Тема:Розвивальне заняття в групі продовженого для 1 класу.
Мета: викликати інтерес до навчання, сприяти виникненню піднесеного емоційного стану. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, увагу просторову уяву, логіку, дрібну моторику рук. Виховувати доброзичливі, дружні стосунки.
Обладнання: Мультимедійна дошка, прищіпки, пазли , лего.
Хід заняття
I.Організаційний момент
Діти, з яким настроєм ви прийшли на заняття? Покажіть посмішкою
Пропоную привітатись і познайомити гостей з нашим1 класом
В кінці нашого заняття ми перевіримо, чи не змінився ваш настрій.
II.Повідомлення теми
На занятті ми повторимо вивчений матеріал з ЯДС, навчання грамоти,
математики.
ІІІ. Розвивальні ігри.
1.Гра « Куди підемо, що знайдемо?»
Дiтu, cьогодні ми будемо шукати... (грушу)
підемо куди? у сад
знайдемо що? грушу
росте де? на дереві
2 Гра «Де росте» ( використовуємо м*яч)
(Кидаю м*яч і називаю рослину, учні відповідають де вона росте)
Яблуня, слива, вишня.
Ялина, сосна, смерека.
Жито, пшениця, овес.
Картопля, помідори, цибуля.
3 Гра «Бував чи ні»
Відгадайте загадку. Невидимка ходить в гаї всі дерева роздягає.
- Яка пора року?
- Які ociннi місяці ви знаєте?
- Листя опадає з дерев. (буває)
- Розпускаються листя на деревах. (не буває)
- Прокинувся ведмідь( не буває)
- Ідуть холодні дощі (Буває)
- На клумбах красуються ромашки.( не буває)
- Пригріває тепле сонце( не буває)
- Настають холода(буває)
Навчання грамоти.
4. Гра Луна".
Діти, я називаю імена дітей, а ви називаєте лиши наголошений склад:
Дaшa, Роман, Марина, Богдан, Денис, Андрій.
5. Гра « Перекличкa
- Чиє ім'я починається з певної букви ви піднімаєтесь.
А, М, Д, С, Я
- Прізвище О, П, Б, С, К. C
6. Гра. Знайди пару.
На дошці записані великі і малі літери. Знайти і з'вдиати пари
A Т В О П Р У
а т в о п р у
7. Загадка.
Biдгадайте загадку і подумайте яка буква пропущена. ( З)
_айчик _иму _имував-
білу шубу не _німав
А _робилося тепленько-
_няв її й надів сіреньку. ( _айчик)
8. Гра « Додай літеру»
Додати попереду, всередині, наприкінцi одну літеру до написаного слова, щоб утворилося нове.
Мак – с мак
Рак – грак
Їжа – їжак
Кіт – кріт
Лід – слід
IV.Фізкультхвилинка
Математика
10. «Будь уважним»
(Діти слухають натуральний ряд чисел і запам*ятовують та називають пропущене)
11. « Слухай сигнал»
( Діти слухають і обчислюють вираз та показують на віялі результат)
1+4=5 6-2=4
3+3=6 8-5=3
5+4=9 4-3=1
12. Гра «Відгадай число» Яке число я задумала?
Задумане число, яке
- на 2 більше ніж 6 (8)
- до 7 додати 2 (9)
- від 6 відняти 1 (5)
- до 5 додати 3 (8)
- від 4 відняти 1 (3)
- до 3 додати 4 (7)
- від 10відняти 4 (6)
(Підсумок : отже, звертаємо більше увагу на розв*язування виразів)
13. Самостійна робота
Записати склад числа 9, 8, 7
Письмо великої букви П, складу Па, слова Павлик.
V. Підведення підсумків.
Діти, ви були молодці! Гарно працювати, були активними, впевненими в собі. Отже, якщо у вас був хороший настрій підніміть, будь ласка, зелену цеглинку. Якщо хтось із вас був засмучений, то підніміть червону цеглинку.