Розв’язування квадратних рівнянь

Про матеріал
Тема: Розв’язування квадратних рівнянь Мета: Закріпити навики учнів при розв’язуванні квадратних рівнянь за формулами коренів квадратного рівняння. Ліквідовувати прогалини в знаннях учнів при виконані обчислень. Розвивати в учнів вміння застосовувати свої знання в новій ситуації. Виховувати самостійність при розв’язуванні рівнянь.
Перегляд файлу

Урок з алгебри в 8 класі

Тема: Розв’язування квадратних рівнянь

Мета: Закріпити навики учнів при розв’язуванні квадратних рівнянь за формулами

            коренів квадратного рівняння.  

            Ліквідовувати прогалини в знаннях учнів при виконані обчислень.

            Розвивати в учнів вміння застосовувати свої знання в новій ситуації.

            Виховувати самостійність при розв’язуванні рівнянь.

    Організаційний момент

    Перевірка домашнього завдання

Консультування учнів щодо питань, які в них виникли при виконані вправ домашньої роботи.

    Актуалізація навчально матеріалу

  1. Записати по пам’яті загальний вигляд квадратного рівняння
  2. Записати формулу обчислення дискримінанта
  3. Записати формулу коренів квадратного рівняння
  4. Відкрити форзатку підручника і перевірити правильність написання даних формул
  5. Скільки коренів має квадратне рівняння, якщо його дискримінант дорівнює:

                                     а) 4;                     б) ;0                  в) -9;                г) 17

    Застосування набутих знань та вмінь

Самостійна робота

      Початковий рівень  №810 (підручник)

                  (Учням потрібно обчислити дискримінант квадратного рівняння і визначити

                   кількість коренів)

            Середній рівень №119 (збірник)

                  (Учні розв’язують квадратні рівняння за формулами коренів)

            Достатній рівень №120 (збірник)

                  (Учні спрощують дані рівняння: розкривають дужки, переносять доданки в

                   одну частину рівняння,                  

                  зводять їх до квадратних, потім розв’язують квадратні рівняння.)

            Високий рівень №131 (збірник)

                  (Учні розв’язують квадратні рівняння, що містять модулі)

   Підсумок

    Сьогодні на уроці мені було:   легко, бо …

                                                             важко, бо …

                                                             я ще раз переконався, що …

    Домашнє завдання:  повт. §20, 21

                                               “6” № 815

                                               “9” № 817; 821

                                               “12” № 827; 825

    Література 1) О. С. Істер «Алгебра 8»

                              К. , «Гемеза», 2016

                         2) А. Г. Мерзляк та інші. «Збірник задач і контрольних робіт» (Алгебра 8)

                             Х. «Гімназія», 2010

docx
Додав(-ла)
Шульга Наталія
Додано
19 жовтня 2023
Переглядів
129
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку