Розробка заняття з позакласного читання на тему: "Казка «Колобок». Інсценівка до казки".

Про матеріал
ТЕМА. Казка «Колобок». Інсценівка до казки. МЕТА: узагальнити знання учнів про зміст казки шляхом інсценізації, формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки; удосконалювати навички виразного читання, працювати над корекцією вимови та збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення, пам'ять, активність, увагу; виховувати слухняність та любов до книги. ОБЛАДНАННЯ: сюжетні та предметні малюнки, картки із завданнями, тестові завдання, геометричні фігури, дидактичний набір «Домашній театр», мікрофон.
Перегляд файлу

Заняття з позакласного читання

ТЕМА.  Казка «Колобок». Інсценівка до казки.

МЕТА: узагальнити знання учнів про зміст казки шляхом інсценізації, формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки; удосконалювати навички виразного читання, працювати над корекцією вимови та збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення, пам'ять, активність, увагу;  виховувати слухняність та  любов до книги.

ОБЛАДНАННЯ: сюжетні та предметні малюнки, картки із завданнями, тестові завдання, геометричні фігури, дидактичний набір «Домашній театр», мікрофон.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

                                         Існує книг багато на землі,

Вони цікаві, мудрі та повчальні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Казки читає – дуже вони гарні.

 

Казка – це світ чарівний, незвичний.

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринь у казку. Це ж бо так цікаво.

Це справді свято, радість для душі.

 

У казці звірі свою мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку всі.

 

- Зараз у нас буде позакласне читання. Ми будемо читати, говорити, слухати, писати, малювати, рахувати, гратися.

- Що ми будемо читати?

- Ми будемо читати казку.

- Ти любиш читати казки?

- Я люблю читати казки.

 

ІІ. Основна частина.

- До нас у гості завітав хлопчик. Як його звати?

-  Незнайка.

- Він не знає казок, і сьогодні ми з вами будемо його навчати.

- Які казки ви знаєте? (Діти називають назви казок)

- Я хочу перевірити, чи знаєте ви про що ці казки.

Інтерактивна вправа «Робота в групах».

(тестові завдання за змістом казок)

      1. Хто спік  Колобка?

                        - дід;

                        - баба;

                        - внучка.

    

      2. Хто з’їв Колобка?

                         - вовк;

                         - ведмідь;

                         - лисичка.

       3. Хто посадив ріпку?

                         - дід;

                         - баба;

                         - внучка.

        4. Скільки  тварин тягли ріпку?

                         - шість;

                         - три;

                         - чотири.

         5. Скільки звірів було в рукавичці?

                         - п’ять;

                         - сім;

                         - вісім.

         6. Хто знайшов колосок?

                         - зайчик;

                         - мишенята;

                         - півник.

            - Відгадайте загадку і пригадайте, яку казку ми читали?

    Загадка:   Хто кругленький і смачненький,

                       Із віконця скік та скік.

                       Втік від баби та від діда

                       До лисички на язик? (Колобок)

 - Ми читали казку «Колобок»

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

- Назвіть героїв казки.

 (Діти називають героїв казки)

- Подивіться  на Колобка і подумайте, на що він схожий?  

(на м’яч, на апельсин, на сонце, на голову, на кавун, на яблуко) 

 

Наскільки ви запам’ятали казку, покаже тест. Червона цеглинка – неправильне твердження, зелена – правильне.

                               Тест

  1. Дід попросив бабу спекти хліба (ч).
  2. Першим колобок зустрів вовка (ч).
  3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (з).
  4. Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ч).
  5. Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (з).

 

 

ІІІ. Інсценівка казки «Колобок».

     1.  Робота в парах  «Склади послідовність сюжету».

     Вихователь роздає сюжетні малюнки, дітям потрібно скласти їх у правильній  послідовності.

- Молодці! Усі ви добре знаєте казку про Колобка. А от Незнайка не знає цієї казки. Ми зараз покажемо йому малюнки, щоб він запам’ятовував і знав зміст казки, як і ви.

У Незнайка є картки, але він не знає кого першого, а кого другого зустрів Колобок. Допоможете йому?

       

 2.  Індивідуальне завдання «Пронумеруй».

 Діти встановлюють правильну послідовність розвитку сюжету казки,    виставляючи відповідні цифри.

- Що робив Колобок, коли зустрічав звірів?

- Співав.

 3.  Читання пісеньки Колобка.

                      Я по засіку метений,

                      Я із борошна спечений,—

                      Я від баби втік,

                      Я від діда втік,

                      Я від зайця втік,

                      Я від вовка втік,

                      Від ведмедя втік,

                      То й від тебе втечу!      

  

    4. Вибіркове читання.

А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання:

  • З чого баба спекла Колобка?
  • Для чого баба поклала Колобок на вікні?
  • Що попросила лисиця у Колобка?

 5.  Інсценівка.

- Хто хоче бути … ? (розподіляємо ролі)

     

   6.  Робота в парах «Аплікація з геометричних фігур».

   (роздаю дітям геометричні  фігури, потрібно з них скласти казкового героя)

 

ІІІ. Підсумок.

- Що ми робили?  - Ми читали, гралися, говорили.  

- Яка лисичка?   - Лисичка хитра.

- Казка цікава?   - Цікава.

Гра «Так чи ні».

- Казка вчить нас бути слухняними?    (Так)

- Ми повинні бути такими, як Колобок?    (Ні)

- Потрібно починати розмову з незнайомими?  (Ні)

- Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш?  (Так)

 - Сьогодні ви старанно працювали. Незнайка дякує  за науку і хоче ще прийти до нас у гості.

doc
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Інкл
Додано
28 листопада 2020
Переглядів
797
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку