Розв’язування прикладів і задач. Порівняння виразу і числа.

Про матеріал
Урок-сюрприз. Мета: формувати в учнів уміння додавати й віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне числа; розв’язувати задачі і приклади вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.
Перегляд файлу

Тема. Розв’язування    прикладів і задач. Порівняння виразу і числа.

Мета: формувати в учнів уміння додавати й віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне числа; розв’язувати задачі і приклади вивчених видів;

 розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення;

  виховувати акуратність, працьовитість.

Тип уроку: урок-сюрприз.

Хід уроку

I.Організаційний момент

   Доброго ранку. 

Горішок знань міцний – це знає кожен.

Та нам – не відступать!

Його вам розколоти допоможе!

Бажання ваше – все на світі знать!

   У зимову пору…Так цікаво дивитися на чудернацький танок ніжних сніжинок і ловити їх у свої долоньки. Ці сніжинки допоможуть нам сьогодні дізнатися, як ми вміємо уважно працювати, старанно писати  і бути справжніми математиками.

Пісня « Сюрприз»

   Діти, це остання сніжинка цієї зими.

Сніжинка. Я маленька чудова сніжинка. Я спускаюся на землю разом зі своїми сестричками у чарівному зимовому таночку. Я дуже хотіла потрапити до вас на урок і послухати ваші відповіді на математичні питання. Повчитися старанності, уважності, вихованості.

Я прилетіла до вас, мої любі, із сюрпризом! Але вам треба виконати багато завдань. Бажаю успіхів.

      Ви полюбляєте сюрпризи? Отже налаштувалися на роботу і працюємо швидко.

2.Повторення вивченого матеріалу

      Сьогодні ми разом з нашою гостею продовжуємо розв’язувати приклади, задачі. Будемо порівнювати вирази та числа.

Час прийшов завдання розв’язати,

А за ним і наступні пізнати.

Ось сніжинку піднімаю –

Вам завдання прочитаю

Пісня з мультфільму «Смішарики» (фон )

2.1. Каліграфічна хвилинка

(На сніжинці завдання  )

     Принесла нам це завдання героїня з мультфільму «Смішарики» .

Ви здогадалися хто? Так це Нюша.

Зошит швидко розкривайте,

Ручку правильно тримайте,

За осанкою всі стежте,

З чистотою всі дружіть, на «відмінно» напишіть.

Пропишемо число 13. А чому саме це число? З чого складається це число? ( один десяток і три одиниці)

2.2.Робота з математичним віялом

       Це завдання приніс (Крош). Зараз візьміть математичне віяло. Будьте уважні і показуємо тільки відповіді.

-Збільшити числа на 1: 11,16.

-Зменшити на 1 числа: 13, 17.

3.Закріплення вивченого матеріалу. Робота за підручником(ст.98)

3.1. Математичний диктант

       Хто приніс нам наступне завдання? Правильно (Їжачок). Але ми повинні бути старанними та уважними. Готові? Увага на монітор.

-Знайдіть різницю чисел: 8 і 2; 10 і 7.

- Знайдіть суму чисел: 8 і 2; 4 і 5.

3.2. Розв’язування прикладів

Уривок пісні з мультфільму «Вінскі»

   Тепер до нас завітала гостя (Блу), з мультфільму..(Вінскі). Вона хоче, щоб ми попрацювали.

 Завдання 2 (робота з прикладів)

-Обчисліть значення виразів.

10-5=                 5+4= 10-8=

9-8= 1+9=    3+7=

- Підкресліть зменшувані.

Фізкультхвилинка

3.3.Робота над задачею. Різницеве порівняння чисел

Уривок пісні з мультфільму «Вінскі»

 Не змогла Блу прийти без подруги. Як її звати? Саме Стелла принесла нам  задачу.

Завдання 3 (робота з підручником)

3.4.Цікаві задачі

 (Музика з  мультфільму «Маша і Ведмідь»)

     Дуже спритна дівчинка принесла  сніжинку з цікавими задачами. Здогалися? (Маша)

*Каже мати-квочка:

В мене два синочки

Та чотири дочки –

Скільки діток в квочки? (6)

*На травиці біля хати

Метушаться цуценята,

Двоє біліх, наче сніг,

Троє чорних – скільки всіх? (5)

Фізкультхвилинка для очей «Сніжинка»

3.5. Порівняння виразу і числа(робота в парах)

(Музика з  мультфільму «Маша і Ведмідь»)

       Хто загубив Машу і прийшов за нею? Як ви гадаєте?(Ведмідь) Але також з завданням.

(Вираз на бочонку)

          0+9    10                12-1      10 12-10      3      19-1   10

3.6.Робота з ребусами

(Музика з  мультфільму «Лунтик»)

    Перевірить як ми розв’язуємо ребуси –  (Лунтик).

Р1а,   ті100.

3.7.Математичні загадки

(Музика з  мультфільму «Лунтик»)

         Математичні загадки підготував друг Лунтика – (Кузя)

*Одна нога і шапка, а голови нема. Що це таке?

*12 братів, один за одним ходять. Один одного не обходять.

4. Рефлексія

Інтерактивний метод «Мікрофон»

- Чого навчилися на уроці?

- Що сподобалося найбільше?

- Яке завдання було заважким для вас?

 

-Хто почувався на уроці впевнено, покажіть найбільшу сніжинку

-Хто почувався не зовсім впевнено, помилявся, але помилки свої зрозумів та виправив, покажіть середню.

-Хто відчував складності при виконанні завдань, покажіть найменшу.

-Я дуже задоволена, що в нашому класі найбільше великих сніжинок.

Отже, ми гарно попрацювали.

-А тобі, Сніжинко, сподобалось у нас на уроці?

Сніжинка: Так. Ви мене навчили багато чого нового. В наступному році, я всю зиму буду вчитися, адже без цього не можна нічого досягти. А ця зима вже підходить кінця, а на заміну прийде тепла та ніжна весна. І як я обіцяла для вас ще один сюрприз, який нагадає вам цю пору року.

     Зачекай. Яке слово в нас вийшло? Отже ми «Розумники». Тоді, справді, ви заслужили на подарунки.

(Пісня сюрприз)

Сніжинка. (роздає подарунки)

До побачення, дітки. Дякую за все.

     Дітки, встали. Ви сьогодні гарненько попрацювали. На  цьому урок закінчено.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 березня 2020
Переглядів
1873
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку