Заняття гуртка. Підготовка руки до письма.
Рік навчання: перший.
Вік дітей: п’ятий рік
Тема: Мої улюблені іграшки. Намалюй і розфарбуй іграшку
Цілі: формування навичок учбової діяльності:
навчальна:
– уміння слухати, розуміти та виконувати словесні вказівки педагога;
– уміння діяти, повторюючи показаний зразок;
– формування активного мовлення дитини, поповнення словарного запасу;
– орієнтування на папері;
розвиваюча:
виховна:
Хід заняття:
І. Організаційна частина.
Привітання гостей
– У нас сьогодні в гостях ваші улюблені іграшки.
ІІ. Основна частина.
Мотивація навчальної діяльності
Педагог
– Так святково сонечку сьогодні.
Всюди квіти… Квіти й сміх.
Білі голуби на підвіконні
Туркотять до іграшок моїх,
Щоб вони сьогодні не сумували –
з нами гралися, і не дрімали…
Вступне слово педагога (на дошці малюнки до вірша)
(читає вірші і демонструє малюнки)
І в десять років, і в сім, і в п'ять
Всі діти люблять малювати.
І кожен сміливо намалює
Все, що його цікавить.
Все викликає інтерес:
Далекий космос, ближній ліс,
Квіти, машини, казки, танці...
Всі намалюємо!
Були б фарби,
Нехай аркуш паперу на столі,
Та мир в сім'ї і на Землі (Олівці і зошити у нас є, але щоб добре попрацювати треба пальчики підготувати)
«Є у мене олівець
Він у мене молодець:
Дім, дерева й літаки
Намалює залюбки».
Ганна Світлична
Люблю я маму й тата,
І люблю все малювати.
Я вишню намалюю,
Квасолю у саду,
Любисток і тюльпани
І маки, й резеду.
Олексій Катріч
3. Актуалізація опорних знань.
Пальчикова гімнастика:
2. Вправи на розвиток лівої і правої руки.
Відкривати лівою рукою, тримати правою, і навпаки.
3.Вправи з олівцем
– Масаж долонею, координація рухів, уміння тримати олівець двома пальчиками;
Педагог
Дерев’яний
Та довгенький,
Маю носик я
Гостренький.
На білому
Слід лишаю
І всіх діток
Потішаю. (Олівець)
Настрибаюсь вволю
По чистому полю.
Правда, трішки ніс стешу,
Як малюю чи пишу. (Олівець)
Довгі палички кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці Кольорові …(Олівці)
педагог
Висновок: олівцем можна не тільки малювати, але й тренувати пальчики.
2. Вивчення нового матеріалу.
– Бесіда про іграшки та гуртки раннього пізнавального розвитку «Малятко»:
педагог.
Прокидайтесь спозаранок.
І крокуйте всі в «Малятко»
Хутко, весело й завзято.
Особливий є в нас клас:
Разом з вами ваши ляльки
Вчать тут цифри і букварик –
Вмить в «Малятко» сплине час
І для іграшок, й для вас.
Діти розповідають про свої улюблені іграшки.
Висновок: Треба любити іграшки і зберігати їх відповідним чином.
Робота у зошитах. Письмо. Розмальовки
Діти олівцем розмальовують малюнків з іграшками.
Іграшки допомагають грати, вчитися, танцювати.
Вправа «Як живеш?»:
Заключна частина заняття.