Розробка заняття "Залізна дорога"

Про матеріал
Матеріал дасть змогу уточнити і розширити знання дітей про залізничний транспорт, ознайомити дітей з професіями залізної дороги.
Перегляд файлу

 

Заняття

для дітей старшого дошкільного віку

 

Тема програми:

професійна орієнтація

Тема заняття:

 «Залізна дорога»

 

Вид заняття:

групове

Мета заняття:

навчальна: уточнити і розширити знання дітей про залізничний транспорт, ознайомити з професіями залізної дороги;

розвиваюча:  розвивати ігровий задум;

виховна: виховувати шанобливе ставлення до людей робітничих професій, любов до праці.

 

Словникова робота:

машиніст, провідник, монтери  колій.

 

 

Попередня робота:

бесіди, читання художніх творів, вивчення віршів, розгляд  ілюстративного матеріалу, дидактичні ігри.

 

Обладнання:

магнітофон, фонограма запису руху потяга, модулі, стільці, загадки, паперові квитки на кожну дитину, ілюстрації із зображенням машиніста, поїзда, іграшки

 

 

Хід заняття

 

 

  1.  Організаційна частина

 

 

В груповій кімнаті вихователь попередньо будує залізничний транспорт з модулів та стільців. Запитує дітей про те, чи знають вони назву цього транспорту. Загадує їм загадку

 

 

  1. Основна частина

 

Вихователь:

За димком, за свистком брати бігають гуськом.

І стукочуть, і пихкочуть, запізнитися не хочуть. (поїзд)

 

Вихователь:

Звичайно поїзд! Діти, а чи хотіли б ви проїхати на потязі? На вокзалі, в касі я вже придбала квитки. А хто поведе наш поїзд, дізнаєтеся відгадавши загадку.

 

Їдуть, їдуть поїзда –

семафор, гудок і свист, всіх везе нас ….. (машиніст)

 

Вихователь:

Машиніст – одна з головних професій на залізничній дорозі. Саме слово машиніст означає «машинний майстер». Багато повинен знати і вміти машиніст. Він керує локомотивом, слідкує за дорогою.

 

 

Вихователь за допомогою лічилки обирає дитину на роль машиніста, пропонує їй  пройти до «кабіни машиніста»

 

Вихователь:

Діти, а скажіть будь ласка, хто зустрічає нас біля входу до вагону? (припущення  дітей). А зустрічає нас людина, яку називають провідник. Провідник – це хазяїн пасажирського вагону. Він зустрічає нас перед посадкою на поїзд, перевіряє квитки. Від того, як провідник виконає свої обов’язки, залежить наш настрій в дорозі.

 

 

Вихователь за допомогою лічилки обирає дитину на роль провідника, пропонує їй  пройти до «вагона»

 

Вихователь:

Я віддаю наші квитки провіднику на перевірку, а ви, малята, заходьте до вагону, зручно сідайте. Ну що, всі готові? Тоді вирушаємо в нашу подорож!

 

Діти:

Загудів паровіз і вагончики повіз,

Ми у них всі посідали,

В цікаву подорож помчали.

 

 

Звучить фонограма руху поїзда

 

Вихователь:

А чи знаєте ви, діти, куди ми з вами їдемо? А їдемо ми  до чарівної країни Дитинства!

 

Дитина-провідник:

Станція «Країна іграшок», стоїмо десять хвилин! Виходьте, і не забувайте будь ласка своїх речей.

 

 

Діти виходять із вагона, вихователь звертає їхню увагу на стелаж з іграшками, які зарання незвично розставлені та одягнені.

 

Вихователь:

Погляньте діти, скільки тут багато іграшок!

 

 

Діти роздивляються їх. Вихователь проводить дидактичну гру «Впізнай за описом»

 

Дитина-провідник:

Увага пасажири, поїзд відправляється, прошу зайняти свої місця.

 

 

Діти сідають до «вагона» продовжують свою подорож далі.

Звучить фонограма руху поїзда

 

Діти:

Загудів паровіз і вагончики повіз,

Ми у них всі посідали,

В цікаву подорож помчали.

 

Дитина-провідник:

Наступна зупинка «Солодка країна»

 

 

Діти виходять, вихователь пропонує їм купити солодкої води та попити її із стаканчика, зробленого із кулачка дитини. Провідник знову запрошує дітей сісти до вагону. Вихователь звертає увагу дітей на картину, яку тримає в руках

 

Вихователь:

Подивіться малята, на сусідній колії щось роблять люди. Як ви думаєте, що? (відповіді дітей)

 

Вихователь:

Ці люди – монтери колій. Це одна із масових професій на залізній дорозі. Ми бачимо їх із вікон вагонів, проїжджаючи станції і роз’їзди, на мостах та в тунелях. Вони ремонтують залізничні колії, укладають

рельсо- шпальну решітку.

 

Вихователь:

Ну а наша подорож добігає кінця, і нам час повертатися до групи.

 

 

Звучить фонограма руху поїзда

 

 

  1. Підведення підсумків

 

Діти:

Їде швидко поїзд наш мимо семафора.

Пасажирам дуже добре – будуть скоро вдома!

 

 

По приходу потяга вихователь ставить дітям ряд запитань: чи сподобалась їм подорож, на яких станціях вони побували, з якими професіями ознайомилися

 

docx
Додано
12 березня
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку