Розробка заняття на тему «Plie - demi plie, grand plie з I, II, III позиції ніг».

Про матеріал
Даний план-конспект представляє методику проведення відкритого навчально-показового уроку з хореографії для учнів 2-го класу, Основна тема заняття зосереджена на детальному вивченні та відпрацюванні елементів Plie, зокрема demi plie та grand plie у першій, другій та третій позиціях ніг. Головною метою роботи є покращення координації рухів, формування правильної постави та розвиток індивідуальних творчих здібностей учнів через поєднання музичного супроводу з плавними танцювальними рухами.Урок розрахований на 30 хвилин і має чітку структуру, що охоплює вступну, основну та заключну частини. Навчальний процес розпочинається з організаційного моменту та повторення базових позицій, після чого переходить до інтенсивної основної фази. У конспекті детально розписано методику виконання присідань за рахунками, що сприяє розвитку сили, еластичності м’язів та виворітності ніг. Окрім класичних елементів, програма уроку включає розминку по колу, вправи в партері для профілактики плоскостопості, розтяжку та динамічні стрибки на діагоналі. Завершується заняття виконанням танцювальних етюдів «Танцювальна розминка» та «Ріанна», підбиттям підсумків і традиційним хореографічним уклоном
Перегляд файлу

План – конспект

відкритого уроку з хореографії  за темою:

«Plie -  demi plie, grand plie з I, II, III позиції ніг».

Мета:  покращити координацію рухів учнів шляхом повторення і відпрацювання  вивченого матеріалу; формувати правильну поставу, а також формувати творчі здібності і розвиток індивідуальних якостей учнів використовуючи музику і ритмічні та плавні рухи.

Задачі:

  •        навчальна: розвивати музично-ритмічні і рухово-танцювальні здібності; вивчити правила і методику виконання вправи demi plie, grand plie.
  •        розвивальна: розвивати виворітність, силу, еластичність м`язів ніг.
  •        виховна: виховувати естетичний смак засобами хореографічного мистецтва, залучати до мистецьких цінностей.

Тип уроку: навчально – показовий.

Форма уроку: групова, індивідуальна.

Час: 30хв.

Інвентар: гімнастичні килимки, магнітофон, флеш-карта.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

Вступна частина (2хв.)

  1. Організаційний момент: вхід учнів до класу, хореографічне привітання,перевірка готовності до заняття, створення атмосфери, сприятливої до продуктивної роботи учнів.

Повторення позицій рук та ніг.

Основна частина (23хв.)

  1. Ознайомлення із танцювальним рухом  Plie -  demi plie, grand plie.

Plie (пліє) – присідання.

Demi-plie (демі пліє) – маленьке присідання.

Grand plie (гранд пліє) – велике або глибоке присідання.

Правила виконування : І позиція ніг, руки в підготовчому положенні,

«раз-два» – коліна обох ніг повільно розвести в сторони, зробити напівприсідання, п’ята стоять на підлозі , руки звести до І позиції;

«три-чотири» – повільно вирівняти коліна, повертаючись у вихідне положення;

«п’ять-шість» - коліна обох ніг повільно розвести в сторони, зробити напівприсідання, п’ята стоять на підлозі , руки звести до ІІІ позиції;

«сім-вісім» - повільно вирівняти коліна,повертаючись у вихідне положення.

На «раз-два» – коліна обох ніг повільно розвести в сторони, зробити повне, велике присідання, п’ята відриваються від підлоги , руки опускаються в підготовче положення;

«три-чотири» – повільно вирівняти коліна,повертаючись у вихідне положення , руки з підготовчого положення, піднімаються в І позицію;

«п’ять-шість» - права нога стає на носочок в ІІ позицію, руки з І позиції розкриваються в ІІ;

«сім-вісім» - п’ятка правої ноги опускається на підлогу, руки залишаються в ІІ позиції.

Всі рухи повторюються в ІІ та ІІІ позиції правою ногою, а потім лівою.

  1. Розминка на місці: повороти головою, нахили тубула в сторони та вперед, вправи для координації, стрибки на місці, ре ліве.
  2. Розминка по колу: танцювальний крок з носка, кроки на півпальцях, кроки на п’ятках, кроки з чергуванням півпальці- п’ята , кроки з високим підніманням стегна та з високо піднятими колінами, галоп правим та лівим боком.
  3. Гімнастика в партері: гімнастика для ніг (профілактика плоскостопості), оберти ступнями ніг, «велосипед» лежачи на спині, вправи для вирівнювання хребта, вправи для розтягування м’язів, вправа «береза» та «місточок».
  4. Діагональ: підскоки, галоп, оберти на підскоках, колесо.

Заключна частина (5хв.)

Танцювальні етюди: «Танцювальна розминка», «Ріанна».

Підбиття підсумків уроку.

Хореографічний уклін.

Вихід учнів з класу .

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Коцюба Людмила
Додано
2 березня
Переглядів
165
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку