Розвивально-виховне заняття з учнями початкових класів на тему: Ми-різні,ми-рівні,ми-разом

Про матеріал
Заняття на тему: «Ми - різні, ми - рівні, ми - разом». Мета: розвивати самосвідомість дітей; дати зрозуміти, що абсолютно однакових людей в світі не буває, а тому треба ставитись до всіх з повагою, не залежно від кольору очей, шкіри, вподобань тощо; формувати толерантне ставлення один до одного, виховувати почуття поваги до однокласників
Перегляд файлу

Розвивально – виховне заняття з

 учнями початкових класів

 

   Тема: «Ми - різні, ми -  рівні, ми -  разом».

   Мета: розвивати самосвідомість дітей; дати зрозуміти, що абсолютно однакових людей в світі не буває, а тому треба ставитись до всіх з повагою, не залежно від кольору очей, шкіри, вподобань тощо; формувати толерантне ставлення один до одного, виховувати почуття поваги до однокласників.

   Обладнання: проектор, мультфільм «Гидке каченя» за мотивами казки Г.Х.Андерсона

Хід заняття.

І. Мозковий штурм. (3хв)

  • Як ви думаєте, чи є у світі абсолютно однакові люди? Чому? (Відповіді дітей)
  • Скажіть, будь ласка, добре це чи погано, що ми всі різні? (Відповіді дітей)

ІІ. Перегляд мультфільму «Гидке каченя». (18 хв.)

ІІІ. Обговорення. (15хв)

  • Сподобався мультфільм? Чим саме він вам сподобався?
  • Чому на пташиному дворі не сприймали «Гидке каченя»?
  • А чи траплялося вам опинитися в ситуації, коли не сприймали вас? Чому?
  • А чи бували у вашому житті ситуації, коли ви когось не сприймали? Які були на те причини?
  • Чому «Гидке каченя» не загордилося, коли перетворилося на прекрасного лебедя?
  • Чи можна зневажати і ненавидіти людину лише за те, що вона не схожа на вас?
  • Як потрібно себе поводити з різними людьми, адже ми тепер знаємо, що абсолютно однакових не існує ? (Поводься з людьми так, як би ти хотів, щоб відносились до тебе.)

 

ІV. Вироблення правил поведінки учнів класу. (5хв)

Правила чемності для хлопчиків та дівчаток

 

  • Будь стриманим
  • Ні до кого не чіпляйся.
  • Не дражнись
  • Ніколи нікого не обманюй і не ображай
  • Поважай однокласників
  • Ти не кращий за всіх, але й не гірший
  • Ми – різні, ми – рівні, ми – разом
  • Один за всіх – і всі за одного

 

V. Підсумок заняття. (4хв)

- Чи сподобалось вам  заняття?

- Що нового ви сьогодні дізналися?

- Які висновки для себе ви зробили?

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
31 березня 2020
Переглядів
469
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку