Розв'язання задач Гроші фінансова грамотність витрати моєї сім'ї

Про матеріал
Урок з фінансової грамотності вчимося визначати різницю між потребами, приймати рішення цінувати справжню вартість речей.
Перегляд файлу

                                                   Урок математики

                                                          НУШ

                                                        2 Клас

Тема: Розвязання  задач. Гроші. Фінансова грамотність учнів.

Доходи моєї сімї

Мета: удосконалювати навички розвязування простих задач, Розвивати творче мислення, спостережливість, виховувати позитивне ставлення до предмету, впроваджувати практику прийняття рішення , вчимося визначати різницю між потребами та бажанням розглянути справжню вартість речей.

Обладнання: картки-купюри національної валюти номіналом 5,10,20,50,100,200, 500 гривень, таблиця- схема розв’язання задач, гра (монополія), плакат , (карта серця ), зошит-посібник з фінансової грамотності для другого класу.

Хід уроку:

Організаціоний момент

  1. Емоційне налаштування
  2. Настрій позитивний
  3. Обстановка робоча
  4. Навантаження помірне
  5. Очікувані результати високі

Діти, я сьогодні прийшла до вас на урок з гарним настроєм.

Підніміть руку ті у кого такий же, а у кого поганий, а у кого байдужий.

Я думаю, що до кінця уроку у вас настрій покращіться.

Адже урок математики не може залишити не кого байдужим.

Сіли діти всі рівненько, усміхнулися гарненько настрій на урок взяли працювати почали

А чітко взнати тему нашого уроку допоможе загадка

Це те на що можна обміняти потрібну річ ?

   (Гроші)

Сьогодні я пропаную вам провести не звичайний урок –урок фінансової грамотності.

Де ми дізнаємося:

-Що таке гроші?

-Для чого їх використовують?

-Якими бувають гроші ?

-Чи все можна купити за гроші ?

-Витрати моєї сімї

Мозковий штурм

60+12=72 (Г)                                 36+14=50(Ш)

80-10=70(Р)                                    72+13=85(І)

95-11=84(О)

Ключ-шифр: І-85,Г-72,Ш-50,Р-70,О-84.

Гроші- це те, на що можна обміняти  потрібну тобі річ.

Перші гроші зявилися дуже давно.

Але завжди мали різний вигляд і форму.

Але у кожного народу були свої цінні речі що використовували замість грошей.

Такі речі були потрібні всім.

У Китаї в давнину Роль грошей виконували дрібні знаряддя и чай.

В Ефіопії за гроші правила сіль.

В Океанії – морські мушлі.

В Ісландії-сушена риба.

В Голандії-цибулини  тюльпанів.

За кілька цибулин можна було купити цілий будинок.

Такі гроші називали товарними, бо роль грошей виконував товар.

Щоб уміти розпоряджатися  грошима я вам пропаную взяти позику у банку і скласти в бюджет вашої сімі.

Слова для довідки:

Банк установа, яка здійснює операції з грошима.

Банкомат це грошова машина, яка оснащена чутливою охороною.

Вона здійснює операції за допомогою  платіжних карток.

Сучасний спосіб керувати своїми грошима-інтернет-банк банківські операції можна здійснювати не виходячи з дому.

Центральним банком нашої Країни-є Національний банк України (НБУ),

Який наглядає за діяльністю всіх українських банків.

У банках працюють фахівці різних професій:  програміст, бухгалтер, касир,

Керуючий банком, інкасатор, охоронець.

Фізкультхвилинка

Робота в групах учні придумали назви своїх груп-Копієчка, Гривня,

Та визначилися з вибором банків-Приват-банк та райфайзен-банк

Керівники отримали від визначених банків певну суму грошей на витрати своїх груп.

Отримані гроші учасники груп повинні були розподілити на тиждень.

Витрати своїх груп спрямувати на продукти харчування, транспорт, комунальні платежі, одяг, звязок, на розваги та відпочинок.

Грошові витрати- це всі витрати, які зроблено за певний проміжок часу

Неминучі витрати(обов’язкові )   необов’язкові , непередбачувані видатки (втрати роботи, хвороба поламка побутової  техніки )

Групи подали звіт про витрачену суму грошей для своєї род                Основні види грошей-готівкові (банкноти),безготівкові (картки)

В ході уроку діти навчилися витрачати гроші складати бюджет своєї сім’ї дізналися звідки беруться гроші, якими бувають гроші, коли з’явилися перші гроші, найголовніше завдання-дізналися що не можна купити за гроші, звідки з’явлаються гроші в сім’ї, які бувають доходи.

Проблемне завдання: уявіть, батьки видали вам на тиждень одну тисячу грн на що ви їх витратили?

Підсумок уроку я навчився на уроці визначати різницю між потребами та бажаннями дізнався про справжню вартість речей навчився приймати рішення для мене стало відкриттям які речі роблять людей щасливими

-Що сподобалося найбільше ?

-Хто працював найактивніше ?

-Хто був пасивним?

Оцініть свою роботу на уроці

Які висновки ви зробили обговорення в групах відповідей на запитання:

Де потрібно зберігати гроші, щоб їх не втратити, поміркуй які ти можеш виготовити власними руками і заощадити гроші для своєї родини

Дякую, кажу я вам в кінці-діти просто молодці

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
29 січня 2020
Переглядів
2159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку