Урок-квест
Інтегрований курс «Пізнаємо природу» 5, 6 класи
«Знавці природи»
Мета: формування предметних компетентностей:
перевірити знання учнів,набуті на уроках природознавства у 5-му класі про природу, рослинний і тваринний світ рідного краю ;навчати на практиці застосовувати набуті природничі знання та вміння;виховувати впевненість у своїх можливостях;розвивати кмітливість,швидкість мислення; виховувати любов до природи,бережливе ставлення до навколишнього середовища.
ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:
формувати здатність визначати мету своєї діяльності,проявляти зацікавленість,володіти навичками самоконтролю.
ТИП УРОКУ: урок узагальнення і систематизіції знань/урок-квест/.
ХІД УРОКУ
І.ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Організація класу
Вчитель:Наш дивний світ, такий, як казка.
Он в небі хмаронька пливе.
Тож бережи його, будь ласка,
Все в ньому гарне і живе.
Он квітка полум’ям палає, і ясне сонечко блищить.
Чарівна пташечка співає:»Все в дивосвіт прийшло,щоб жить».
2. Повідомлення теми і мети уроку.Мотивація навчальної діяльності
-Усе,що ми називаємо словом « природа»,-це синє небо,швидкі води,рівнини і гори,родючі грунти,рослини і тварини. Спілкування з природою дає найбільшу насолоду і радість, викликає найпалкішу любов до рідного краю,до життя.Всі ми – діти природи, та не всі однаково добре ставляться до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повинні берегти природу,охороняти її багатства.
Сьогодні ми проведемо урок у формі гри- квесту. Запишіть, які якості ви візьмете на урок:
К…/кмітливість/
В../винахідливість/
Е../ерудицію/
С../справедливість/
Т../товариськість/
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Протягом уроку-гри на станціях ви виконуватимете завдання та отримуватимете ключі за правильні відповіді
/Клас ділиться на дві команди.Кожна придумує свою назву /.
Правила гри
-2-
1.Подолати всі випробування,де будуть перевірені ваші вміння.
2. На станціях уважно прочитати завдання та виконувати їх.
3. Знайти всі ключики та здобути перемогу!.
4. Прозвітувати про виконану роботу.
- А зараз кожна команда отримає маршрутний лист і вирушить у подорож станціями.
МАРШРУТНИЙ ЛИСТ
1 СТАНЦІЯ « ПІЗНАЙКО».Відповісти на запитання.
За виконання всіх завдань- 12 балів.
1.На якій планеті ми живемо?/На планеті Земля/.
2. При нагріванні повітря/розширюється/.
3. Азот, кисень,вуглекислий газ-це / склад повітря/.
4.Усі гірські породи,що використовуються людьми це- / корисні копалини/.
5.Верхній шар землі,на якому ростуть рослини називається / грунтом/.
6. Основна властивість грунту- / родючість/.
7. Джерело світла і тепла на Землі- / сонце/.
8 . Тіла природи, яким властиві живлення, ріст, дихання розмноження і розвиток – це / організми/.
9. Рослини постачають у повітря / кисень/.
10. Організми ,які мають корінь, стебло,листок, квітку, плід і насіння- це
/ рослини/.
11. Організми дуже малих розмірів,які можна побачити лише під мікроскопом./Бактерії/
12.Дихають, ростуть, а ходити не можуть../рослини/.
ДРУГА СТАНЦІЯ « ГАЛЯВИНА МУДРИХ ЗАГАДОК»
За виконання всіх завданнь -10 ключів.
1.Восени опадають, а весною виростають./Листя/
2.Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має./Річка/
3.Зимою біле, навесні чорне,літом зелене,восени стрижене./Поле/
4. Є шапка,але немає голови. Є нога,але без черевика./Гриб/
5.Всіх годує,напуває,а про неї не всяк дбає./Земля/
6.Без крил, а літає,ніхто її не б’є,а вона плаче./Хмара/
7. Без рук,без ніг на гору побіг./Вітер/
8.Вдень у небі гуляє,а ввечері на землю сідає./Сонце/
9.На горішок схожий,а на дубочку росте./Жолудь/
10. Яка це тварина:самої не видно, а пісню чути./Комар/
Третя станц «Музична»
За виконання всіх завдань- 8 балів.
Дельфін, Чайка, Жаба, Дощ,
Четверта станція «Закінчи речення»
За виконання всіх завдань- 10 ключів.
Команда « Розумники»
1.Сонце-це величезна розжарена/куля/.
2.Завдяки Сонцю на нашій планеті існує/життя/.
3.Сонячні промені несуть на Землю світло і /тепло/.
4. Листопад завершує/осінь/.
5.Найчастіше ми споживаємо соняшникову/олію/.
6. Найважливіша на нашій планеті рідина-це/вода/.
7. Зелені легені нашої планети-/ліси/.
8.Калина,верба,тополя,вишня,мальви,соняшник- це рослинні/символи України/.
9. На деревах набухають/бруньки/.
10.Де ростуть верби,там чисті/джерела/.
П’ята станція- « В ріднім краї-най-най-най…»
За виконання всіх завдань- 5 балів.
Команда «Розумники»
Шоста станція «Космічна»
Розташуй планети правильно починаючи від найближчої до Сонця
Сьома станція
Співіднесіть рослину і її насіння.
ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Кожна команда з’ясовує кількість ключів, визначається переможець.
-Чи з’явилося почуття самоповаги від роботи на уроці?
- За що можна похвалити свою команду?
зупинка - станція « Народна медицина»
Хоч колюча та чорнюча,
|
Ожину
|
Стоїть, коливається, Головою величається, А торкнеш – кусається
|
(кропива)
|
Полюбляє також кіт Рослину цю духмяну. А скуштує її – вмить Стає трішки п`яний
|
( валер`яна)
|
Викупана в сонечку. Стоїть собі донечка, Бджоли сонячний медок Дістають з її квіток.
|
( липа)
|
Стоїть дівка серед поля, В чорні цятки біла льоля. Довгі коси розпустила, Їх заплести їй не сила
|
( береза)
|
Квітка ця на сонце схожа, На олію вона гожа. Жовті пелюсточки має, Їх до сонця повертає
|
( соняшник)
|
Цвіту я запашним духмяним цвітом, У затінку гілок сховаю літом. Для захисту колючки маю, Тому мене й не зачіпають.
|
( акація)
|
Листячко довгасте з жилками-нитками
|
(подорожник)
|
«Любить-не любить», - ворожать дівчата.
|
(ромашка )
|
Червона, солодка, пахуча, росте низько, до землі близько.
|
(суниця )
|