Розв'язування задач на прискорення. Рівноприскорений прямолінійний рух.

Про матеріал
Розробка уроку для 10-х класів, чи 1-х курсів професійних ліцеїв на тему: розв'язування задач прискорення. Рівноприскорений прямолінійний рух.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Розробка уроку на тему: Розв’язування задач. Прискорення. Рівноприскорений прямолінійний рух.

 

Підготувала викладач фізики та астрономії: О.Є.Коноплін

 

 

 

 

Берегове – 2020

Тема уроку: Розв’язування задач на прискорення. Рівноприскорений прямолінійний рух.

Мета уроку:

Освітня: навчити учнів розв’язувати задачі на прискорення, рівноприскорений рух;

Розвиваюча: розвивати логічне та алгоритмічне мислення учнів, предметну компетенцію ;

Виховна: виховувати культуру оформлення розрахункових задач.

Тип уроку: Формування знань, умінь, навичок.

Міжпредметні зв’язки: математика.

Обладнання: підручник,  крейда, ганчірка.

 

План

 

  1. Перевірка присутності учнів на уроці.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Вчимося розв’язувати задачі.
  4. Домашнє завдання.

 

Хід уроку

  1. Перевірка присутності учнів на уроці.

 

  1. Актуалізація опорних знань .

Опитування «Прискорення. Рівноприскорений рух».

 

  1. Вчимося розв’язувати задачі

   Задача 1. Визначте час і координату зустрічі мотоциклістки і пішохода . C:\Users\лена\Desktop\рисунок к1.jpg

Дано:                              Розв’язання:

Хом= -200 м   Хм(t) = Х0м + υ t  + ; Хп(t) = Хоп + υопt;

υом = 22 м/с  Хм(t) = - 200 + 22t + = -200 + 22t +

ам = 2 м/с2  Хп(t) = 100 + 2t

 Хоп = 100 м При зустрічі:  Хм (t)= Хп(t) = -200 + 22t + = 100м + 2t

 υоп = 2 м/с  + 20 t  - 300 = 0 Квадратне рівняння відносно часу зустрічі

 D = - 4×1 × (-300) =400 + 1200=1600;

  t - ? Х -?  t = = =

                            Другий корінь не задовольняє умови задачі, оскільки він < 0;

   Х = 100 + 2 ×10 = 120 м – місце зустрічі.

 

Відповідь: t= 10 с; Х = 120 м. 

 

Задача 2. Літак у момент відривання від Землі має швидкість 240км/год і пробігає по бетонній доріжці відстань 790м. Скільки часу триває розбіг, і з яким прискоренням рухався при цьому літак?

Розв’язання:

image100

початкова швидкість - image101 , тоді image102 , звідки

image103

Для рівноприскореного руху image104 , image105 , image106

image107

Відповідь: image108 .

Задача 3. Переміщення тіла при рівноприскореному русі за перші два рівні послідовні інтервали часу по 2с кожен відповідно дорівнюють 12м і 32м. Знайти початкову швидкість і прискорення тіла.

image117 Розв’язання: image118

Кінцева швидкість, набута на проміжку image119 за час image120 , буде початковою на проміжку S2: image121

Врахувавши image122 , отримаємо:

image123 (1)

image124 (2)

image125 (3)

Підставивши (3) в (2) , отримаємо:

image126 .

Звідки: image127 (4)

Тепер підставимо (4) в (1):

image128

image129 , тоді image130

image131

Відповідь: image132 .

 

 

 

 

 

 

 

  1. Домашнє завдання.

Повторити: §6.

Задача 1. Якої швидкості набуває ракета рухаючись зі стану спокою з прискоренням 60 м/с2 , на шляху 750 м?

Задача 2. Рухи двох автомобілів описуються рівняннями: х = 5t + 2t2  і

 х = 80 – 7t. Визначте координату і місце зустрічі тіл.

docx
Пов’язані теми
Фізика, 10 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика (академічний рівень) 10 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я.)
До уроку
Розділ 1. Кінематика
Додано
12 червня 2021
Переглядів
10064
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку