Розвиток мовлення дітей молодшого дошкільного віку з використанням артикуляційної гімнастики та вправ на психологічне розвантаження .Тема : "Дарунки Лісовика"

Про матеріал
Збагачувати активний словник дітей іменниками: назвами диких тварин(заєць, білка, ведмідь ,їжак); прикметниками (пухнастий, вухастий ,маленький, руда, колючий, клишоногий) дієсловами( стрибає, ховається, згортається ,фиркає, гарчить). Вправляти в умінні відповідати на запитання повним реченням. Розвивати артикуляційний апарат, слухову увага, пам'ять . Виховувати уважність. Обладнання та матеріали: Лялька-персонаж Лісовик, торбинка, маленькі іграшки лісових тварин (заєць, лисиця, ведмідь, їжак) ; "дарунки", муляжі "дарів" (морква для зайця, мед для ведмедя, грибочок для їжака, шишка для білочки).
Перегляд файлу

Розвиток мовлення дітей молодшого дошкільного віку з використанням артикуляційної гімнастики та вправ на психологічне розвантаження

Тема Дарунки Лісовика

МЕТА ЗАНЯТТЯ

 Збагачувати активний словник дітей іменниками: назвами диких тварин(заєць, білка, ведмідь ,їжак); прикметниками (пухнастий, вухастий ,маленький, руда, колючий, клишоногий) дієсловами( стрибає, ховається, згортається ,фиркає, гарчить).

Вправляти в умінні відповідати на запитання повним реченням.

Розвивати артикуляційний апарат, слухову увага, пам'ять .

Виховувати уважність.

 

Обладнання та матеріали:  Лялька-персонаж Лісовик, торбинка, маленькі іграшки лісових тварин (заєць, лисиця, ведмідь, їжак) ;  "дарунки", муляжі  "дарів" (морква для зайця, мед для ведмедя, грибочок для їжака, шишка для білочки).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

1. Організаційний момент :

Вихователь (В): Доброго ранку, мої маленькі друзі! Посміхніться один одному, подаруйте гарний настрій. Сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Я, Тетяна Сергіївна та Анна Володимирівна запрошуємо вас на прогулянку до осіннього лісу.

Ходімо,друзі, в ліс гуляти,

Осінь гарну зустрічати.

Там дерева, мов живі.

Шепочуть казки лісові.

Шурхіт з-за ширми. З’являється Лісовичок.

Вих.- Що це за шурхіт?

2. Вих.-: Привіт, Лісовичку! Чому ти такий сумний?

Лісовик (голосом В): Доброго ранку, мої любі гості! Я Лісовичок, хозяїн цього лісу. Я приніс подарунки своїм друзям-звірятам, але я вже старенький і забув що кому дарувати! У моїй торбинці усе переплуталося! Допоможете мені розібратися?

Діти: Так!

Вих.- Лісовичок, зараз діти тобі розкажуть все, що вони знають про лісових звірят. А щоб наші ротики гарно розповідали, зараз з Тетяною Сергіївною зробимо вправи для нашого язичка.

3. Тет. Сергіївна.(вправи)

4. Вих. –Тепер наші ротики готові.

 Діти, яких диких тварин ви знаєте? (відповіді).

Дидактична гра "Хто це? Який він?"

В.-Хто це ?

Д.-Це заєць.

 Який заєць?

Д . -Заєць сірий. Він пухнастий, вухастий.

 Що робить заєць? Заєць бігає, стрибає і гризе моркву.

Білка

Подивіться, а це хто?

Д,- Це білка.

 Яка вона? Білка руда, маленька

 Що білка робить у лісі? Плигає з гілки на гілку, гризе горішки, шишки збирає.

Ведмідь

Хто це? Це ведмідь

Який він? . Ведмідь великий, коричневий. Він клишоногий і сильний. Як ви гадаєте, він сильний чи ні?

 Що він  робить? Ведмідь гирчить, їсть мед.

Їжак

Подивіться, Хто це згорнувся клубочком, що це за звір? Це їжак

Який їжачок? . Він маленький і колючий, сірий

Що він робить? Фиркає, згортається клубочком, бігає.

 Вих. Ну що лісовичок, сподобалась тобі розповідь наших дітей.

Лісов .Ой які ви молодці. Так гарно розповіли про моїх друзів.

5.вих–  Так. наші діти  дуже кмітливі і розумні . Дуже багато знають  про лісових звірят.  А  щоб ти краще в цьому переконався, я пропоную пограти в цікаву гру. Діти ви хочете пограти в гру.  Тоді слухайте уважно правила.  Вам потрібно послухати уважно музику, а потім сказати якого звіра вам нагадує.

Д/Гра «Вгадай за мелодією»  

Лісовик: Молодці!. Ви так добре розповіли про моїх друзів, лісових звірят! Ми так гарно пограли в цікаву гру: відгадали всіх тварин. Але я ж старенький, і трішки втомився .

Психолог – Діти, ви вже багато попрацювали, і я пропоную вам трішечки відпочити, а ти, Лісовичку доєднуйся до нас.

Гімнастика на розвантаження.

Вих. – Лісовичку, ми зовсім забули про твою торбину.

Лісовик. –  Ой, так моя торбинка. (віддає торбинку)

Вих. – Діти, давайте подивимось, що в ній.

(Достає по черзі подарунки, запитуючи дітей, кому що ми можемо подарувати)

Лісовик: Дякую вам, малята, ви справжні помічники! Я хочу вам теж подарувати маленькі гостинці. (Лісовик дарує дітям маленькі заохочувальні подарунки)

Вих. і діти прощаються з Лісовичком.

Руханка. Повертаються до дитсадка.

До побачення лісочку

Йдемо в садочок по стежочці

Там нас гра  чекає

Кожен сил набирає.

Підсумок

Вих: Діти, кому ми сьогодні допомагали? Про кого розповідали Лісовику? Вам сподобалась наша сьогоднішня прогулянка?

Вих: Молодці, діти, ви сьогодні дуже гарно попрацювали!

docx
Додав(-ла)
Долбіна Наталя
Додано
11 лютого
Переглядів
88
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку