"Розробка заняття. Підготовка руки до письма: "Намалюй і розфарбуй будинок"

Про матеріал
Розробка заняття. Підготовка руки до письма: формування активного мовлення дитини, поповнення словарного запасу; розвиток мислення, пам’яті, уваги, зорового та слухового сприйняття; виховувати інтерес до навчання, охайність, бережливе відношення до іграшок, домашніх улюбленців.
Перегляд файлу

Заняття гуртка. Підготовка руки до письма.
«Намалюй і розфарбуй будинок»

 

Цілі:

навчальна:
– формування активного мовлення дитини, поповнення словарного запасу. ––– орієнтування на папері;

 

розвиваюча:
– розвиток та вдосконалення дрібної мускулатури, уміння правильно тримати олівець;

– розвиток мислення, пам’яті, уваги, зорового та слухового сприйняття

виховна:
виховувати інтерес до навчання, охайність, бережливе відношення до іграшок, домашніх улюбленців.

Обладнання:
плюстрація до казок; таблиці зі свійськими тваринами; м’які іграшки; кольорові олівці.

Методи та прийоми: вербальні та практичні методи навчання; художньо- практичні види діяльності.
 

Структура заняття:

  1. Вводно - мотиваційний етап (повідомлення теми і завдань заняття).
  2. Операційно-пізнавальний етап (розкриття теми, практична робота).
  3. Корекційно - оцінювальний етап (колективний аналіз проведеної роботи).


Хід заняття:

 Основна частина.

Актуалізація опорних знань.

Пальчикова гімнастика «Топ-топ».

Вправи з олівцем.

2. Повідомлення теми і завдань заняття.

   Вступна бесіда:

Педгог:

Сьогодні до нас завітали наши улюблені (іграшки) свійські та лісові тварини. А хто саме, ви дізнаєтесь, відгадавши загадки, прислів’я, пісеньки.

 

В лісі молодиця гуляє -
На всі боки поглядає,

На ній шубка дорога,

Вся горить, мов золота.

Хвіст пухнастий і м’який
Що за звір такий?           (Лисиця)

Б'ється, стука молоток, поправляє нам садок. (Дятел)

 

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...      (Їжачок)

Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок. (Білка)

Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну.  (Ведмідь)

 

Дуже товсті ноги маю,
Тихо їх переставляю.
Височезний я на зріст,
Біля рота маю хвіст!    (Слон)

 

Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі,
Як роззявить пащу: игрр!
Називають звіра … .     (Тигр)

 

Довгі вуха,
Куций хвіст,
Невеличкий
Сам на зріст.
На городі
Побував  -
Нам капусту
Попсував.       (Заєць)

 

Очі гарні. Пишні вії.
Має дуже довгу шию.
Добре це, бо зручно їсти
Із дерев зелене листя.     (Жираф)

 

Наче птиця, крила має,
Все літає і співає:
- Я медок вам ношу,
Не чіпай же, бо вкушу.
Так лякає нас мала,
А зовуть її       (Бджола)

 

Хоч годинника не має,
Вранці він нас піднімає.
Кожен прокидається –
З сонечком вітається.     (Півень)

У дворі не ловить ґав,
Каже грізно: “Гав-гав-гав!”
Пильно дім охороняє,
Кицю Мурку захищає,
Бачить з буди двір увесь…
Хто це, дітки? Звісно, …(пес)

 

 

«Дзвонить лев, ведмідь, куниця, заєць, вовк, їжак, лисиця
Дуже раді Кіт і слон що зробили телефон»


«Є у мене олівець, він у мене молодець:
Дім, дерева й літаки намалює залюбки!»

Ганна Світлична

 

«Люблю я маму й тата
І люблю все малювати
Я вишню намалюю,
Красолю у саду,
Любисток і тюльпани
І маки, й резеду.»
Олексій Катріч

Бесіда. Собаки. Догляд, раціон харчування.
Педгог:

– Які бувають породи собак?

  • Боксер;
  • Спанієль;
  • Такса;
  • Французький бульдог;
  • Німецька овчарка;
  • Сенбернар;
  •  Йокшерський терьер

Види собак.
Собаки розподіляються на: кімнатно-декоративні, пастуші, стороживі, караульні, службові.

Прізвисько собаки. Місце для собаки

Демонстрація будинків, де живуть собаки

Повідомлення теми.

Педгог:
Сьогодні ми будемо будувати будинок для собаки

Розгляд малюнка

Педгог:
Зверніть увагу на будку для собаки.

Як виховують собак?

Речі, які потрібні за доглядом за собакою:

  • Апорт (гірі);
  • Щітка;
  • Іграшка (кість).

Дресерування - це не гра, а робота.

Які команди виконують собаки (російською)?

«Сидеть!», «Лежать!», «Рядом!» «Апорт!» (взять игрушку); «Дай!»

 

Практична робота (поетапне виконання вихованцями роботи)

Педгог:
Нагадайте, як правильно сидіти за партою?

Правильно.

Як правильно тримати олівець» (педагог перевіряє правильність тримання дітьми олівця).

Педгог:

Діти! Подивіться уважно на малюнок.
Якою лінією будемо обводити будиночки?
Так, вертикальними і горизонтальними.
Педагог показує на дошці послідовність малювання.

  •                 Зараз візьміть олівці.
  •                 Як правильно їх тримати?
    (педагог перевіряє правильність тримання дітьми олівців)

й намалюйте такі лінії в повітрі (малюки виконують завдання).
Педгог:
– А зараз пригадайте, як правильно слід сидіти та розташувати зошит перед собою.

  •                 Під час «будівлі будинків» слід використовувати кольорові олівці.

Які саме?
Вірно, жовтий, зелений, червоний
(діти малюють будинки, педагог допомагає виконати завдання, а також стежить за тим, щоб діти правильно тримали олівці, рівно сиділи).
Педгог:

Які геометричні фігури нам треба накреслити, щоб «збудувати» будиночок для собаки?

– дах – трикутник;
– коло – віконечко;
– стіни – квадрат.

(При виконанні завдання педагог стежить за правильним використанням різних видів ліній: прямі, похилі, дугоподібні, ламані лінії).

  • Штрихуємо горизонтальними короткими лініями; вертикальними короткими лініями.

 

Підсумок заняття:

Розгляд робіт, виконаних гуртківцями, їх аналіз.

docx
Додано
6 червня 2020
Переглядів
3115
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку