Розвиток зв'язного мовлення. Стилі текстів

Про матеріал
Продовжувати вчити розрізняти стилі текстів; практично застосовувати свої знання; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Теорія і практичні вправи Стилі української мови

Номер слайду 2

Розмовний стиль. Де використовується. У побуті

Номер слайду 3

Художній стиль. Де використовується. У текстах художньої літератури. Вплинути на думки і почуття.

Номер слайду 4

Художній стиль. Прочитай і поміркуй. Визнач текст, який написано в художньому стилі.  Які красиві раннього літа поля в степу. Їх золотять потоки яскравого проміння. Гаряче повітря переливається мерехтливими хвилями. Наливаються соками колоски жита та пшениці. Зацвітають на схилах і підгір’ях соняшники. Річка — природний водний потік, який витікає з витоків, має власне сформоване річище. Річка живиться поверхневими й підземними водами, з атмосферних опадів свого басейну. Розрізняють річки сталі й сезонні, гірські та рівнинні. Річками називають природні водотоки, які мають довжину понад 10 км, а коротші — струмками.

Номер слайду 5

Науковий стиль. Де використовується. У науці, техніці, освітіПрочитай тексти. Встанови, у якому стилі вони написані. Укажи, у якій книзі слід розташувати ці тексти. Точно передає наукову інформацію.

Номер слайду 6

Білокора береза навесні довго здається позбавленою життя. Коли ж сонячне проміння прогріє її, береза майже вмить прокидається. Береза любить сонце. Смарагдами виблискує її листя під промінням літнього сонця і, прогріте наскрізь, само спалахує золотом у світлі осіннього дня. Дуб — це багаторічна рослина. До дубів належать переважно великі дерева до 40 метрів заввишки, рідше — низькі дерева або кущі. Стовбур у цих дерев, як правило, товстий, гілки звивисті, кремезні, утворюють широкий намет з листя, який справляє враження потужності і сили.

Номер слайду 7

Прочитай і проаналізуй. Вибери речення, які підходять для складання тексту-опису у науковому стиліПознач потрібні варіанти. Довга і тонка шия, ноги і дзьоб створюють враження особливої витонченості. Дзьоб відрізняється силою і прямотою, має довжину 20-30 см. Унікальної краси птах – журавель. Птах має зріст 140 см, розмах крил журавля становить два метри.rr

Номер слайду 8

Публіцистичний стиль. Де використовується. У суспільно-політичному життіРепортаж Замітка Інтерв’ю. Нарис Фейлетон Памфлет Статті

Номер слайду 9

Офіційно-діловиий стиль. Де використовується. У службових стосунках. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Президент України є главою держави і виступає від її імені. Передати ділову, офіційну інформацію.

Номер слайду 10

Прочитай. Запиши назву кожного стилю. Вкрали в осені солом’яний капелюшок. Солом’яний капелюшок із сонячних променів – дарунок брата-літа. Вона образилась і взяла парасольку. Зоряна Живкахудожній

Номер слайду 11

Прочитай. Запиши назву кожного стилю.офіційно-діловий. Шановні батьки!Запрошуємо вас на Свято осені. Воно відбудеться 30 вересня о 15.00 в актовій залі школи. Учні 3-Б класу

Номер слайду 12

Прочитай. Запиши назву кожного стилю.науковий. Осінь – одна з чотирьох пір року між літом і зимою. Це перехідний сезон, коли стає помітним зменшення світлового дня та поступово знижується середньодобова температура повітря.

Номер слайду 13

З’єднай речення із назвою стилю тексту, де його можна використати. Стаття 53 Кожен має право на освіту. Повна загальна освіта є обов’язковою(Конституція України).науковийофіційно-діловийхудожній. Трикутник – геометрична фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, які їх сполучають. Заяви про зарахування дітей до 1-го класу приймаються щовівторка та щочетверга з 10.00 до 13.00 в кабінеті 53 Учися, першокласнику!Відкрий науки світ. Хай буде мрійним, радісним. В науку твій політ. Микола Сингаївський

Номер слайду 14

Допиши кінцівку тексту. Шановна Інно Сергіївно!Прошу відпустити мого сина з уроків 20 жовтня у зв’язку нашого переїзду до іншого місця проживання. Познач, до якого стилю мовлення належить цей текст.науковогоофіційно-діловогохудожнього19.10.2024 Підпис

Номер слайду 15

Типи мовлення та їх ознаки. Назви типівмовлення. Основнафункція. Розповідь. Повідомлення про події

Номер слайду 16

Типи мовлення та їх ознаки. Назви типівмовлення. Основнафункція. Опис. Словесне зображення предмета

Номер слайду 17

Типи мовлення та їх ознаки. Назви типівмовлення. Основнафункція. Роздум. Тези, докази, висновки

Номер слайду 18

Роздум — це зв'язний текст, у якому в логічній послідовності передано думки, міркування як доказ чи пояснення чогось, робляться відповідні висновки.

Номер слайду 19

Завдання: напишіть твір-роздум на тему «Чому потрібно берегти природу»

Номер слайду 20

Твір на тему: «Чому потрібно берегти природу» Природа — це наша скарбниця! Ми повинні її берегти, тому що вона дає нам свіже повітря для дихання і воду для пиття. Рослини та тварини — це наші друзі, які допомагають зробити наш світ яскравішим та красивішим. Якщо ми будемо добре ставитися до природи, вона подарує нам чудові квіти, пташок співи та ліси для прогулянок. Нам потрібно не забруднювати воду річок та океанів, не вирубувати ліси. Так ми зможемо зробити світ кращим для себе і для інших дітей, які прийдуть після нас. Бережімо природу разом!

Номер слайду 21

Взято з каналу «Creative Teacher». Оригінальне посилання https://www.youtube.com/watch?v=Ycd. TXs. IJC9 A

Номер слайду 22

Підсумки уроку. Що мені відомо про стилі текстів? Для чого мені потрібні ці знання?Назви стилі текстів. Для чого використовують різні стилі текстів?Де використовують стилі текстів. Наведи приклади.

pptx
Пов’язані теми
Українська мова, 3 клас, Презентації
НУШ
Додано
10 червня
Переглядів
109
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку