Розв’язування вправ та задач з теми “Звичайні дроби”

Про матеріал
Узагальнити та систематизувати учнів з теми “Дії із звичайними дробами”, вдосконалювати вміння учнів виконувати дії із звичайними дробами, навички усної лічби. Розвивати логічне мислення, сприяння активізації розумової та пізнавальної діяльності учнів. Виховувати ерудованість, товариськість, інтерес до математики.
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування вправ та задач з теми “Звичайні дроби”

Мета: Узагальнити та систематизувати учнів з теми “Дії із звичайними дробами”, вдосконалювати вміння учнів виконувати дії із звичайними дробами, навички усної лічби. Розвивати логічне мислення, сприяння активізації розумової та пізнавальної діяльності учнів. Виховувати ерудованість, товариськість, інтерес до математики.

Хід уроку

  1. Вступне слово вчителя

За вікном – холодно, а в класі тепло і затишно. Тож бажаю нам успішної роботи та гарного настрою.

Кожен з вас має на парті “аркуш паперу”. Позначте який настрій у вас зараз.

Сподіваюсь, що в кінці уроку ви будете мати такий же гарний натрій, як і зараз.

Діти! Ви любите математику? Тож в майбутньому будете деякою мірою користуватися знанням з цієї науки. Чи правда, що математики сухі, нудні і нецікаві люди? Звичайно, це неправда. А щоб в цьому переконатися вирушаємо у подорож.

Ширше двері відчиняйте

Розуму і кмітливості,

Всі старанності докладайте

Й максимум кмітливості!

Ми продовжимо вдосконалювати навички виконання дій із звичайними дробами, що дуже важливо для подальшого вивчення математики. Давайте налаштуємося на напружену розумову працю. Повторюйте за мною.

“Я спокійний. Я намагатимусь все запам’ятати і зрозуміти. Коли буде потрібно, я це обов’язково пригадаю!” Тож уявіть себе не учнями 6 класу, а пасажирами математичного корабля, вирушає в подорож в океан під назвою “Звичайні дроби”.

Математика – це не лише числа, це мова плюс міркування. То чи зумієте ви міркувати мовою дробів? Дізнаємось.

Як ви знаєте для будь-якої подорожі необхідно придбати квитки – і кожному – свій.

 

 

  1. Гра “Ланцюжок”

1 -                                    1 +

1 -                :                   1 6

Ми отримали число, яке є числом сьогоднішнього дня.

  1. Повідомлення теми, мети уроку

Отже, вирушаємо в подорож. Ви всі зайняли місця в каютах математичного корабля. І доки наш корабель набиратиме швидкості, кожен з вас у своїх записниках для спостережень, тобто в зошитах, зробіть запис: “16 мит. кл.р.”. Ми побуваємо сьогодні на островах незвичайної країни – звичайні дроби, де зустрінемось із казковими героями: Незнайком, Вінні-Пухом, Тортилью.

  1. Перша зупинка нашого корабля – “Кмітливість” (робота в групах)

Діти! Будьте уважними. Щоб продовжити роботу, потрібно прочитати вислів, який буде девізом уроку. Але він закодований. Треба виконати дії, результати дії записати, починаючи від найбільшого числа до найменшого. Після цього слід використати код для розшифрування (працюють в групах).

9)                   2)              7) :

6)               4) 14                10)

8) ()3                            3) 4:                   5)

Код для розшифрування

10) 0 – “ук”                              6) 2 - “ца”

        1) 20 - “ма”                            7) 1 - “ри”

         8) - “ця”                               4) 4 - “ти”

         5) - “ка”                             2) 5 - “те”

         9) - “на ”                             3) 5 - “ма”

Вислів  “Математика – цариця наук”

Це і буде девізом нашого уроку. Належить він видатному німецькому математику Карлу Гаусе.

  1. Наступна зупинка “Пошукова”

Учні нашого класу готувалися до виходу на землю і підготували історичні довідки про виникнення дробів.

  1. Вправа “Дроби - товстуни” (на дошці зображено дроби)

А подивіться-но сюди. Ось два дроби, а на очах у них сльози. Як важко бути незграбним, а найстрашніше те, що з них всі кепкують. Можливо, їм потрібно займатися фізкультурою або дотримуватися дієти? Нічого не допомагає! А чи зможете ви допомогти дробам схуднути.

=              =  

  1. Діти! Увага! До нас дійшла радіограма

Один учень розв’язує коментовано задачу на дошці, а решта учнів – в зошитах

20 = 12 (км/год)

  1. Увага! Ми прямуємо до зупинки “Уважність”

(На дошці записано приклади з помилками в розв’язанні)

Незнайко виконав всі записані на дошці завдання. Публіка сміялась: всім було зрозуміло, що він неправильно виконав дії. Але один раз виявилось не смішно, бо він розв’язав випадково один з прикладів правильно. Який це приклад?

  1.    = = =
  2.   
  3.   

Як називаються числа добуток яких правильно знайшов Незнайко (взаємно обернені числа)

  1. Діти, що ж за подорож без відпочинку. Фізкультпауза

– правильний дріб           руки до гори         

– неправильний дріб      руки вперед

– скорочений                    руки догори

– нескорочений               руки вверх

  1.  Зупинка “Самостійність”

На дошці таблиця. У таблиці зашифроване прізвище вченого, який намагався дати означення звичайного дробу.

відповідь

2

1

 

л

і

л

е

н

е

 

б

і

л

ь

т

е

 

ю

п

і

т

е

р

 

д

е

к

а

р

т

 

с

о

ф

і

з

м

 

о

н

н

о

в

а

 

  1.     х + = 1
  2.     х - =
  3.     х = 1
  4.     : х = 1
  5.     х : = 1
  6.     – х =

 

На перетині номеру і рівняння і відповіді знайдемо букви, з яких складемо прізвище видатного математика та фізика, з яким ви ще неодноразово будете зустрічатись на уроках фізики у наступних класах.

 

  1.  Зупинка “У світі цікавого” (про гармонію в музиці)
  2.  Зупинка “Логічна”                                 +                       +
  1.                         2)                        3)                     

?                            ?                       100                   160

                                                                 60                      ?

 

  1.  Ми прибули на зупинку “Творчі ідеї”

Колись в Америці було обіцяно велику премію тому, хто напише книжку під назвою “Як людина жила без математики”. Бажаючих отримати премію знайшлося чимало, але написати таку книжку ніхто не зміг, дуже важко уявити життя людини без математичних знань. Математика цікава тоді, коли дає поживу нашій винахідливості, уяві, здатності до міркувань. Таку книжку написати не зміг ніхто.

Для чого людям потрібні дроби?

Давайте послухаємо.

Ну ось всі завдання рейсу виконано. Давайте звернемось до бортового журналу.

Відкрили підручники, подивились д/з §13-14, №501, 476(а), 518*

Візьміть свої путівники (щоденники) і запишіть…

Один великий російський письменник вважав, що людина схожа з дробами, знаменник якого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник те, що про неї думають інші. Чим більший знаменник, тим менший дріб.

Тож нехай вам чисельник буде завжди більший від знаменника.

Підсумок уроку (виставити оцінки, підрахувати бали, які вони ставили на полях).

Ви гарно впорались із завданням рейсу. Чарльз Дарвін говорив: “У людей. Які засвоїли великі принципи математики, одним органом чуття більше”.

А покажіть-но з яким настроєм ви повертаєтесь з подорожі?

  •          Під час подорожі мені сподобалось…

Я зміг…

Я зрозумів…

Я розчарувався…

Чи сподобалась вам наша подорож?

 

 

 

docx
Додано
16 лютого
Переглядів
74
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку