі,      

Погане слово хтось сказав.

Пішла біда гуляти далі...

Хтось Олі ручку поламав.

Скубнули Таню за косичку,

Вона ображена мовчить,

З книжками скинули поличку,

Ну як в такому класі жить?

Де хлопці і дівчата б'ються

І прозиваються весь час.

Де над бідою всі сміються...

Скажи мені, хіба це клас?

ІII. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності:

 

 Доберіть до слова «сваритися» синоніми із запропонованого списку.

( На дошці прикріплено слово «сваритися» зі стрілочками. Поряд список слів з яких потрібно підібрати синоніми. Завдання цвів – прикріпити слова-синоніми біля слова зі стрілочкою).

 

 

 

 

 

- Отже, слово «сваритися» можна замінити словами лаятися, сперечатися, конфліктувати.

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про сварки, конфлікти, про способи їх розв’язання та уникнення.

 

 

IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

1. Робота зі словничком.

-Що таке конфлікт?

Зіткнення протилежних інтересів і поглядів;ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони-

-Як ви вважаєте, що таке конфліктологія?

- Конфліктологія – наука, що вивчає конфлікти.

2.Складання асоціацій до слова «конфлікт».

-  Які асоціації у вас виникають зі словом « конфлікт»? ( Учні висловлюють думки, найбільш вдалі записують на червоних гномів які розташовані на дошці.)

- Отже, зі словом «конфлікт» ми можемо підібрати такі слова сварка, злість, непорозуміння, обурення  та інші.

3.Як розв'язати конфлікт?

-Чи бувають у вас конфлікти?

-Зараз ми розглянемо поради,як їх подолати:

Коли не подобається, як до тебе ставляться:

1)дивишся в очі «опоненту»;

2)ставиш руку вперед та кажеш «СТОП»;

3)описуєш свої почуття, кажеш, що тобі неприємно;

4)якщо це не допомагає,звертаєшся до дорослого.

Фізкультхвилинка

Раз-піднявся,потягнувся

Два-зігнувся,розігнувся

Три-в долоні три хлопка,

Головою два кивка.

На чотири-руки ширше,

П'ять-руками помахай

І на місце тихо сядь.

V.Осмислення,узагальнення і систематизація знань учнів:

 

  1. Аналіз конфліктної ситуації у казці,читання за особами:

Мачуха змушувала Попелюшку виконувати всю роботу по дому.

Ніхто не вмів так майстерно, як вона, приколоти мережива або завити локони.

- А що, Попелюшка, хотілося б тобі поїхати на королівський бал? - запитували сестри, поки вона причісувала їх перед дзеркалом.

- Ах, що ви, сестриці! Ви смієтесь наді мною! Хіба мене пустять до палацу в цій сукні і в цих черевиках!

- Що правда то правда. Ось була б сміхота, якби така замазура з'явилася на бал!

Інша на місці Попелюшки причесала б сестричок якомога гірше. Але Попелюшка була добра: вона причесала їх якнайкраще.

За два дні до балу сестриці від хвилювання перестали обідати і вечеряти. Вони ні на хвилину не відходили від дзеркала і розірвали більше дюжини шнурків, намагаючись затягнути свої талії і зробитися тонший і постройнее.

І ось нарешті довгоочікуваний день настав. Мачуха і сестри поїхали.

Попелюшка довго дивилася їм услід, а коли їх карета зникла за поворотом, вона закрила обличчя руками і гірко заплакала.

-Як можна розв’язати цей конфлікт?

2.Гра«Гусениця ввічливості ».

Діти беруть зелені кружечки і виконують завдання:

1. Назвати слова ввічливості та записати на кружечки и створити  гусеницю на дошці

2. Сказати комплімент своєму товаришеві по парті.

3. Які добрі вчинки ви зробили сьогодні?

4. Пригадайте, кого ви образили ненавмисно, та подумайте як можна було цього уникнути.

3.Перегляд мультфільму про конфлікт «Мост».

VІ. Підбиття підсумків уроку.

Запитання учителя до учнів:

1. Чи змінилася ваша думка про конфлікт?

2. Що сподобалось і що не сподобалось на уроці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 жовтня 2021
Переглядів
431
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку