Клас : 1 – А
Предмет: Математика
Тема: Просторові фігури :куб,куля, циліндр. Повторення табличних випадків додавання і віднімання у межах 20.
Мета :Ознайомити учнів із просторовими фігурами : куб, куля , циліндр . Закріплювати вміння додавати та віднімати числа у межах 10 . Вдосконалювати вміння лічити до 20. Розвивати логічне мислення , увагу , спостережливість. Виховувати культуру запису.
Обладнання : куб , зошити , підручник , картки ,таблиця , м’яч , циліндр , куля.
Хід уроку
І Організаційний момент
1 Створення психологічного настрою
2 Перевірка готовності до уроку
А зараз ми перевіримо чи всі необхідні предмети до уроку лежать на ваших партах.
ІІ Контроль ,корекція і закріплення знань учнів
1 Робота на індивідуальних картках
(4 чоловіка)
2 Робота біля дошки
А ) Записати числа в розрядну таблицю
19, 15, 17, 20. 14, 12,10,18.
3. Гра «Математичний м’яч »
- Називайте наступне число
11 , 16, 13 ,18. ( 12,17,14,19)
14, 10, 9, 20. (13,9,8,19)
4. Хвилинка каліграфі
- Що за число написано у вас в зошитах ?(6 )
- З якої цифри вона складається ? (6)
- Прописуємо
Отже, ми з вами повторили та закріпили додавання та віднімання у межах 10 та порівнювали числа у межах 20.
ІІІ Вивчення нового матеріалу
1 Підготовча робота
Робота з плакатом об’ємних та плоскових предмпетів: об’ємні фігури – м’яч ,куб, циліндр ,підручник ,куля надута; плокі фігури – папір , кулька ,серветка ,конверт.
2 Повідомлення теми й мети уроку
3 Знайомство з просторовими фігурами: куб, куля , циліндр.
А) Вступне слово
- Геометричні фігури можна поділити на плоскі та просторові.
- Тому , ми і будемо працювати над просторовими фігурами: куб,куля, циліндр.
Б) Створення проблемної ситуації
- Надування надутої кульки.
- Яка вона зараз ?( плоска )
- Як її зробити об’ємною ? (надути )
4 Фізкультхвилинка
5 Робота в підручнику
ІV Розвиток математичних знань
1 Робота за підручником
Діти , відкрийте підручники ( ст. 93)у
А) виконання № 2 ( усно )
Б) виконання № 3 у звичайних зошитах
- Було – 3л
- Долили – 3л
- Стало ?
Молодці!
2 Робота у зошитах з друкованою основою ( ст. 20 )
А ) виконання № 1
- З’єднай стрілками за зразком .Молодці!
Б) Фізкультхвилинка
В ) виконання № 4
Молодці!
Г) виконання № 5
( додатково якщо залишиться час виконати № 3 ,6 в друкованих зошитах )
V Підсумок уроку